صفحه اصلی / موسیقی / وزیر کشور: قانونی برای منع کنسرت در مشهد وجود ندارد
طراحی سایت در مشهد

وزیر کشور: قانونی برای منع کنسرت در مشهد وجود ندارد

سرویس اجتماعی: وزیر کشور امروز اعلام کرد که هیچ‌ گونه منع قانونی برای برگزاری کنسرت در شهر مشهد و به طور کل استان خراسان رضوی وجود ندارد.

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور ایران، در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد چاپ تهران در تاریخ ششم خرداد به اظهار نظر در مورد لغو کنسرت‌های موسیقی به‌خصوص در برخی استان‌های ایران پرداخت.

آقای رحمانی فضلی در این گفت‌وگو با اشاره به این که «مجوز کنسرت را وزارت کشور نمی‌دهد و همچون گذشته وزارت ارشاد این مسئله را پوشش می‌دهد»، اعلام کرد: «شرایط منطقه‌ای ایجاب می‌کند که مجوزی برای اجرای برنامه از استانداری‌ها نیز دریافت شود و این مسئله در گذشته هم سابقه داشته است.»

از سوی دیگر، وزیر کشور درباره امکان برگزاری کنسرت در شهر مشهد و استان خراسان رضوی گفت: «در این شهر قانونی برای منع کنسرت وجود ندارد و این مسئله و مشخصا این موضوع در دولت بررسی نشده است.»

در چند سال گذشته برگزاری کنسرت در برخی استان‌های ایران به‌خصوص در استان خراسان رضوی با مشکلات فراوان همراه بوده و اجراهای متعددی در شهر مشهد و شهرهای مجاورش با وجود دریافت مجوز وزارت ارشاد لغو شده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش هم سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرده بود که برگزاری عرصه موسیقی ما معطل تشکیل شورای فرهنگ عمومی نیست و قرار هم نیست این شورا معجزه ای در حوزه موسیقی داشته باشد. اساسا قرار نیست شورای فرهنگ عمومی مجوز اجرای موسیقی صادر کند، بلکه اجراهای موسیقی در شهر مقدس مشهد موضوع قابل طرح در این شورا بود و برای تضارب آرا و دریافت نظرات مختلف در شورای فرهنگ عمومی مطرح می شود.

گفتنی است برای مدت ها مسئولین فرهنگی شهر مشهد صدور مجوز کنسرت در مشهد را منوط به تصمیم شورای فرهنگ عمومی می دانستند.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. تشکر ویژه از آقای رحمانی فضلی جهت لغو کردن کنسرت در مشهد… حالا دیگه حرفی واسه گفتن نمیمونه اقایونی هم که سنگ مینداختن واسه برگزار نشدن کنسرت در مشهد حالا که دیدن وزیر محترم کشور دستور به لغو دادن دیگه هیچی نگن…
    ایشالا اولین کنسرت رو محسن یگانه و رضا صادقی اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *