به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد: جذب ۱۰ میلیارد تومان برای دهکده المپیاد ورزشی کشور

کد خبر: 23419 - 8 اردیبهشت, 1395

صبح امروز نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به میزبانی این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه حسینی ضمن گرامیداشت هفته مقام معلم گفت : رفاه، معیشت و منزلت معلم به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از مسائلی که می تواند این شاخص را ارتقا دهد موضوع اعتبارات آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد:از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۶۵ درصد بودجه آموزش و پرورش افزایش پیدا کرده است.

حسینی ادامه داد: از مهر ۹۴ به طور میانگین ۳۲۰ هزار تومان به حقوق معلمین بر اساس احکام رتبه بندی افزایش پیدا کرد.

وی اذعان داشت: میانگین حقوق معلمان در سال ۹۲ یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان  بود و الان این مبلغ به دو میلیون و دویست و شصت هزار تومان رسید.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: در سال ۹۲ قدرت خرید معلمان منهای ۱۹ درصد بود و الان به مثبت ۲۰ درصد رسیده اما باید گفت این افزایش هنوز کافی نیست.

حسینی بیان کرد: در این دو سال ۶۲ مرکز رفاهی برای معلمین ساخته شده و ۱۱ مرکز درمانی اضافه گردیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: در استان خراسان ۳ مرکز درمانی اضافه شده است و مجموع مراکز درمانی ما به عدد ۱۰ رسیده و یک مرکز رایگان درمان بیماران صعب العلاج داریم.

وی  از عیادت ۲۰۰ تن از معلمین صعب العلاج و کمک های بلاعوض که در سال گذشته نزدیک به ۱ میلیارد تومان بوده گفت و افزود: بزرگترین هتل فرهنگیان در خیابان  فارغ التحصیلان با جذب ۱۹ میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز شده است و تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری می رسید.

وی بیان کرد: مشارکت پارلمانی معلمین، دانش آموزان، اولیا و مدیران آموزشگاهی در قالب طرح مدام ماهی یکبار نشست صحن علنی خواهند داشت.

تمامی مدیران ما معلم هستند بنابراین اینها یک گنجینه مدیریتی است و بانک اطلاعاتی ۷۰۰ نفر از آنها را تشکیل دادیم تا از تجربیات انها به صورت نظامند استفاده کنیم.

وی طرح قشربندی حرفه ای معلمان را به عنوان یکی دیگر از طرح های آموزش و پرورش داسنت و افزود: به طور مثال معلمنی پزشک، معلمین ورزشکار و … در دسته های مختلف تشکیل شده اند و گفت و گو نظام مند با مسئول مربوطه در آموزش و پرورش دارند.

حسینی اذعان داشت: ۱۰ تشکل صنفی آموزشی معلمان در دوره اخیر در استان به ۲۰ تشکل رسیده وشاهد رشد صد در صدی بودیم.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۳۰۰۰ پیشنهاد در نظام پیشنهادات از سمت معلمین داشته ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: دهکده المپیاد ورزشی کشور را در طرح ها داشتیم و فعلا زمین آنها را گرفته ایم که ۲۵ هکتار در گبلهار ۵۰ هکنتار در منطقه طوس گرفته ایم و تاکنون ۱۰ میلیارد تومان از وزارت خانه گرفته ایم و امیدواریم که بقیه اعتبارات محقق شود.

مطالب بيشتر

بدون نظر