به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

درد و دل یک سینماگر مشهدی حاضر در جشنواره فیلم فجر: زمانی سینمای مشهد معنا پیدا می کند که …

کد خبر: 22109 - 19 بهمن, 1394

جشنواره سیزدهم: عادل تبریزی یکی از سینماگران جوان سینمای ایران و از همشهریان مشهدی است. عادل لیسانس کارگردانی خود را  از دانشگاه سوره تهران گرفته است. تبریزی از سال ۸۲ با فیلم “حکم” مسعود کیمیایی به عنوان دستیار کارگردان وارد دنیای حرفه ای سینمای ایران شد. پس از آن در فیلم های متعددی در کنار کارگردان های مطرح کشور همچون داریوش مهرجویی،  حمید نعمت الله  و … حضور یافت. عادل امسال به عنوان دستیار کارگردان در 2 فیلم “لانتوری” رضا درمیشان و ” هفت ماهگی” هاتف علیمردانی حضور داشته است.

پیش از شروع جشنواره سیزدهم فیلم فجر مشهد گپی با وی زدیم.

وی به خبرنگار مشهد تریبون گفت: من همیشه سعی کرده ام که انتخاب کنم و سراغ کارگردان هایی برای دستیاری بروم که از آن ها چیزی یاد بگیرم و فیلمسازهایی باشند که حرفی برای گفتن داشته باشند، به دستیاری به عنوان یک شغل نگاه نمی کنم یعنی حاضر نیستم در کنار هر کارگردانی باشم.

تبریزی در خصوص جشنواره فیلم فجر مشهد در دوره سیزدهم گفت: دیدن فیلم ها توسط مردم مشهد خیلی خوب است اما امیدوارم اتفاقی در مشهد بیفتد که صنعت فیلمسازی رونق بگیرد زیرا در چند سال گذشته خیلی از سینماگراین مشهدی از این شهر کوچ کردند و به تهران رفتند و باید برای این مسئله فکری کرد.

این سینماگر مشهدی ادامه داد: باید شرایطی باشد که بتوان در مشهد فیلم ساخت، زمانی سینما در مشهد معنا پیدا می کند که چرخه اقتصادی داشته باشد و زندگی بچه ها از این طریق تامین گردد و تولید مشهد به اکران برسد، زمانی سینمای مشهد معنا دارد که در مشهد نیروی های متخصص تربیت کنیم و این فقط با اقتصاد تامین می شود.

دستیار کارگردان فیلم لانتوری بیان کرد: همه در حال مهاجرت هستند، باید در دل خود مشهد فیلم ساخت، یعنی من کارگردان اگر به مشهد بیایم بتوانم سرمایه گزار خوب و عوامل حرفه ای پیدا کنم و آن زمان می توان گفت صنعت فیلم سازی در مشهد به وجود آوردیم.

تبریزی ضمن بیان اینکه جشنواره فیلم فجر مشهد زمانی ایده آل است که موجب تحول در سینمای مشهد بشود، تصریح کرد: الان سینما به معنای حرفه ای و صحیح فقط در تهران است و در حال حاضر برای مشهد اتفاق خطرناکی رخ داده چون همه سینماگران مشهدی از کارگردان تا بازیگر به تهران مهاجرت می کنند و این مهاجرت تلخی است.

مطالب بيشتر

بدون نظر