صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / قابل توجه شهرداری مشهد: اعتبارات سازمان صدا و سیما صد در صد تحقق یافته است
طراحی سایت در مشهد

قابل توجه شهرداری مشهد: اعتبارات سازمان صدا و سیما صد در صد تحقق یافته است

روز گذشته محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در آخرین نشست سال جاری خود با خبرنگاران گفت: اعتبار سازمان صدا و سیما در سال پیش رو نسبت به سال قبل افزایش یافته و صد درصد اعتبارات سازمان صدا و سیما در سال ۹۴ پرداخت شده است.

پیش از این نیز روابط عمومی صدا و سیما در اطلاعیه ای بودجه سال ۹۴ خود را بدون احتساب بودجه عمرانی با رشد ۸/۶ درصدی رقم ۹۳۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

این مطالب برای هشمهریان مشهدی جای بیشتری برای توجه دارد زیرا شهرداری مشهد طی ماه های گذشته در چندی مرحله کمک های زیادی در قالب هبه به صدا و سیما خراسان رضوی کرده و همواره برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری علت این امر را بحران مالی در صدا و سیما استان معرفی کردند.

این در حالی است که بودجه صدا و سیما با رشد مواجه بوده و به گفته سخنگوی دولت صد در صد آن محقق شده است و شهرداری وظیفه ای در خصوص کمک به صدا و سیما با توجه به بدهی های سنگینی که دارد، نداشته و نخواهد داشت.

حال اگر صدا و سیما استان خراسان رضوی نمی تواند از مرکز، بودجه ای شایسته صدا و سیما دومین استان مهم کشور را با توجه به جایگاه ویژه اش بگیرد باید برای این امر به دنبال دلایل دیگری گشت و نمی توان بحران مالی صدا و سیما و کمک نکردن دولت به آن را بهانه هبه های مختلفی کرد که با نارضایتی افکار عمومی همراه است زیرا برنامه های صدا و سیما خراسان رضوی نه تنها نسبت به شبکه های ماهواره ای، شبکه های سراسری و شبکه های مجازی از ضریب نفوذ کمی برخوردار است بلکه با این کمک ها و قراردادهای سنگین برای برنامه های مشارکتی با شهرداری این رسانه به عنوان رسانه ملی در استان جایگاه خود را به عنوان یک رسانه فرابخشی که وظیفه نقد و کنکاش موضوعات مهم را دارد از دست داده است.

همچنین خوب است سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی بودجه خود را شفاف اعلام نماید تا اهالی رسانه و  نخبگان عملکرد سالانه این سازمان در جذب مخاطب را با بودجه دریافتی از تهران مقایه نمایند.

نکته آخر آنکه صدا و سیما خراسان رضوی متعلق به کل استان است و برای همه استان باید برنامه داشته باشد لذا کمک شهرداری مشهد از جیب مردم شهر برای استفاده کل مردم استان جای تامل دارد ضمن آنکه شبکه های استانی درآمد بالایی از آگهی های تبلیغاتی دارند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *