پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / آیا شهر مشهد قربانی سخنان شهردار علیه دولت می شود؟
طراحی سایت در مشهد

آیا شهر مشهد قربانی سخنان شهردار علیه دولت می شود؟

امروز مصاحبه ای از صولت مرتضوی معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور در دولت محمود احمدی نژاد و شهردار کنونی مشهد در مورد انتخابات گذشته و فضای سیاسی کشور در خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

مرتضوی در این مصاحبه سخنانی جالبی علیه دولت بیان کرد و دو تن از همکاران خود در دولت احمدی نزاد را به عنوان شانس های ریاست مجلس آینده معرفی نمود.

برخی از جملات مرتضوی در این مصاحبه در زیر آمده است:

– وزارت کشور در اعلام آمار واجدان شرایط اشتباه ۳ میلیون نفری کرده است.

– جریان خبرگان مردم یا‌‌‌ همان اعتدال که مورد حمایت آقای هاشمی رفسنجانی بود، در انتخاباتبه‌شدت شکست خوردند.

رئیس جمهور با چالش “کاهش محبوبیت” مواجه است و  قطعاً یکی از دلایل مورد توجه در این کاهش محبوبیت، سیاسی کاری‌های دولت در ۲ سال گذشته است.

–  اگر “حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی” در دور دوم انتخابات به مجلس راه پیدا کنند، به‌نظر می‌رسد شانس جدی برای ریاست مجلس دهم دارد، از سوئی، گزینه دیگر پیشروی اصولگرایان برای ریاست مجلس شورای اسلامی، “حمیدرضا حاجی‌بابایی” است که سابقه مدیریتی، سابقه وزارت و سابقه هیئت رئیسه مجلس را در کارنامه خود دارد.

اما چند نکته  و سوال در خصوص این مصاحبه:

هرچند درست است که مرتضوی رئیس سابق ستاد انتخابات کشور بوده و در دولت احمدی نژاد نیز به پست استانداری رسید و می تواند به عنوان یک فرد سیاسی اظهار نظر کند اما آیا او مصلحت شهر مشهد و مردم این شهر را در اظهار نظرها در نظر می گیرد؟

مگر غیر از این است که شهر در پروژه های مهم به کمک های دولتی نیاز دارد و این سخنان می تواند رابطه مدیریت شهری مشهد و دولت را دچار خدشه نماید؟ آیا این مردم مشهد هستند که در نهایت قربانی چنین اظهار نظرهایی خواهند شد؟

و نکته پایانی آنکه زیر سوال بردن عملکرد وزارت کشور و صحبت علیه رئیس جمهور منتخب آیا در شان شهردار مردم مشهد است؟ آیا همین اظهارات شائبه های گدشته را در خصوص عملکرد سیاسی در شهرداری مشهد را پررنگ تر نمی کند؟

 

 

طراحی سایت در مشهد

۳ نظرات

  1. خود جناب آقای صولت مرتضوی به هیچ عنوان محبوب مردم مشهد نیستن و مدیرتی به شدت ضعیف دارند

  2. آقا واقعا باید تاسف خورد مشهد داره نابود میشه حتی خود کارمند های شهرداری ناراضی هستند این اقا اصلا مدیر شهری نیست

  3. بعداز شورای فعلی مشهد و انتصاب آقای صولت به عنوان شهردار ، علی رغم در آمد چندین میلیارد تومانی مشهد، هیچ پروژه عمرانی قابل ملاحظه ای در مشهد اجراء نشده است که نشان ناکارآمدی است وجای تأسف برای مشهدی ها و همه ایرانی ها…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *