به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

خندوانه ای به وسعت یک شهر/تیتر را که بزنی همه می خندند

کد خبر: 19357 - 29 شهریور, 1394

اجتماعی: دوستی پرسید چرا اخیرا کم تر یادداشت و تحلیل می گذارید. گفتم گاهی وقایع نیاز به تحلیل ندارد. پرسید چطور؟ گفتم برخی از اتفاقات آن قدر واضح خنده دار هستند که دیگر نیازی به قلم فرسایی نیست. تیتر را که بزنی همه میخندند. خندوانه ای می شود به وسعت یک شهر! نیازی نیست خودت را اذیت کنی و بخواهی پاسخ بدهی یا خودت را با بزرگتر از اندامت دربیندازی! آری، این روزها “عجیب شهر مشهد” داستان های خودش را دارد.  فقط کافی است تو عجیب نباشی، از جنس این مردم باشی، همین کافی است که حداقل شعور سیاسی را داشته باشی و فقط به وقایع بخندی که بخندی و بخندی!
آری اینجا عحیب شهر ماست که قرار است سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد. اما چرا شهر ما میخواهد چنین باشد؟ شاید عده ای میخواهند شهر ما چنین باشد. پایتخت فرهنگی باشد که خیلی ها که خیلی چیزها را میخواستند، حال راحت تر بخواهند.
هر کسی خواست کنار هرکسی بایستد، دوست صمیمی باشد، صمیمی تر از آنجایی که باید باشد. بگذرد و متوجه نشود که متوجه هستند مردمان این شهر که هرچه بیشتر متوجه شدند بیشتر حرص خوردند.
تیتر بزنند، تهدید کنند، منتقد شوند، رییس شوند، قانون را دور بزنند، شلوغ کنند، بچینند، هرجور دوست دارند بچینند، توجیه کنند و حال خود را پنهان نمایند که همه چیز خوب است.
پس دیگر نیاز به تحلیل نیست، کافی است فقط نقل کنی تا آنهایی که به دنبال تحلیل هستند خود بدانند چرا نقل کردی، آری، گاهی در خبرنگاری و کار رسانه ای شما اگر فقط نقل کننده باشی موثرتری تا آنکه بخواهی دست به قلم شوی و تحلیل کنی، آنهم در این اوضاع که بازار تخریب شخصیت و تهدید کردن داغ است و داغ.
اوضاع که به همین منوال پیش برود از یک جایی به بعد دیگر پیش رفتن عقب گرد است.
به نام خداوند بخشنده مهربان
….

مطالب بيشتر

بدون نظر