به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

پیش‌بینی افزایش آلودگی هوای مشهد طی روزهای آینده

کد خبر: 21656 - 3 بهمن, 1394

مدیر اجرایی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد گفت: با توجه به تداوم پایداری هوا و کمبود بارش باران و برف در نیمه دوم سال جاری پیش‌بینی می‎شود طی روزهای آینده آلودگی هوای شهر مشهد افزایش پیدا کند.
رضا اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: از 23 تا 29 دی ماه سال جاری که در هفته هوای پاک قرار داشتیم شهر مشهد یک روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 6 روز وضعیت سالم را تجربه کرد.
وی افزود: در این مدت بالاترین عدد شاخص کیفیت مربوط به روز سه‌شنبه با 114 AQI و کمترین آن در روزهای 23 و 27 دی ماه با 52 AQI گزارش شده است.
مدیر اجرایی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 309 روز گذشته که در این مدت هوای مشهد 38 روز کیفیت پاک، 242 روز سالم و 29 روز ناسالم را تجربه کرده است.
اسماعیلی همچنین به وضعیت هوای شهر مشهد در نیمه دوم سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای مهر ماه سال جاری تاکنون 14 روز هوای پاک، 90 روز هوای سالم و 19 روز هوای ناسالم گزارش شده است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون آذرماه آلوده‌ترین ماه با 9 روز هوای ناسالم و تیر و مرداد هم بدون روز ناسالم بهترین کیفیت هوا را داشته‌اند.
مدیر اجرایی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد به رابطه کمبود بارش برف و باران و افزایش آلودگی هوای شهر اشاره کرد و بیان کرد: با توجه به تداوم پایداری هوا انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها در روزهای آینده افزوده شود و احتمالا فردا یکشنبه 4 بهمن ماه هوای مشهد شرایط ناسالم را تجربه کند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم تقاضا داریم گروه‌های حساس جامعه مانند کودکان، مادران باردار و بیماران قلبی و تنفسی در این روزها از منزل خارج نشوند و حتی‌المقدور کارهای خود را به روزهای بعدی موکول کنند.
وی همچنین گفت: شهروندان گرامی نیز در این روزها کمتر از خودروهای شخصی خود استفاده کنند تا شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری

مطالب بيشتر

بدون نظر