به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

شهردار مشهد: هزینه‌های گزاف سفرهای خارجی شهرداری قابل قبول نیست

کد خبر: 23510 - 23 اردیبهشت, 1395

سید صولت مرتضوی صبح امروز در شورای عالی برنامه‌‌ریزی و توسعه شهرداری که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: رقابت‌ناپذیری یکی از بزرگترین عوامل و مشکلات اصلی اقتصاد محسوب می‌شود که می‌تواند سبب عدم پیشرفت در اجتماع شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد وی تصریح کرد: همواره در اجرای عملیات عمرانی و سازه‌های شهری باید از مرغوب‌ترین مصالح استفاده شود به گونه‌ای که سازه‌ای فاخر با هزینه‌ای معقول احداث شود چرا که در شهرسازی و مهندسی شهری نگاه نباید به دلخوش کردن مردم باشد بلکه حرکتی اصولی بهترین هدیه به مردم است.
شهردار مشهد یادآور شد: در فضا آرایی، تبلیغات شهری و تامین تجهیزات باید دیدگاهی کاملا یکسان وجود داشته باشد و تمام مسیرهای مناطق برخوردار تنها تجهیز گردد.
مرتضوی تاکید کرد: اصلاح و بازنگری باید در خصوص آیین‌نامه سفرهای خارجی در شهرداری مشهد انجام شود چرا که هزینه‌های گزاف آن اصلا قابل قبول نیست ضمن اینکه باید در تعداد سفرها، سرانه اقامت و در نهایت تعداد افراد و کاهش هزینه‌ها برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد و این درست نیست که در هنگام عقد قراردادی با یک شرکت ردیف هزینه‌ای سفرهای خارجی گنجانده شود چرا که با اصل موضوع مخالف هستیم.
وی خاطرنشان کرد: باید دامنه ریسک‌پذیری را در خصوص اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی ارتقا دهیم تا به نتیجه‌ای مطلوب برسیم.

گفتنی است جواد ستاری عضو شورای شهر مشهد 21 اردیبهشت ماه 95 در گفت و گو با مشهد تریبون گفته بود که منوال بر این است که هرکسی بتواند با یک NGO در خارج از کشور ارتباط برقرار کند به جلسات آنها دعوت می شود و برخی این دعوت نامه ها را حتما باید اجابت کنند، لذا توصیه من این است که در سال اقتصاد مقاومتی کمی بیشتر به هزینه کردها در شهرداری دقت کنیم.

گفتنی است در یکی از آخرین مصوبات سفرهای خارجی مقرر شده است تا رئیس حوزه شهردار به همراه مدیر بحران و ساماندهی به همراه یکی از اعضای شورای شهر به کره جنوبی بروند.

مطالب بيشتر

بدون نظر