به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

چرا افتتاح خط 2 قطار شهری مشهد با تاخیری چند ماهه مواجه شد؟

کد خبر: 24051 - 27 خرداد, 1395

مدیران شهری مشهد در حالی وعده افتتاح فاز 1 خط 2 قطار شهری مشهد تا مهر یا آبان ماه 95 را می دهدند ک آن قرار بود این خط در بهار 95 افتتاح گردد اما با تاخیر مواجه شده است.

در همین زمینه صولت مرتضوی شهردار مشهد در 29 اردیبهشت ماه 94 در صحن علنی شورای شهر مشهد گفت: امیدواریم تا 15 فروردین سال 95 بتوانیم خط 2 قطار شهری مشهد را راه‌اندازی کنیم.

سپس  کیامرز مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد در دی ماه 94 در گفت و گو با رسانه ها تاریخ افتتاح فاز 1 خط 2 قطار شهری مشهد را خرداد ماه 95 اعلام کرد اما حال که به پایان خرداد ماه رسیدیم مدیران شهرداری مشهد از مهر یا آبان ماه سال جاری حرف می زنند.

در خصوص علل تاخیر این پروژه کیامرز روز 23 خرداد ماه در نشست خبری گفت: گزارش تأخیر از مدت ها قبل آماده شده و در اختیار شهرداری و شورا قرار داده شده است، اما گزارش تأخیرها حاکی از این نیست که تمام قصور مربوط به دوره گذشته مدیریت شهری است، بلکه دولت و پیمانکار خط 2 نیز در ایجاد تأخیر در عملیات اجرایی مقصر بوده اند.

وی افزود: یکی از کارهایی که شهرداری در دوره جدید انجام داد، تغییر در مبانی و وضعیت قطار شهری از طریق دولت بود و برخی اعضای شورای شهر نیز معتقدند این کار باید دو سال زودتر اتفاق می افتاد.
کیامرز ادامه داد: یکی از مباحث مطرح شده این بود که چرا پیمانکار 25 درصد پیش پرداخت (معادل 250 میلیارد تومان) دریافت کرده و به جای پیشرفت 30 درصدی در کار تنها 17 درصد پیشرفت حاصل شده است اما پیمانکار اعلام کرده که بخشی از این پیش پرداخت صرف خرید تی بی ام، ناوگان قطارها و تجهیزات شده است. وی تصریح کرد: در گزارش ما سهم قصور پیمانکار نیز لحاظ شده و بخشی از تقصیر نیز بر عهده ما و دولت است.
کیانوش کیامرز همچنین با اشاره به اینکه تاکنون 1200 میلیارد تومان در خط 2 قطار شهری مشهد هزینه شده، اظهار داشت: 570 میلیارد تومان از این رقم را شهرداری مشهد و مابقی آن را دولت پرداخت کرده است.
این سخن مدیر عامل قطار شهری مشخص می کند که دولت سهمی بیش از 50 درصد در کار این پروژه تا به اینجا داشته است و اینکه دولت فعلی سهم خودش  یا حتی بیشتر از آن را پرداخت کرده تا جبران مبلغی که دولت قبل باید به نسبت 50 در صد قطار شهری مشهد می داد را بکند.
در کل با توجه به تاخیر ایجاد شده در این پروژه و میزان اعتبارات پرداخت دولت می توان گفت که علی رغم  اعتبارات زیادی که هزینه شده است، پروژه بر خلاف تبلیغات وسیع پیشرفت زیادی نداشته است این در حالی است که دو دستگاه تی بی ام و بسیاری از حفاری ها در مدیریت قبلی شهر انجام شد و در آن دوره “ال سی” خرید واگن ها باز گردید و در حال حاضر پروژه ای که شورا و شهرداری سابق قرار داد حدودا 800 میلیاردی برای اتمام آن بسته بودند با تغییر فرمت قرار داد با هزینه بسیار بالاتر و البته با تاخیر زمانی در حال پیشروی است.
نکته دیگر خسته شدن مردم از برخی از فعالیت های روی زمین این پروژه در مدت های طولانی است به طوریکه وضعیت میدان سعدی همچنان اسفناک است و گره ترافیکی شدیدی در آن ایجاد شده و البته عابران پیاده در آن منطقه با مشکلات فراوان مواجه هستند.
البته در این زمینه کیامرز وعده داده است که تا پایان ماه مبارک رمضان وضعیت میدان سعدی به حالت عادی می برگردد.
در پایان خاطر نشان می شود که هر روزی که خط 2 قطار شهری مشهد زودتر افتتاح گردد مزایا و برکات زیادی خواهد داشت و با هر روز تاخیر ضررات و هزینه های فراوانی گریبانگیر شهر و شهروندان خواهد گردید.
مطالب بيشتر

بدون نظر