به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مزجی در صحن علنی: دوستان با بیاناتشان فاتحه شهرداری را نخوانند/ فیاضی: آقای معاون شهردار با شورا درست برخورد کنید

کد خبر: 21424 - 22 دی, 1394

گروه مدیریت شهری: امروز سه شنبه ۲۲ دی ماه ۹۴ نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در دوره چهارم در تالار شهر برگزار گردید.

یکی از دستورهای این جلسه مربوط به لایحه معاوضه دارایی های شهرداری با مجتمع مسکونی تجاری واقع در خیابان حر عاملی بود که در جلسه قبل پس از بحث های مختلفی در خصوص آن تصمیم گیری نشده بود.

پس از طرح مجدد این لایحه مزجی معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت : ما ملک می دهیم و ملک میگیریم، حراج نمی کنیم، گروه کارشناسی هر دو ملک را بررسی می کند و بعد از آن اقدام به معاوضه می نماییم. دوستان در بیاناتشان دفت کنند و فاتحه شهرداری را نخوانند و انصاف داشته باشند که در این لحظه جوادی عضو شورای شهر اعلام کرد که شما نباید عضو شورا را به بی انصافی متهم کنید.

مزجی با صدای بلند ادامه داد: من که نوکر شما نیستم که هرچی دلتان می خواهد به من می گویید که در این لحظه فیاضی با صدای بلند فریاد زد که آقای معاون شهردار با شورا درست برخورد کنید.

فیاضی تصریح کرد: من در هفته گذشته هم در خصوص سیاست کلیات تعویض ملک با ملک صحبت کردم و از دوستان رسانه ای میخواهم به خوبی منعکس کنند. شما ملک می دهید و ملک می گیرد اما ملک ساخته شده می گیرد و ملک دارای ارزش افزوده را می دهید، ما هم به سرمایه گزار احترام می گذاریم. این سرمایه گذار با این سابقه درخشان چرا نمی تواند ملک حر عاملی خودش را بفروشد و به شهرداری می دهد؟ این ملک دارای استهلاک است اما ملک خام شما دارای ظرفیت سرمایه گزاری است پس نمی توان گفت ملک را به ملک عوض می کنیم. درسته در حال حاضر الان قیمت آنها مساوی است  اما این ملک الان قابل سرمایه گزاری است. دسترسی به ملک حر عاملی بسیار مشکل است و پایان کار ندارد و اگر آن سرمایه گذار امکان داشت ملکش را بفروشد به شهرداری نمی داد.

در ادامه نخعی را در پاسخ به فیاضی بیان کرد: این چه استدلالی است که دوستان مطرح می کنند؟ اینکه اگر خودش می توانست به کسی بفروشد به ما نمی داد که استدلال درستی نیست و اگر اینگونه باشد آدم نباید هیچ ملکی را بخرد. بانک ها زمین و پروانه شهرداری را نمی خواهند و به دنبال مسکونی و .. هستند لذا ما باید سبد کالای شهرداری را که یک دست می باشد را به چند نوع بسط دهیم، الان به غیر از زمین و پروانه چیزی نداریم لذا مجبوریم با بقیه تهاطر کنیم و زمین بدهیم.

پس از این سخنان کفایت مذاکرات رای آورد و در نهایت اعضای شورای شهر با 11 رای مخالف مانع تصویب این لایحه شدند.

مطالب بيشتر

بدون نظر