صفحه اصلی / سیاسی / آیت الله عالمی بیان کرد: فقیه شناسی از دلایل اصلی ایجاد مجلس خبرگان
طراحی سایت در مشهد

آیت الله عالمی بیان کرد: فقیه شناسی از دلایل اصلی ایجاد مجلس خبرگان

نماینده مجلس خبرگان رهبری با حضور در مسجد الشهدا منطقه شفا مشهد با مردم در رابطه با فلسفه ولایت فقیه سخن گفت.

آیت الله حسن عالمی در ابتدا با بیان اینکه خداوند همواره ولایت را به پیامبران و امامان بخشیده است تاکید کرد: مهم ترین اصل ولایت عصمت و سزاوراتر بودن شخص نسبت به بندگان دیگر خدا است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همانگونه که خداوند منان پیامبر را سزاوارتر دیده و به وی رسالت عطا کرده این کار را نیز در حق ائمه و امامان معصوم انجام داده است.

وی عنوان کرد: آنولایتی که حضرت علی(ع) بر مردم داشت در همه شئون زندگی مردم تاثیر گذار و نقش آفرین بود.

عالمی خداوند منان را خیر خواه بزرگ دانست و افزود: خداوند در تمامی مسائل و حکمت های خود قطعا خیر مردم را در نظر می گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پس از عصمت و ولایت پیامبر و امامان این سوال پیش می آید که آیا پس از این فرستادگان خداوند جریان ولایت تعطیل می گردد و مردم نیز دیگر هیچ راهنمایی بر روی زمین ندارند.

وی با اشاره به یادگار ماندن سخنان بسیار ارزشمند از امام زمان(عج) و اجداد ایشان خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) و سایر ائمه همواره عنوان کرده اند که پس از ما ائمه کسانی وجود دارند که مجتهد مطلق بوده و می توانند زمینه عدالت را در جامعه اسلامی ایجاد کنند.

عالمی تاکید کرد: بسیاری از احکام شریعت در نبود رهبری عادل و با تدبیر نمی توانند عملی شوند از این رو اجرای این احکام به وجود یک رهبر مدبر و دانا نیاز دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جریان فقیه شناسی عنوان کرد: آیا همه قدرت این را دارند تا فقیه اصلح و عادل را نسبت به دیگران تسخیص دهند؛ قطعا اینگونه نیست زیرا بسیاری از افراد جامعه به فعالیت های روزمره مشغول بوده و زمانی را برای فقیه شناسی صرف نکرده اند.

وی گفت: یکی از دلایل اصلی ایجاد مجلس خبرگان رهبری ایجاد فضایی برای فقیه شناسی بود که به سبب اهمیت، این مجلس ضمیمه قانون اساسی شد.

عالمی افزود: در این مجلس نمایندگانی که با رای مستقیم مردم بر جایگاه خبرگان تکیه زده اند وظیفه دارند تا با بصیرت و نگاهی تیزبینانه رهبری را برای ولایت بر مردم انتخاب کنند که صلاح، عزت، رفاه، استقلال و عدالت را برای کشور و مردم بخواهد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *