به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

امروز؛ تشرف پیاده مشهدی‌ها به حرم رضوی

کد خبر: 19159 - 16 شهریور, 1394

سرویس فرهنگی: حجت الاسلام و المسلمين مجید خداوردي با بیان اینکه تشرف پیاده مشهدی ها به حرم مطهر رضوی در 23 ذی القعده با حمایت و ایده سازمان فرهنگی و تفریحی و همکاری دستگاه های فرهنگی استان برگزار می شود گفت: در این روز مردم، حوزويان، دانشگاهيان، اصناف و کسبه شهر مشهد به يمن همسايگي حضرت رضا(ع) از چهار مسير منتهي به حرم مطهر به زیارت خواهند رفت.

حجت الاسلام خداوردی از کمپين #قرار _زيارت در راستاي کمپين نايب الزياره خبر داد و افزود: این کمپین در فضاي مجازي و محيطي شهر مشهد به تبيين اهميت زيارت و حق همسايگي امام مهرباني ها و قرار زیارت مشهدی ها در روز 23ذی القعده می پردازد.

وی هدف از تشرف پیاده مشهدی ها به حرم مطهر در روز زيارتي را نزديک کردن مردم به سيره امام رضا(ع) عنوان کرد و گفت: ما هرچه داريم به خاطر وجود مبارک علی ابن موسی الرضا(ع)  و به برکت همسايگي ايشان است و باید حق همسايگي خود را بجا بياوريم.

دبير ستاد مردمي قرار زيارت ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی «روز ملي زيارت»،23 ذي القعده را فرصتي براي زيارت حرم امام هشتم(ع) توسط مردم مشهد دانست.

وی توجه به ظرفیت ‌سازی در معرفت موجود در زیارت را از مهمترین مواردی دانست که باید در محتوای برنامه‌های 23 ذی‌القعده همزمان با روز زیارتی امام رضا (ع) در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام خداوردي با بیان اینکه بزرگان و عالمان شيعي بسياري در روز زيارتي امام رضا(ع) از سراسر دنيا به زيارت مرقد مطهر آن حضرت مي آيند، ابراز کرد: با وجود اینکه زيارت حضرت رضا(ع) آثار بسياري در زندگي زائران دارد، اين امر آن طور که شايسته است در ميان خود مشهدي ها باب نشده است.

 دبير ستاد مردمي قرار زيارت همچنین از برپایی 12 ایستگاه صلواتی در چهار مسیر ورودی حرم مطهر رضوی همزمان با این روز خبر داد و افزود: هشت هزار زائر از سراسر کشور و استان هایی چون خراسان شمالی، جنوبی و گلستان در این روز در حسینیه امام خمینی (ره) مشهد گردهم آمده و از برنامه‌های مناسبتی آن استفاده می کنند.

مطالب بيشتر
  1. منم تو برنامه بودم اگر چه گاهی وقتا خودمو جای اونایی میذارم که با ماشین پشت سرجمعیت علاف میشن اگه مشهدی باشن که عادت دارن ولی زائرا دچار مشکل میشن و اینجوری خاطرات خوبی رو از زیارت براشون رقم میزنیم اینجوری شاید برن وکمتر بیان مشهد وکمی مشکلات ترافیک مشهد کم بشه ولی اقای شهردار اگه میخوان جواب این زائرارو بعدا بدن باید از الان به فکر باشن نه به فکر دوره مدیریتی خودشون به فکر اینده مشهد باشند

    دیدگاه توسط مصطفی درتاريخ 18 شهریور, 1394 18 شهریور, 1394 12:39 ب.ظ