صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / یک نماینده مجلس مطرح کرد: استراتژی های توسعه، گمشده شهر مشهد/ معنویت، مشهد را به آرمان شهر نزدیک می کند
طراحی سایت در مشهد

یک نماینده مجلس مطرح کرد: استراتژی های توسعه، گمشده شهر مشهد/ معنویت، مشهد را به آرمان شهر نزدیک می کند

گروه مدیریت شهری: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر تدوین و پیگیری استراتژی توسعه مشهد، ظرفیت ومعنوی و فرهنگی شهر را عامل نزدیک شدن مشهد به آرمان شهر دانست.

دکتر محمد رضا محسنی ثانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهر مشهد پتانسیل های بالایی در خصوص به کارگیری سرمایه های اجتماعی و حل مشکلات از این طریق دارد که کلید آن تدوین و پیگیری استراتژی های توسعه شهری است و می توان گفت نیاز روز شهر مشهد تدوین دقیق استراتژی های توسعه شهری و پیگیری آن است.

رییس سابق مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن بیان اینکه ظرفیت فرهنگی و معنوی شهر مشهد می تواند به توسعه اقتصادی شهر کمک نماید، بیان کرد: در این حالت مشهد می تواند به مفهوم شهر جهانی یا همان آرمان شهری برسد که در این راستا شناسایی منافع مرتبط با این شهر بسیار مهم می باشد.

فرماندار اسبق مشهد ادامه داد: محیط اقتصادی شهری همچون مشهد که بعد بین المللی دارد از از عوامل متعددی تأثیر می‌پذیرد و بر عوامل زیادی تاثیر می گذارد اما نکته مهم اینجا است که چگونه با مدیریت عوامل بیرونی و تقویت پایه های اقتصاد از دورن شهر، در منطقه خاورمیانه مشهد را به عنوان یک شهر قدر معرفی نماییم.

این نماینده مجلس اذعان داشت: در کنار این امیدواری ها باید توجه کرد که هر شهری که بتواند توان رقابت خود را میان شهرها و مناطق دیگر که در پی کسب جایگاه شهری در سلسله مراتب جهانی هستند افزایش دهد موفقیت بیشتری در کسب سرمایه‌گذاری‌ها و به تبع آن افزایش سطح کیفی مکان‌های مرتبط خواهد داشت و در این راستا باید بسترهای رقابتی را برای مشهد تعریف نمود.

وی افزود: کاهش فقر، توسعه‌ پایدار و ارتقای مشارکت مردمی و ایجاد حکمرانی خوب شهری یک ایده آل دست نیافتنی نیست بلکه با تدوین سند استراتژی توسعه شهری و با نگاهی محله محور می توان به آن دست یافت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *