صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / نگاهی به تاریخچه طرح های جامع مشهد در آستانه ابلاغ طرح جدید/ شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است
طراحی سایت در مشهد

نگاهی به تاریخچه طرح های جامع مشهد در آستانه ابلاغ طرح جدید/ شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است

پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ طرح جامع مشهد تا اوایل هفته آینده خبر داد.
اولین طرح جامع شهر مشهد موسوم به طرح خازنی  از سال ۴۷شروع شد و برنامه آن برای سالهای  ۱۳۰تا۱۳۷۰بود. طرح جامع دوم شهر مشهد که توسط مهندسان مشاور مهرازان تهیه شده بود از سال۶۷شروع شد و در خرداد ماه۱۳۷۲به تصویب شورایعالی رسید این طرح برای سالهای۱۳۷۰تا۱۳۹۵برنامه ریزی شده بود به عبارتی این طرح  تا پایان امسال اعتبار داشت و علی رغم تاخیرهای اجباری تحمیل شده در طول این سالها ، که در دور جدید شورایعالی شهرسازی و معماری برای رفع اثرات آن تلاشهای زیادی گردید،شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است.

وی در گفت و گو با مهر بیان کرد: قشه‌ها و آلبوم‌های این طرح ابتدای هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره با اینکه مبنای عمل در وزارت راه و شهرسازی، زبان نقشه ها است، گفت: همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی اقدام به تهیه این نقشه‌ها کرده‌اند.

به گزارش مشهد تریبون اولین طرح جامع شهر مشهد موسوم به طرح خازنی  از سال ۴۷شروع شد و برنامه آن برای سالهای  ۱۳۰تا۱۳۷۰بود. طرح جامع دوم شهر مشهد که توسط مهندسان مشاور مهرازان تهیه شده بود از سال۶۷ شروع گردید و در خرداد ماه۱۳۷۲به تصویب شورایعالی رسید، این طرح برای سالهای۱۳۷۰تا۱۳۹۵برنامه ریزی شده بود به عبارتی این طرح  تا پایان امسال اعتبار داشت و علی رغم تاخیرهای اجباری تحمیل شده در طول این سالها  که در دور جدید شورایعالی شهرسازی و معماری برای رفع اثرات آن تلاشهای زیادی گردید، شهر هیچگاه بی برنامه نبوده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *