به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

نامگذاری یکی از معابر، میادین یا اماکن مشهد به نام استاد سبزواری در صحن علنی شورای شهر مشهد تصویب شد

کد خبر: 24012 - 25 خرداد, 1395

صبح امروز یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در دوره چهارم برگزار شد.

در این جلسه لایحه دو فوریتی شهرداری در خصوص نام گذاری یکی از معابر و خیابان ها به نام استاد سبزواری پدر شعر انقلاب ارائه شد.

در این جلسه دیمه کار خطاب شهردارگفت: شهرداری باید برای تغییر نام ها کارشناسی عمل کند اما در گذشته هم شاهد بودیم که برای تغییر نام بلوار لادن کارکارشناسی نکردیم. 

جانبخش گفت: ما اگر در شو رای شهر نتوانیم نام لادن را عوض کنیم چه چیز را می توانیم تغییر دهیم؟

مجید فاطمی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این زمینه اذعان داشت: بر خلاف نظر شهردار باید گفت که تغییر نام ها درست نیست زیرا مردم با یک نام مانوس شدند و با تغییر نام دچار سردرگمی می شوند و پیشنهاد می دهم که این تغییر نام نیز در لایحه جامع اسامی آورده شود.

شهردار مشهد بیان کرد: به غیر از خیابان ها و معابر می توانیم نام اماکنی همچون فرهنگسراها و ایستگاه های مترو را به نام ایشان تغییر دهیم.

فاطمی در این زمینه ادامه داد : در یک ماه آینده چه خیابان یا فرهنگسرایی ساخته می شود اذا تا پایان شهریور برای لایحه جامع صبر کنیم.

در ادامه خاکپور بیان کرد: آقای شهردار پرت پس از 2 سال نام گذاری به اسم مقام معظم رهبری که تصویب هم شده انجام نشده است؟

شهردار گفت: ما هر کاری از دستمان بر آید بر بزرگان می کنیم و ایستگاه های بزرگ و خوبی در مترو داریم که می توانیم نام گذاری کنیم.

در نهایت مقرر شد ظرف مدت 1 ماه شهرداری مشهد لایحه ای برای نامگذاری یکی از معابر، خیابان ها، میادین یا مکان ها به نام استاد سبزواری جهت تصیب به شورای شهر ارائه نماید.

مطالب بيشتر

بدون نظر