به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

رنگ هایی که به جداول مشهد نمی چسبد، رنگ، رنگ و باز هم رنگ

کد خبر: 16859 - 21 فروردین, 1394

مدیریت شهری: هرساله یکی از اقدامات شهرداری مشهد در بهار و سایر فصول رنگ آمیزی جداول شهری است. امسال هم در فصل بهار این اتفاق افتاد و جداول زیادی رنگ شد.

اما جداول زیادی هم بی کیفیت رنگ شده اند و دقت کافی در این رنگ آمیزی در برخی از نقاط صورت نگرفته است. اگر از کیفیت رنگ آمیزی جداول بگذریم می خواهیم به موضوع مهمتری وارد شویم.

یک کارشناس مدیریت شهری به خبرنگار مشهد تریبون می گوید: حدودا سالی 3 یا 4 میلیارد هزینه خرید رنگ توسط شهرداری می شود که رنگ آمیزی جداول با همین رنگ ها صورت می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه متوجه دلیل رنگ آمیزی چندباره جدول های شهری نمی شوم، افزود: رنگ نکردن برخی از جدول ها بهتر از آن است که این گونه رنگ آمیزی شود زیرا بعضی از کارها به صورت سطحی انجام می شود و نتیجه زیباسازی موقت هم ندارد.

IMG11185542

این کارشناس که می خواهد نامش محفوظ بماند، می افزاید: کیفیت رنگ های داخلی که خریداری می شود باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا خیلی از این رنگ های ترافیکی از ماندگاری لازم برخوردار نیستند و پس از مدتی از بین می روند.

این کارشناس ادامه داد: رنگ آمیزی جداول همچنین از خطر بالایی برای کارگران نقاش برخوردار است که متاسفانه مواردی بوده که کارگران مشغول به رنگ کاری با خطر مواجه شده اند.

وی ضمن بیان اینکه روی رنگ کثیف هر نوع رنگ باکیفیت هم ماندگاری نخواهد داشت، خاطر نشان کرد: متاسفانه در طول سال درآمدهای میلیونی و بالا در این زمینه به شرکت های فروش رنگ و برخی از افراد می رسد اما رنگ ها پس از مدتی از بین می روند و دو مرتبه نیاز به رنگ خواهد بود.

این کارشناس مدیریت شهری افزود: بسیاری از پیمانکاران و فروشندگان رنگ های ترافیکی پس از عیب در کار توپ را در زمین دیگری می اندازند به طوریکه فروشندگان رنگ می گویند اجرای کار خیلی مهم است و اگر اجرا دست ما نباشد نتیجه مطلوب کار را تضمین نمی کنیم و گاها پیمانکاران با توجه به مبلغ قرارداد از عدم وجود رنگ های با کیفیت سخن می گویند.

وی تصریح کرد: در آیین نامه مربوطه رنگ های سیاه و سفید باید در شهرها استفاده شود و شهر جاده نیست که جدول نیاز به این همه رنگ کاری داشته باشد.

این کارشناس در پایان خاطر نشان کرد: عموما نظارت و بازرسي بايد در سه مرحله قبل، در حين و پس از اجرای رنگ آمیزی ها صورت بگیرد، به طوریکه قبل از اجرا  بررسي مواد مصرفي و ایمنی کارگران و نحوه محوریابی مد نظر قرار گیرد که به نظر می رسد شهرداری مشهد با نظارت عالی در این سطح فاصله دارد.

وی  ضمن بیان اینکه اگر رنگ آمیزی جداول به این شکل متوقف شود افراد زیادی ضرر می کنند، در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم شهرداری مشهد جهت هزینه کردهای خود دقت بیشتری داشته باشد.

مطالب بيشتر

بدون نظر