به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : پنج شنبه 3 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

بصیری پور: اقدام موثر برای رفع ترافیک در کلانشهر مشهد نشده است

کد خبر: 19093 - 13 شهریور, 1394

گروه مدیریت شهری: غلامرضا بصیری پور روز پنجشنبه در حاشیه نخستین اجلاس رووسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: سال 76 طرح جامع تحقیقاتی ترافیک مشهد تدوین و تصویب شد ولی تاکنون اقدام موثری در خصوص روانسازی ترافیک در این شهر انجام نشده است.
وی تاکید کرد: در کلانشهری که سالانه پذیرای 30 میلیون زائر می باشد روانسازی ترافیک و رفع گره ترافیکی از ضروریات است.
رییس شورای عالی استانها با اشاره به اجرای خطوط قطارشهری مشهد گفت: حمل و نقل ریلی نیز نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی ایفا می کند اما اجرای آن زمانبر است.
وی افزود: برای اجرای خط سوم قطارشهری مشهد 60 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تامین آن و اجرای پروژه زمان می برد.
بصیری پور ادامه داد: ساخت زیرگذر از روشهای کارآمد برای کاهش ترافیک و روانسازی آن است که این روش کم هزینه و در کوتاهترین زمان قابل اجرا می باشد.
وی گفت: ساخت زیرگذر نیز حدود 10 میلیارد ریال هزینه نیاز دارد ولی مدیریت شهری مشهد رغبتی به اجرای اینگونه پروژه ها ندارد.
رییس شورای عالی استانها افزود: اجرای پروژه زیرگذر در بسیاری از کلانشهرها نقش مهمی در کاهش ترافیک داشته لذا این روش باید در کلانشهر مشهد نیز اجرایی شود.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد که سالانه پذیرای 25 میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان می باشد با وسعت 328 کیلومتر مربع افزون بر 51 درصد جمعیت خراسان رضوی را در خود جای داده است. این کلانشهر شامل 13منطقه و 44 ناحیه شهرداری است.

مطالب بيشتر
  1. جناب آقای بصیری پور
    چرا در زمانی که در شورا بودید به شخصه اقدامی در این زمینه انجام ندادید( آن هم با سابقه چندین دوره) ؟؟؟؟؟پس نقش این کمیسیون های حمل ونقل تشریفاتی در شورا چیست

    دیدگاه توسط مصطفی درتاريخ 14 شهریور, 1394 14 شهریور, 1394 7:34 ق.ظ