به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

اعلام آمادگی شهردار مشهد برای اداره مکه و مدینه

کد خبر: 19478 - 7 مهر, 1394
گروه مدیریت شهری:  صبح امروز صولت مرتضوی شهردار مشهد در جلسه علنی شورا شهر در خصوص فاجعه منا به اظهار نظر پرداخت. 
شهردار مشهد گفت: چنانچه مدیریت شهری در مکه و مدینه توان مدیریت مناسک حج را ندارند شهرداری مشهد آمادگی دارد با بیمه کردن تمام زائران وارد میدان شود.
 سیدصولت مرتضوی  امروز هفتم مهر ماه در هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: طبق آمار منتشر شده از منابع رسمی حدود سه درصد از دو میلیون زائر مشرف شده به حج در سال جاری ایرانی هستند حدود  22 درصد آمار جانباختگان و گمشدگان مربوط به ایران است.
وی اضافه کرد: سازمان جهانی متروپلیس باید به ابعاد پیدا و پنهان موضوع بپردازد؛ به عنوان عضو سازمان متروپلیس از رییس، دبیرکل و شهرداران عضو این اتحادیه تقاضای رسیدگی و بررسی حادثه منا را دارم؛ در اربعین حسینی بالغ بر 15 میلیون زائر وارد کشور عراق شدند اما مشکلی رخ نداد.
مرتضوی با اشاره به عمدی بودن ممانعت از امدادرسانی توسط هلال احمر کشورهای مختلف و روسای کاروان‌ها به مصدومان توسط نیروهای سعودی، عنوان کرد: این حادثه بیانگر بی‌کفایتی محض آل‌سعود در اداره مناسک حج است و این حماسه جهانی را باید جهانیان اداره کنند.
شهردار مشهد ادامه داد: چنانچه مدیریت شهری در مکه و مدینه توان مدیریت مناسک حج را ندارند شهرداری مشهد آمادگی دارد با بیمه کردن تمام زائران وارد میدان شود.
مرتضوی با بیان اینکه کلان‌شهر مشهد سالانه پذیرای 30 میلیون زائر و مسافر است، گفت: در نوروز و ایام شهادت امام رضا(ع) بالغ بر چهار میلیون زائر در مشهد حضور دارند و این حجم زائر بدون کوچک‌ترین مشکلی سفر خود را به پایان می‌رسانند.
مطالب بيشتر
 1. خخخخخ

  دیدگاه توسط محمد درتاريخ 7 مهر, 1394 7 مهر, 1394 10:20 ب.ظ

 2. اخی…..

  دیدگاه توسط همشهری درتاريخ 8 مهر, 1394 8 مهر, 1394 8:45 ق.ظ

 3. اتفاقا به لحاظ نوع نگاه تو تخریب بافتهای تاریخی ومدرن سازی خیلی شباهت وجود دارد . اکثر کشورها قسمتی از بافت قدیمی خودشونو باقی میزارن برای حفظ هویت ومیراثی از بافت قدیم شهر برای آیندگان ولی شهرداری مشهد بافت اطراف حرم رو بجای اینکه قسمتهایی شو مثل یک محله یا راسته بازار قدیمی حفظ کنه تخریب کرد به بهانه نوسازی مثل همین مکه

  دیدگاه توسط یک شهروند درتاريخ 8 مهر, 1394 8 مهر, 1394 11:35 ق.ظ

 4. شما یه چهل وهشتم صفر که سالروز شهادت امام رضاست رو یه بار اجرا کن که همه راضی باشن اداره کردن مکه ومدینه پیشکش – اینکه شما نوروز و این مراسمات رو از سر بگذرونی با اینکه مردم از خدمات راضی باشن مقداری تفاوت دارد – من خودم سه ساله خونمون میدون شهداست ترافیک ایام شهادت وراهپیمایی و مناسبتها تو این ایام مشکلیه که هنوز نتونستن حلش کنن – از میدون توحید میبندن و طرف تا حرم باید پیاده گز کنه چه از مشهدیایی دیدم که کهنسالاشون رو نمیتونن تو این مسیر ها جابجا کنن یا بچه دارها و نوزاد داران که باید بچه به بغل پیاده برن ویا زوارهایی که تو همین ایام یا دارن میاد برن مکان اقامتی و ساک ووسایلشونو به دوش میکشن یا هم بلیت دارن و میخوان برگردن و وسیله گیرشون نمیاد وباید چندین برابر هزینه کنن

  دیدگاه توسط شهروند درتاريخ 12 مرداد, 1395 12 مرداد, 1395 12:17 ب.ظ