به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

اعلام آمادگی شهردار مشهد برای تحویل گرفتن نهاد کتابخانه های عمومی در شهرداری

کد خبر: 23215 - 25 اسفند, 1394

صبح امروز یک صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در دوره چهارم در تالار شهر مشهد برگزار شد.

در این جلسه بحث بودجه کتاب و کتاب خوانی برای سال 95 مطرح شد و پیشنهادی موردی بررسی قرار گرفت که به دلیل برداشت اعتبار از حساب شهرداری توسط دولت شهرداری فقط برای مراکز خود و قرائت خانه های خودش بودجه در نظر بگیرد.

در این جلسه شهردار مشهد گفت: ما حاضریم کل امور کتابخانه را به نهاد کتابخانه ها بدهیم یا اینکه کل این نهاد را تحویل بگیریم و مدیریت کنیم.

وی ضمن بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی بهره وری ندارد، بیان کرد: نهاد کتابخانه ها یک ستادی دارد، پول را از ما می گیرد و نه صرف توزیع کتابخوانی می کند نه احداث کتابخانه، لذا از نمایندگان مجلس این موضوع را مطالبه می کنیم که پیگیری کنند تا نهاد کتابخانه ها به شهرداری های کلانشهرها وارد شود.

شهرد ار مشهد گفت: نهاد کتابخانه ها یک ساختمان را 10 سال است نیمه کار گذاشته است و آمادگی داریم کل مسئولیت این امر را با بودجه تحویل بگیریم.

در  این زمینه اخلاقی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد گفت: مشهد شهر بین المللی است و سرانه مطالعه در این شهر پایین است و اگر ما این سرفصل را حذف کنیم نهاد کتابخانه ها دلش نمی سوزد و انها پول را از جای دیگر بر می دارند.

همچنین بصیری پور بیان کرد : نتیجه کاهش بودجه کتابخوانی چیست؟ این در نهایت به ضرر شهرندان است.

گفتنی است در پایان 7 میلیارد و 230 میلیون تومان جمعا برای بهسازی و تجهیز قرائت خانه های شهرداری ئ مشارکت در بهسازی و تجهیز کتابخانه های عمومی تصویب شد.

b-1024x239

 

 

مطالب بيشتر
  1. خلیل الله کاظمی یکی بالا نوشته بود سلطان خدمات شهری راسته

    دیدگاه توسط اسکندریان درتاريخ 25 اسفند, 1394 25 اسفند, 1394 1:58 ب.ظ