به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

نگاهی به تاریخچه طرح های جامع مشهد در آستانه ابلاغ طرح جدید/ شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است

کد خبر: 24064 - 28 خرداد, 1395

پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ طرح جامع مشهد تا اوایل هفته آینده خبر داد.
اولین طرح جامع شهر مشهد موسوم به طرح خازنی  از سال ۴۷شروع شد و برنامه آن برای سالهای  ۱۳۰تا۱۳۷۰بود. طرح جامع دوم شهر مشهد که توسط مهندسان مشاور مهرازان تهیه شده بود از سال۶۷شروع شد و در خرداد ماه۱۳۷۲به تصویب شورایعالی رسید این طرح برای سالهای۱۳۷۰تا۱۳۹۵برنامه ریزی شده بود به عبارتی این طرح  تا پایان امسال اعتبار داشت و علی رغم تاخیرهای اجباری تحمیل شده در طول این سالها ، که در دور جدید شورایعالی شهرسازی و معماری برای رفع اثرات آن تلاشهای زیادی گردید،شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است.

وی در گفت و گو با مهر بیان کرد: قشه‌ها و آلبوم‌های این طرح ابتدای هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره با اینکه مبنای عمل در وزارت راه و شهرسازی، زبان نقشه ها است، گفت: همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی اقدام به تهیه اين نقشه‌ها کرده‌اند.

به گزارش مشهد تریبون اولین طرح جامع شهر مشهد موسوم به طرح خازنی  از سال ۴۷شروع شد و برنامه آن برای سالهای  ۱۳۰تا۱۳۷۰بود. طرح جامع دوم شهر مشهد که توسط مهندسان مشاور مهرازان تهیه شده بود از سال۶۷ شروع گردید و در خرداد ماه۱۳۷۲به تصویب شورایعالی رسید، این طرح برای سالهای۱۳۷۰تا۱۳۹۵برنامه ریزی شده بود به عبارتی این طرح  تا پایان امسال اعتبار داشت و علی رغم تاخیرهای اجباری تحمیل شده در طول این سالها  که در دور جدید شورایعالی شهرسازی و معماری برای رفع اثرات آن تلاشهای زیادی گردید، شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است.

مطالب بيشتر

بدون نظر