به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

یک سوال از روزنامه شهرآرا، آیا نمایشگاه قرآن و عترت مشهد هیچ نقطه سفیدی نداشت؟

کد خبر: 18016 - 15 تیر, 1394

سرویس فرهنگی: امسال نیز نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با تمامی نقاط مثبت و منفی خود برگزار شد. این نمایشگاه نیز مانند هر رویداد فرهنگی دیگری دارای قوت ها و ضعف هایی است که خوب است در قضاوت، آنها را در نظر بگیریم.

رسانه ها نیز در نقد رویدادها با در نظر گرفتن انصاف و تلاش های صورت گرفته به نگارش گزارش های خود می پردازند و این اصلی است که نبود آن اعتماد عمومی را از آن رسانه سلب می کند.

سال گذشته نیز روزنامه شهر آرا با حضور مدیر مسئول جدید خود نمایشگاه قرآن و عترت خود را از زیر تیغ تیز انتقادات خود گذراند و امسال نیز همین رویه دنبال شده است.

قطعا کسی منکر ضعف های این نمایشگاه همچون تبلیغات ضعیف و استقبال کم‌رنگ  مردمی نیست، اما قطعا این رویداد فرهنگی هم نکات مثبتی دارد که ظاهرا روزنامه شهرآرا خیلی علاقه ای برای مانور بر روی آنها نداشته و ندارد.

برگزاری محافل معنوی همچون انس با قرآن ملل، نشست های جانبی، برگزاری افتتاحیه منسجم با حضور شخصیت های مهم کشوری، رونمایی از آثار با ارزشی همچون  درب و سردرب مصلاي امام علي (ع) در نجف اشرف، به نمایش در آمدن قرآن‌هاي نفيس خطي از جمله مواردی هستند که می توان آنها را در بخش قوت های نمایشگاه مورد ارزیابی قرار داد اما ظاهرا روزنامه شهرآرا توجه خاصی برای مانور بر روی این موضوعات ندارد.

به هر حال رویداد های فرهنگی در شهر مشهد تا آنجایی که می شود باید مورد حمایت قرار بگیرند و رسانه ها نیز به دنبال انتقاد باید نقاط مثبت را نیز برجسته نمایند.

گزارش امروز 15 تیرماه 94 روزنامه شهرآرا و رویکرد این روزنامه در سال گذشته نسبت به نمایشگاه قرآن و و عترت قطعا محترم است زیرا این روزنامه می تواند با دیدگاه های خود به موضوعات مختلف بنگرد اما توقع از رسانه ای که متعلق به بیت المال است و شهرداری مشهد به عنوان مالک آن مشارکتی پررنگ در نمایشگاه داشته چنین انتظار نمی رود که جنبه انصاف را رعایت نکند.

نکته پایانی آنکه چنین برخوردهای رسانه ای ممکن است باعث دلسردی مسئولان امر شود و آنها برای سال های بعد نتوانند سطح کیفی رویدادهای فرهنگی را بالا ببرند. در حالی که اگر رسانه ها بتوانند به چنین رویدادهایی انرژی مثبت منتقل کنند و در کنار آن نیز به شکلی خلاقانه و در فضایی دوستانه انتقاد کنند، می توانند به بهبود آن رویداد در سال های بعد کمک شایانی نمایند.

مطالب بيشتر

بدون نظر