به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 1 مرداد 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

فاطمی: این دولت به شدت کینه دکتر احمدی نژاد را در سینه دارد

کد خبر: 19367 - 30 شهریور, 1394

گروه مدیریت شهری: در حالیکه از روز گذشته عکس‌هایی از حضور شهردار مشهد در کنار احمدی‌نژاد(مرداد ماه94-یادواره شهدای حلبچه) در فضای مجازی منتشر شده است، امروز فاطمی‌ارفع رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد گفت که مرتضوی از منتقدین جدی احمدی‌نژاد است.

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام و المسلمین مجید فاطمی ارفع در حاشیه نشست خبری کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر که ظهر امروز 30 شهریور ماه در محل تالار شهر برگزار شد، در پاسخ به سوالی در خصوص مصاحبه اخیرش با ایسنا درباره ارتباط شهرداری مشهد با احمدی‌نژاد مدعی شد:  در مصاحبه‌ای که در خصوص ارتباط بین صولت مرتضوی و دکتر احمدی‌نژاد با خبرنگار ایسنا انجام دادم، به این خبرنگار عرض کردم که همان چیزی که من می‌گویم را در خبر درج کنید و خلافش را نگویید، ایشان ابدا در خصوص دکتر احمدی‌نژاد از من سوالی نپرسیدند.

وی بار دیگر ادعا کرد: خدا را شاهد می‌گیرم ایشان به من گفت، ما شنیده‌ایم شهرداری می‌خواهد در حوزه مسائل سیاسی که دغدغه مردم است به نفع حزبی به فعالیت بپردازد و ابدا اشاره‌ای به شخص دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران نکردند، اما به‌گونه‌ای دیگر این خبر انعکاس داده شد و متاسفانه این موضوع در رسانه‌ها عرف است.

فاطمی‌ارفع به دنبال این ادعای خود اظهار کرد: در خصوص ارتباط بین صولت مرتضوی و دکتراحمدی‌نژاد اصلا هیچ‌کس با من مصاحبه‌ای انجام نداد و این اولین بار است که از زبان خبرنگار تسنیم می‌شنوم، مجددا عرض می‌کنم که امکانات دولتی و بیت‌المال در راستای اهداف حزبی خلاف شرع است، چگونه در بحث سلاح هسته‌ای می‌گوییم که بر مبنای شرع حرام است، اما باز عده‌ای این موضوع را قبول نمی‌کنند، این فتوای همه بزرگان بوده که استفاده از بیت‌المال در راستای اهداف حزبی و گروهی حرام است و ابدا یک ریال هم نباید در این مسائل خرج شود.

فاطمی ارفع خاطرنشان کرد: به خبرنگار ایسنا گفتم و به دیگر رسانه‌ها نیز می‌گویم که شهرداری ابر سازمانی است که بودجه آن مشخص و شفاف بوده و حسابرسی شده عمل می‌کند و بازرسی کل کشور می‌تواند این موضوع را مورد بررسی قرار دهد که ریال به ریال موجود در این مجموعه در کجا خرج و مصرف می‌شود، اما مساله مبالغ اندک برای کمک به یک حزب نیست چرا که قطعا این رقم بایستی میلیونی و میلیاردی باشد.

وی اضافه کرد: مگر امکان دارد که این رقم بدون محاسبه از مجموعه شهرداری خارج گردد و کسی نیز متوجه این موضوع نشود و هرکس در هر کجا متوجه این موضوع شد، اولین نفر مجموعه شورا است که به طور کامل به این مساله رسیدگی می‌کند و مطمئنا اجازه نخواهیم داد این قضیه اتفاق بیفتد چرا که مجموعه مدیریت شهرداری و بخش شهردار ابدا نسبت به این مسائل هیچ انگیزه‌ای ندارد بلکه اعتقاد آن هم خلاف این مساله است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد ادامه داد: در جلساتی که با شهردار مشهد داشتیم، ایشان از منتقدین جدی دکتر احمدی نژاد هستند و اگر ایشان صحبتی از این فرد نمی‌کند نمی‌خواهد فضای شهر را سیاسی کند، چرا که در دو سال گذشته حتی یک مصاحبه سیاسی نیز از صولت مرتضوی ندیده‌ایم و یک اظهار نظر سیاسی نیز نکرده ‌‌است اما همچنان انگ سیاسی بودن را به ایشان می‌چسباند.

