به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

به بهانه انتصاب عارف پور/ استفاده از نیروهای غیربومی در شهرداری مشهد چه معنایی دارد؟

کد خبر: 18570 - 29 مرداد, 1394

گروه مدیریت شهری: مشهد شهری است که همواره نیروهای انسانی آن در زمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی، هنری  و … زبان زد همگان بوده به طوریکه در هر عرصه ای که در کشور بررسی کنیم چند نخبه برگزیده در آن بخش از شهر مشهد داریم.

این شهر پتانسیل بالای نیروی انسانی خود را بارها به رخ کشیده و نیروهای مختلفی را به پایتخت صادر کرده و پست های کلیدی بسیاری هم اکنون در دست آنها است.

در حوزه مدیریت شهری نیز مشهد در سالهای گذشته و در زمان ریاست محمد پژمان بر شهرداری مشهد که خود از نیروهای بومی بود، توانست نیروهای بزرگی را پرورش دهد و بسیاری از آنها در حال حاضر به عنوان نیروهای نخبه در پست های کلیدی در پایتخت قرار گرفته اند.

هادی مظفری مسئول سابق خانه هنرمندان مشهد به سازمان زیباساری تهران رفت و در پایتخت با پست معاونت این سازمان درخشید.

در مثالی دیگر هوشنگ خندان دل نیز معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري مشهد در حال حاضر معاون وزیر کشور می باشد.

همچنین مهدی خجستهرحیمی مدیر اسبق سازمان اتوبسرانی مشهد هم اکنون به عنوان سرپرست اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور فعالیت می کند.

این تنها سه نمونه از پرورش نیروهای نخبه در شهرداری مشهد در دوران پژمان است که ذکر همه نمونه ها در حوصله این مطلب نمی گنجد.

اما با روی کار آمدن صولت مرتضوی شهردار غیر بومی شهر مشهد این رویه به نحوه مطلوب دنبال نشده است. به طوریکه نیروهای غیربومی بسیاری در شهرداری پست های کلیدی گرفته اند. پیراسته رئیس حوزه شهردار، خادمی مشاور فرهنگی شهردار دو نمونه از انتصابات غیربومی شهردار است. اما در آخرین نمونه چندی پیش مهدی عارف پور که در استانداری خراسان جنوبی و وزارت کشور سابقه همکاری با مرتضوی را داشت و از منصوبین وی محسوب می شد، به عنوان شهردار منطقه 9 مشهد معرفی شد.

این مطلب به هیچ وجه نمی خواهد در خصوص توانایی های مهدی عارف پور قضاوت نماید اما می خواهیم از آقای شهردار سوال کنیم که چرا در شهر مشهد نیروهای غیربومی پست می گیرند که هیچ شناختی نسبت به مشهد ندارند و زمان زیادی باید بگذرد تا با محیط کاری خود آشنا شوند.

عارف پور به جای محمدی فر یکی از نیروهای بومی و باجسارت مشهدی مصنوب شده است. حال در این شرایط رکود ساخت و ساز که همراه با رکود درآمدی شهرداری در منطقه پر در آمد نه مشهد می باشد، قطعا شهر مشهد فرصت آزمون و خطا ندارد اما شهردار مشهد مدیری غیربومی را در این منطقه منصوب می نماید.

1

باید توجه داشت که چنین انتصاباتی ضربه روحی محکمی به نیروهای جوان و با انگیزه مشهدی در حوزه مدیریت شهری وارد می نماید زیرا آنها راه پیشرفت خود را هموار نمی بینند.

و در پایان با ذکر یک سوال این مطلب را به پایان می رسانیم: چرا شهر مشهد که خود همواره پرورش دهنده نیروهای نخبه است، باید برای پست های کلیدی از مدیران غیربومی استفاده نماید؟

مطالب بيشتر
  1. پاسخ سوالتون سادست ، تمام مشکلات امروز مشهد ناشی از شورای شهر چهارم هست . شورای شهری که رفت و یک شهردار غیربومی رو برای شهری مثل مشهد انتخاب کرد ، چرا که بهتر از سایر گزینه ها برای گوش به حرف بودن به اعضای شورای شهر چراغ سبز داده بود . و این شهردار غیر بومی که سرشاخه قرار داده شد ، به تدریج تموم زیرشاخه ای مهم رو تکوند و همه رو غیر بومی کرد .

    کار از پایه خراب شد یعنی همون شورای شهر چهارم معروف که امروز هم سرمایه دارا و سرمایه گذارا ازش مینالن و هم مردم … !

    دیدگاه توسط پارسا درتاريخ 29 مرداد, 1394 29 مرداد, 1394 3:58 ب.ظ

  2. ظاهرا ماجرا به ساخت وسازهای سازمانها وتملکات در ارتفاعات منطقه 9 مربوط میشه وموضع هایی که محمدی فر گرفته بود …ضمنا به شهردار منطقه 7 هم میشه اشاره کرد که غیر بومی است و کمپ غدیررو که مربوط به اسکان زائرین است رو به بهانه درآمد زایی تبدیلش کرده به شهر فرنگ

    دیدگاه توسط شهروند مشهدی درتاريخ 3 شهریور, 1394 3 شهریور, 1394 11:50 ق.ظ