به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

کاظمی: پارک مینیاتور مشهد تا انتهای سال جاری به بهره برداری می رسد

کد خبر: 19943 - 4 آبان, 1394

گروه مدیریت شهری: معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از بهره‌برداری فاز یک بوستان بهار تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی با بیان این مطلب در جریان ارائه گزارش عملکرد دو ساله شهرداری مشهد در سال 94 که با حضور اصحاب رسانه‌ در تالار شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: پارک بهار با مساحت 85 هکتار در محور میدان امام حسین(ع) و ورودی خیابان خواجه ربیع قرار دارد و عملیات اجرایی آن در ضلع غربی، شمالی و جنوبی پارک به اتمام رسیده و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه در قسمت میانی پارک بهار، آبراهه تاریخی احداث می‌شود، بیان کرد: این پارک در واقع بوستان موضوعی ویژه‌ای است که امکانات خاصی در محدوده میانی پارک در نظر گرفته شده است.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد با اشاره به احداث 2 کیلومتر مسیر حرکت قایق و سایت ویژه بانوان در پارک بهار، ادامه داد: تاکنون بالغ بر 60 میلیارد تومان برای احداث این پارک هزینه شده است.
کاظمی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص ساخت دیگر پارک‌های بزرگ مقیاس در حوزه شهری و ملی پرداخت و اظهار کرد: پارک مینیاتوری در منطقه 12 شهرداری در دست احداث است و از سال 92 عملیات اجرایی آن شروع شده است.
وی هزینه انجام شده برای احداث این پارک را 20 میلیارد تومان تاکنون عنوان کرد و گفت: تا پایان سال جاری این پارک نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد درتوضیح بیشتر گفت: در واقع پارک مینیاتوری، ایرانی کوچک است و آثار باستانی از گوشه و کنار کشورمان در مقیاس کوچک در این پارک به نمایش درمی‌آید.
کاظمی در خصوص توسعه پارک کوهسنگی نیز بیان کرد: بالغ بر 30 هکتار از اراضی ضلع جنوبی پارک کوهسنگی شامل دریاچه، مسیر پلکان و… در این پارک به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین بوستان اختصاصی بانوان در شرق کشور با نام ریحانه سال گذشته به بهره‌برداری رسید، افزود: این پارک با مساحت 20 هکتار هم اکنون در اختیار بانوان قرار دارد.

مطالب بيشتر

بدون نظر