به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

جهانبخش خطاب به آیت الله علم الهدی: بعضی از عملکردها در شورای شهر کم اعتمادی ایجاد کرده است

کد خبر: 19251 - 22 شهریور, 1394

گروه مدیریت شهری: اعضای شورای شهر مشهد در جلسه امروز خود با امام جمعه به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌هایشان پرداخت.

این جلسه که ظهر امروز به مناسبت سومین سال فعالیت شورای چهارم شهر مشهد در دفتر امام جمعه برگزار شد، اعضای شورای شهر در مدت کوتاهی سوالات و دیدگاه‌های خود را با آیت الله علم‌الهدی در میان گذاشتند.

 در ادامه اظهارات چند تن از اعضای شورای شهر را خطاب به امام جمعه مشهد می‌خوانید.

حجت‌الاسلام فاطمی‌ارفع: در ساختارهای حاکمیتی تعامل یکی از کلید واژه‌های اساسی دستگاه‌هاست که متاسفانه در این شورا گاهی اوقات محافظه‌کاری باعث شده تا تعامل را تحت الشعاع خود قرار دهد و ما اعمال یک طرفه را از سوی برخی نهادها می‌بینیم، لطفا حدود تعامل را برای ما شفاف‌سازی کنید، در سال گذشته فرمایشاتی در این خصوص داشتید، امسال هم با شروع سال سوم شورا و با توجه به فضای جدیدی که در هیات رئیسه صورت گرفته نگاه ما این است که امسال از شورای شهرداری به سمت شورای شهر حرکت کنیم، در این موضوع نکاتی را که لازم است بفرمایید.

جهان‌بخش: باید نسبت به نقاط ضعفمان آسیب‌شناسی داشته باشیم، ما شورای شهر اصولگرای ویژه در کشور هستیم و باید ببینیم توانسته‌ایم در این دو سال اهدافمان را محقق کنیم، امروز عملکرد ما عملکرد جریان اصولگرایی است، باید بررسی کنیم که آیا توانسته‌ایم به عنوان شورای اصولگرا گفتمان اصولگرایی را در بعد فرهنگی درمشهدالرضا محقق کنیم.افکار عمومی و طبعا عملکرد ما هم باید از این پندار خارج شود که ما شورای شهرداری نیستیم و شورای شهریم.

انتظار ما در حوزه ایثارگران محقق نشده است، در تهران ایثارگران اداره کل دارند اما در مشهد مدیریت آن را هم نداریم، جایگاه ایثارگران در مدیریت شهری نزدیک به صفر است، باید به ایثارگران توجه ویژه‌ای داشته باشیم، ایثارگران ولی نعمتان ما هستند؛ همچنین نقد دلسوزانه و منصفانه ضرورتی است که و این موضوع افکار عمومی را متوجه این می‌کند که شورا شورای شهرداری نیست بلکه شورای شهرداری مردم مشهد است متاسفانه بعضی از عملکردها در شورا کم اعتمادی  و برخی عملکردهای بد بی‌اعتمادی ایجاد کرده که باید این روند اصلاح شود.

دیمه‌کار: باید در لوایح شورای شهر مردم فصل‌الخطاب باشند، یکی از مسائل مهم ارتفاعات جنوبی شهر مشهد است که در حوزه اگر نکاتی را دارید بفرمایدباید در این راستا به این موضوع رسیدگی شود.

دبیریان: ما در شورای دچار یک خودسانسوری شده‌ایم، خود شما هم در هر جا انتقادی می‌بینید بدون ملاحظه به مردم در برنامه‌های نماز جمعه گفته‌اید آیا ما اجازه داریم از درون و بیرون به نقد خودمان بپردازیم. چرا که  ممکن است از جای دیگر صدای در آید که به ضرر ما باشد.

جوادی: در یک سال گذشته با توجه به مطرح بودن بحث اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری واقعا به این باور نرسیدیم که در شهرداری از داشته‌های خودمان استفاده بهینه می‌کنیم، در مناطق مختلف شهر به جاهایی می‌رسیم که یک پیرزن در اتاقی زندگی می‌کند که در همان اتاق هم مجبور است بقالی باز کند و خرج روزمره‌اش را در بیاورد. آنگاه ماموران شهرداری  می‌آیند و از  این خانم می‌خواهند 20 میلیون تومان بگیرند در حالی که ما در املاک و پروژه‌هایی که مال خود شهرداری است تعلل می‌کنیم و میلیارد میلیارد پول را هدر می‌دهیم که در جیب افراد خاص می‌رود.

حسن پژمان عضو دیگر اعضای شورای شهر نیز در این دیدار از امام جمعه مشهد درخواست کرد تا ارزیابی‌اش نسبت به عملکرد دو ساله شورای شهر چهارم بیان کند .

جواد ستاری در این دیدار از موضع‌گیری آیت الله علم‌الهدی نسبت به افزایش بلیت اتوبوس در مشهد که منجر شد این موضوع در شورا رد شود تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام لطفی نیز در این دیدار از آیت الله علم الهدی درخواست کرد تا اجرای قانون عفاف و حجاب را تعیین و تکلیف کنند و درباره مشهد 2017 نیز توصیه‌هایی را ارائه دهند.

منبع: ایسنا

مطالب بيشتر

بدون نظر