به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

پشت پرده عزل شهردار منطقه 9 مشهد

کد خبر: 18081 - 20 تیر, 1394

گروه مدیریت شهری: طی حکمی از سوی شهردار مشهد، مهدی عارف‎پور به سمت مشاور شهردار و مدیر منطقه 9 شهرداری مشهد منصوب شد.

گفتنی است پیش از این مجید محمدی فر شهردار منطقه 9 بود که در خصوص علل عزل وی گمانه زنی های زیادی وجود دارد.

موضوع بازپس گیری اراضی ارتفاعات جنوبی و مقابله با کوه خواران و متصرفان یکی از موضوعات مهمی است که در شهرداری منطقه 9 به واسطه موقعیت جغرافیایی آن منطقه همیشه وجود داشته است.

در این زمینه محمدی فر شهرداری بود که تلاش زیادی در این زمینه داشته و شنیده می شود اخیرا با یکی از نهادهایی که در لیست متصرفان این اراضی قرار دارد، درگیری داشته و حواشی خاصی ایجاد شده است.

منابع خبری ما همچنین گزارش می دهند که محمدی فر شهردار سابق منطقه 9 مشهد به دلیل عدم تمدید مجوز واحدهای تجاری موقت و عدم صدور مجوزهای تجاری جدید در مقاطعی به شدت تحت فشار بوده است.

این در حالی بود که محور هاشمیه، صارمی و فکوری به دلیل تراکم بالا و شلوغی بیش از حد،  امکان فوق را نداشت اما محمدی فر بارها از سمت برخی از اشخاص با نفوذ تحت فشار قرار می گرفت به طوریکه در چندین مورد افراد صاحب قدرت و وابسته به آنان توانستند به اهداف خود برسند و البته در موارد زیادی از سمت محمدی فر مقاومت شدیدی صورت گرفته است.

همچنین موضوع قلع برج باران که دارای مصوبه قلع بنا بود، یکی دیگر از موضوعاتی به شمار می رود که شهردار سابق منطقه 9 برای آن تلاش زیادی داشت اما تاکنون به نتیجه نرسیده که در این زمینه اختلاف نظرهایی بین شهرداری منطقه با معاونت شهرسازی و معماری وجود داشته است.

مطالب بيشتر
  1. خوب متوجه نشدیم که بخاطر اجرای قانون بوده یا اهمال قانون ؟ ینی در زمینه متصرفات اراضی و کوه خواری ها خیلی قانونی برخورد کرده یا کم کاری کرده که برکنار شده ؟
    چون موضوع تصرف ارتفاعات رو رهبر هم تذکر دادند واشاره کردند به مسئولان

    دیدگاه توسط مصطفی درتاريخ 20 تیر, 1394 20 تیر, 1394 12:34 ب.ظ

  2. با سلام لطفا در خبر تصریح بفرمایید شهردار معزول تخلف داشته یا خیر. خبر مبهم است

    دیدگاه توسط مذنب درتاريخ 20 تیر, 1394 20 تیر, 1394 4:28 ب.ظ