وی عنوان کرد: این جز همان پازلی است که در حال تعریف شدن است برای این که مدیریت شهری را به زمین بزند و موضوعی که در اینجا مطرح می‌شود این است که صولت مرتضوی استاندار دولت احمدی نژاد بوده است، اما آیا اینکه تفکرات ایشان را قبول دارند و یا پای کار ایشان رفته و از ایشان حمایت کنند و آیا دکتر احمدی نژاد قصد ورود به مجلس شورای اسلامی را دارد سوالاتی است که باید به آنها پاسخ داد، این بسیار دشوار است که با توجه به این اتهامات نتیجه بگیریم که مدیریت شهری وارد مسائل سیاسی شده است و از بیت المال برای ورود به جناح‌های سیاسی استفاده می‌کند.

فاطمی ارفع اظهار کرد: من به عنوان عضو شورای شهر که چهره سیاسی هستم از عملکرد احمدی نژاد شدیدترین انتقادها را داریم و نظرمان در خصوص ایشان عوض نمی‌شود، چرا که ایشان هنوز اعلام نکردند که می‌خواهند به مجلس ورود پیدا کنند، هر زمان مطالبی در این خصوص در رسانه‌ها دیدیم کذب بوده،  بنابراین نمی‌توانیم در داشتن صلاحیت و عدم صلاحیت ایشان  اظهار نظر کنیم.

وی گفت: ایشان از گفتمان انقلاب که یکی از آیتم‌های آن تبعیت رفتاری و عملی از ولایت مطلق ولی فقیه  است ضعف و نقص نشان دادند، پس قطعا نمی‌توان در این خصوص سرمایه‌گذاری نمود چون ضربه‌ای که دکتر احمدی‌نژاد به پیکره انقلاب اسلامی زد ضربه بسیار بزرگی بود و این اعتقاد مسلم ما است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد تصریح کرد: از رسانه‌ها نیز خواهش داریم که منصفانه در این مساله وارد شوند، چرا که شاهد این هستیم این دولت به شدت کینه دکتر احمدی نژاد را در سینه دارد با اینکه دو سال از آن زمان می‌گذرد اما هنوز تمام مشکلات کشور بر دوش ایشان است.

وی خاطرنشان کرد: این عقده حقارت این دولت است، دولتی که در مسائل اقتصادی ضعیف عمل کرده و  دولت فرافکنی می‌کند، با توجه به اینکه عملکرد ضعیفی داشته و مردم را تحت فشار رسانه‌ها گذاشته است که رسانه ها و فضای عمومی کشور را منحرف کند.

فاطمی ارفع عنوان کرد: فضایی ایجاد می‌شود که حواشی پررنگ از متن ظاهر شود و رسانه‌ها به این سمت بروند که از متن فاصله بگیرند، به عنوان مثال برنامه اقتصاد مقاومتی برنامه‌ای است که سیاست‌های آن ابلاغ شده است اما این دولت در این خصوص چه کاری انجام داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد اظهار کرد: نمی‌خواهم منکر تمام خدمات این دولت شوم چرا که برخی از وزارت‌خانه‌های این دولت اقدامات خوبی انجام داده‌اند اما روح حاکم بر این دولت روحی سیاسی است و تمام مسائل را به حواشی می‌کشد و عملیات روانی ایجاد می‌کند .

وی با بیان اینکه مساله مدیریت شهری مدیریتی موفق است و از عملکرد مدیریت شهری، شورا و شهرداری دفاع می‌کند گفت: منتقدین منصف منتقدینی هستند که به نظام و انقلاب پای‌بندی دارند و دسته دیگر منتقدین، کسانی هستنند که نقاط کارآمد شهرداری را می‌بینند اما با اغراض و اهداف سیاسی به دنبال ضربه زدن به این مجموعه هستند، اما ما از تخریب آنان نیز استقبال می‌کنیم.

فاطمی ارفع عنوان کرد: اگر رسانه‌ها به این موضوع ورود پیدا می‌کنند بایستی کارشناسانه باشد، یعنی عملکرد را ببینند و در این خصوص اظهار نظر کنند.

گفتنی است که فایل مصاحبه تلفنی خبرنگار ایسنا با فاطمی‌ارفع که از وی درباره حمایت شهرداری مشهد از حامیان احمدی‌نژاد سوال پرسیده شده بود در این خبرگزاری محفوظ است که در صورت نیاز اقدام به انتشار آن خواهد کرد.

مطالب بيشتر

بدون نظر