به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

وحید جلیلی: نمادهای انقلابی در پارک مینیاتور باید حضور جدی داشته باشند

کد خبر: 19572 - 13 مهر, 1394

گروه مدیریت شهری: یکی از دستورهای یکصد و بیست دومین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت به بررسی گزارش مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد در خصوص خرید ماکت‌هایی برای پارک مینیاتوری مشهد اختصاص داشت.

در همین رابطه احمد رضا سلامی اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که در پارک مینیاتوری به آن پرداخته شده است احداث ماکت‌هایی در این پارک می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در همین رابطه تا کنون 10 ماکت به هنرمندان کشورمان سفارش داده شده است و برای طراحی مابقی آن دو نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی به عنوان ناظر حضور دارند.

وی افزود: ماکت‌هایی که در ایران سفارش داده می‌شود به دلیل اینکه تعداد هنرمندان کم است هزینه‌ای بین 250 تا 400 میلیون تومان برای احداث هر ماکت در برخواهد داشت.

وی اضافه کرد: در همین رابطه و برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی شرکتی در سنگاپور با قیمت بین 100 تا 150 میلیون تومان ماکت‌هایی را طراحی و احداث می‌کند که می‌توان از این شرکت خریداری نمود.

حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری نیز افزود: احداث پارک مینیاتوری با نگاهی استانی و ملی است که باید نمادی از آثار مذهبی، تاریخی و باستانی ایران اسلامی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: این پارک باید انتقال دهنده هویت ملی و تاریخی ایران اسلامی باشد بر همین اساس دو نماینده از کمیسیون فرهنگی برای این منظور انتخاب شده است که تا کنون چندین جلسه با مشاور و مدیران اجرایی این پارک برگزار شده است.

برزو دبیریان نیز با بیان اینکه پارک مینیاتوری باید با نگاهی استانی و ملی احداث گردد، گفت: انحصار در ساخت ماکت‌ها و المان‌های هنری این پارک نیز باید به صورت کامل در اختیار هنرمندان ایرانی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: هنمندان ایرانی باید در احداث این پارک سهیم باشند و نباید به خاطر سلطه پول این انحصار را از دست هنرمندان کشورمان خارج نماییم.

محمد آصفی‌ یزدی نیز خواستار استفاده کامل از ظرفیت هنرمندان و جوانان ایرانی در احداث پارک مینیاتوری شهر مشهد شد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی  زیارت شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: با اعتماد به هنرمندان و جوانان ایرانی می‌توانیم احساسس هویت ملی را در جامعه گسترش بدهیم.

وی میدان شهدا را را نماد هویت انقلابی مردم مشهد برشمرد و اضافه کرد: باید با استفاده از هنرمندان مشهدی که تعدادی از انان هم در حماسه پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته و از نزدیک این حادثه را لمس کرده‌اند برای تولید محتوا و اجرا بهره‌ برد.

به اعتقاد آصفی‌ یزدی پارک مینیاتور باید نشان دهنده هویت انقلابی تاریخی شهر مشهد باشد.

در ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز خاطرنشان کرد: طراحی و اجرا پارک مینیاتور یک فعالیت فرهنگی است و باید در معاونت فرهنگی و اجتماعی مورد طراحی و اجرا قرار گیرد.

وحید جلیلی افزود: معاونت فرهنگی در المان‌سازی تجارب فراوانی دارد و انتظار ما این است که این کار باید توسط این معاونت انجم پذیرید.

وی با بیان اینکه نمادهای انقلابی در پارک مینیاتور باید حضور جدی داشته باشند، افزود: مسجد جامع خرمشهر، حسنیه جماران، حادثه گوهرشاد و گلوله‌ باران گنبد حضرت امام رضا(علیه السلام) از مواردی هستند که می‌توان در پارک مینیاتور از آنان استفاده نمود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در ادامه تاکید کرد:اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی را باید در این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد محمد آصفی یزدی را به عنوان نماینده کمیسیون در پیگیری این موضوع انتخاب کردند تا به همراه حجت الاسلام اخلاقی امیری در مدت یک ماه گزارشی از طراحی و اجرا المان و مالکت‌های پارک مینیاتوری به کمیسیون فرهنگی ارائه دهند.

گفتنی است پیش از این سلامی مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد در سال 91 گفته بود: پارک مینیاتوری شامل 30 واحد ويلاي اقامتي، رستوران سنتي، چايخانه، فست فود، درياچه مصنوعي و پيست دوچرخه سواري بوده و به ترتيب در دومين و سومين فاز آن راه اندازي پيست اسکي، تله کابين و هتل 5 ستاره پيش بيني شده است.

مطالب بيشتر

بدون نظر