به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

علی آبسالان خبر داد/تجهیز مراکز عمومی مشهد به سیستم وای فای شهری با همکاری بخش خصوصی

کد خبر: 16728 - 16 فروردین, 1394

شهر هوشمند: طرح وای فای شهری، شیوه جدید دسترسی به شبکه‌های اینترنت و اطلاع‌رسانی است که انحصار آن از شهریور ماه سال 93 از شرکت رایتل برداشته شده است.

علی آبسالان ضمن بیان این خبر گفت: شرکت‌هایی که اجازه مجوز شبکه‌های اینترنت را دارند، می‌توانند این نوع سرویس را در شهرها ارائه کنند که در این راستا شهرداری مشهد با برنامه و هدفی که برای ارائه خدمات به صورت الکترونیک دنبال می‌کند، زیر ساخت‌های لازم را به انجام خواهد رساند.
آبسالان عنوان کرد: سازمان فاوای شهرداری مشهد این کار را با همکاری بخش خصوصی انجام می‌دهد، به طوری که این سازمان در روزهای پایانی سال 93 ، اجرای طرح وای فای شهری در پارک ملت را در دستور کار خود قرار داد.
وی ادامه داد: در این راستا اجرای طرح وای فای ضلع جنوبی و شمالی پارک ملت به انجام رسیده و ضلع غربی پارک ملت نیز در حال انجام است.
بوستان‌ها، مراکز عمومی و ورودی‌های حرم؛ اولویت نخست اجرای طرح وای فای شهری

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با بیان اینکه در اجرای طرح وای فای شهری نقاط مرکزی و نقاطی که دارای متقاضی و ارائه خدمات بیشتر و از میزان جمعیت بالایی برخوردارند، مدنظر می‌باشد، افزود: در مرحله اول بوستان‌های بزرگ و مراکز عمومی در اولویت اجرای طرح وای فای هستند.
آبسالان بیان کرد: این بوستان‌ها شامل ملت و کوهسنگی و مراکز عمومی شامل پایانه مسافربری امام رضا (ع)، پایانه‌های اتوبوسرانی آزادی و غدیر و ایستگاه‌های قطارشهری می‌باشد.
وی تاکید کرد: همچنین ورودی‌های حرم مطهر رضوی برای اجرای طرح وای فای شهری دارای اولویت هستند.
آبسالان یادآور شد: شهروندان و زائران می‌توانند با ثبت نام در سامانه من میل، اطلاعات خود را احراز کنند و دسترسی به شبکه اینترنت را داشته باشند.
وی اظهار کرد: در بحث وای فای شهری، احراز هویت شهروندان حایز اهمیت است تا سوء استفاده‌ها به راحتی پیگیری شود.

تجهیز منازل و مجتمع‌های مسکونی به طرح وای فای شهری در آینده

آبسالان با اشاره به اینکه استفاده از سرویس‌های اینترنت برای مردم گران می‌باشد، افزود: با تجهیز وای فای در نقاط شهر، بعضی از سرویس‌ها و خدمات از طریق این سیستم به صورت رایگان ارائه خواهد شد و بخش‌های هزینه بر دیگر، با هزینه‌های اندک انجام خواهد شد تا هزینه اینترنت به حداقل ممکن برسد.
وی بیان کرد: طرح وای فای شهری، طرحی بلندمدت است و در حقیقت شبکه‌ای است که ایجاد می‌شود و به مرور شبکه کامل‌تر و سطح پوشش بیشتر خواهد شد.
آبسالان ادامه داد: همچنین در افق این طرح، پیش‌بینی می‌شود که منازل و مجتمع‌های مسکونی به این طرح مجهز شوند.
وی افزود: شرکت مخابرات نیز به عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی مطرح است که می‌تواند این کار را انجام دهد

مطالب بيشتر

بدون نظر