به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

انتقاد عضو شورای شهر از آب گرفتگی معابر و پاسخ شهردار مشهد

کد خبر: 23447 - 14 اردیبهشت, 1395

صبح امروز صد و نونزدهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در دوره چهارم در تالار شهر برگزار گردید.

دیمه کار عضو شورای شهر پیش از شروع به کار بررسی دستورهای جلسه در تذکری به مدیریت شهری نسبت به آب گرفتگی معابر در سطح شهر مشهد در فصل بهار انتقاد کرد.

دیمه کار گفت: در روزهای اخیر شاهد آب گرفتگی ها در سطح شهر هستیم، به نظرمیرسد در این زمینه حداقل آمادگی را برای مقابله با این بحران ها نداریم و گزارش هایی که تا امروز دریافت شده بیان کننده این است که اقدامات لازم صورت نگرفته  و معاونان شهردار در مصاحبه های مختلف این موضوع را بر عهده دیگری انداختند که وضعیت شایسته شان شهر امام رضا (ع) نیست.

صولت مرتضوی شهردار مشهد در پاسخ به این تذکر گفت: من از تذکر جناب دیمه کار تشکر میکنم زیرا فرصت پاسخگویی را فراهم کرد، مقاومت شهرها در مقابل آب وری اندازه ای دارد، به طور مثال شهر ما برای زلزله 7 ریشتر آمادگی دارد اما اگر در شهر زلزله 8 ریشتری بیاید شهر مقاومت لازم را ندارد.

وی افزود: در 20 سال گذشته میزان بارندگی در شهر  سالانه 180 میلیمتر بوده اما دیروز تنها در 1 ساعت 40 میلیمتر بارندگی داشتیم و یک چهارم سال می شود و در این زمینه تمامی هم همکاران شهردار با تمام قوا وارد شدند و به خوبی بحران را مدیریت کردند.

مرتضوی ضمن طرح این پرسش که مگر می شود در حوادث مترقبه خسارت نداشته باشیم، بیان کرد: از آقای دیمه کار خواهش می کنم این موضوع را تحلیل محتوا کنند.

مطالب بيشتر

بدون نظر