به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

معاون فرهنگی شهردار مشهد: مجلس عزاداری «پمپ بنزین» است نه «پارکینگ»

کد خبر: 19780 - 27 مهر, 1394

 گروه مدیریت شهری: وحید جلیلی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار مشهد در گفتگو با رادیو خراسان به بررسی نحوه تعامل دستگاه‌های دولتی و رسمی با مجالس عزاداری سیدالشهداء پرداخت و خاطرنشان کرد: در ایام عزاداری محرم و امثال آن، شهرداری و دیگر نهادها بایستی کمک‌کار صاحبان اصلی این مجالس، که در واقع خود مردم هستند تلقی شوند و ضمن پرهیز از مانع‌تراشی، انجام وظایف مردم را به بهترین شکل تسهیل نمایند.

وحید جلیلی با بیان این‌که مجلس عزاداری امام حسین باید موتور محرکه مقابله با یزیدیان زمان باشد؛ ادامه داد: با این نگاه، کسی که وارد این مجالس می‌شود؛ برای این است که برای یاری سیدالشهدا آماده‌تر بشود. به تعبیری مجالس عزاداری امام حسین(ع) شبیه پمپ‌بنزین است نه پارکینگ! ما در این مجالس برای جنگ با دشمنان اهل‌بیت و ایستادگی در برابر فشارهای آنان آماده‌تر می‌شویم. خیمه امام حسین «پادگانی» است که وقتی از آن بیرون می‌آییم باید بتوانیم در برابر یزیدیان، مستکبران و طواغیت زمان محکم‌تر بایستیم.

وی گفت: امروز در سوریه، هر چه مجالس عزاداری‌ مقاومت پرشورتر می‌شود موجب می‌شود سربازان مقاومت مقابل یزدیان زمان و طرفداران آنان محکم‌تر بایستند.

 یاد شهدا را در ماه سیدالشهدا زنده کنیم

جلیلی افزود: امام حسین (ع) سیدالشهداست؛ سرور شهیدان است. یک سری هیئتی‌هایی با معرفت هستند که وقتی به سمت حرم امام رضا (ع) می‌آیند، عکس یک حاج آقایی که چند سال پیش در این محفل سینه می‌زده را همراهشان دارند و یادش را زنده نگه می‌دارند. اما ما [کمتر می‌بینیم هیئت‌ها عکس شهادایشان را همراه داشته باشند حال آنکه] ما در مشهد بیش از 8هزار شهید داریم. این شهدا همان سینه‌زن‌های امام حسین (ع) هستند که جانشان را فدای سیدالشهدا کرده و اثبات کرده‌اند که اهل کوفه نیستند.

جلیلی در پایان با بیان این‌که در حقیقت هفته دفاع مقدس ما در دهه اول محرم است؛ گفت: ما اگر در دهه اول محرم از 8هزار شهید مشهد یاد نکنیم؛ چه وقت باید این کار را بکنیم؟ شهدا سندهای افتخار ما هستند و سینه‌زن‌های واقعی امام حسین (ع) همان‌ها بودند که از صمیم جان گفتند یا لیتنا کنا معک و به این لبیک تا پای جان‌شان وفادار ماندند.

مطالب بيشتر

بدون نظر