به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

فیاضی: همه منابع مالی پروژه خط 2 از طریق انتشار اوراق مشارکت تامین شده است

کد خبر: 21729 - 5 بهمن, 1394

گروه مدیریت شهری: سیدجلال فیاضی در حاشیه مراسم اتمام حفاری خط دوم قطار شهری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امروز خوشحالیم که همه تلاش ها به نتیجه رسید و حفاری خط دوم قطار شهری به پایان رسید.

وی افزود: در ابتدای شروع به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، پروژه قطار شهری به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم ها با مشکلات زیادی مواجه شده بود که عملا ادامه کار میسر نبود و در این شرایط شورا با یک تصمیم مهم مبانی پیمان را اصلاح و پروژه را از رکود خارج کرد.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: قرارداد این پروژه از قرارداد ثابت خارج و تبدیل به پرداخت صورت وضعیتی شد و این اصلاح باعث شد یخ قطار شهری ذوب شده و کار مجددا آغاز شود.
فیاضی بیان کرد: در طول مدت ساخت نیز به صورت مداوم و مستمر جلسات و بازدید ها از ساخت خط دوم قطار شهری، توسط اعضای شورا انجام شده و در صورت مشاهده تاخیر با برگزاری جلسات ویژه اشکالات بررسی و رفع گردد.
وی خاطرنشان کرد: در این میان بر کیفیت ساخت و قطعات تاکید ویژه ای داشتیم و پیگیری های لازم برای خرید ریل و واگن نیز انجام شده است.
حمل رئیس کمیسیون و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نظارت شورا به صورت مستمر و از مسیرهای مدیریت پروژه، شهردار و مشاور مرحله به مرحله انجام می شد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به تامین منابع لازم برای اجرای این خط اشاره کرد و گفت: تقریبا همه منابع مالی لازم برای این پروژه از طریق انتشار اوراق مشارکت تامین شده و لازم است از دولت برای همراهی در این مسیر تشکر نماییم.
وی خاطرنشان کرد:50 درصد بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت منتشر شده برای خطوط قطار شهری مشهد، توسط دولت انجام می شود و به همین دلیل انتشار اوراق مشارکت روش بسیار مناسبی برای تامین منابع مالی است.
فیاضی با اشاره به همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در ساخت خط دوم قطار شهری مشهد بیان کرد: این قرار گاه پتانسیل های خوبی در حوزه فنی و تجهیزات دارد که امیدورایم زمینه همکاری بیشتر در دیگر پروژه های شهری نیز با این قرارگاه فراهم گردد.
سایت شورای شهر مشهد
مطالب بيشتر

بدون نظر