به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

شهردار مشهد: 100 میلیون تومان برای کمک به هر مسجد کافی نیست

کد خبر: 16062 - 5 اسفند, 1393

گروه مدیریت شهری: امروز پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با بررسی بودجه 94 برگزار شد که پس از بررسی بودجه بررسی تبصره های آن مورد بررسی قرار گرفت.

تبصره 7 بودجه به شهرداری مشهد اجازه میدهد در راستای ساخت مساجد مورد نیاز شهر نسبت به کمک در احداث مسجد با همکاری نهادها، متلویان، خیرین و مراکز فرهنگی تا سقف اعتبار مسقف اقدام نماید و سهم کمک نقدی شهرداری برای ساخت مساجد جدید تا مرحله بهره برداری به ازای هر مسجد 100 میلیون تومان است.

در جریان بررسی این تبصره شهردار مشهد گفت: مشخص کردن سقف برای کمک به مساجد خوب است اما 100 میلیون تومان برای کمک به هر مسجد کافی نیست و شرایط اقتضاء می کند که ما بیشتر کمک نماییم.

وی افزود: در مناطق محروم توان ساخت مسجد وجود ندارد لذا پیشنهاد می شود سقف برداشته شود یا مبلغ کمک با تشخیص شهرداری برای مناطق مختلف در نظر گرفته شود.

مرتضوی تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت شهری عملیات اجرایی 35 مسجد شروع شده و برای مابقی مساجد تا تعداد 110 مسجد زمین های مناسبی شناسایی شده و اقدامی اولیه صورت گرفته است.

در ادامه حجت الاسلام اخلاقی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد گفت: شهرداری به دنبال ساخت مسجد نیست و ایجاد بستر برای مشارکت مردم و نهادهای فرهنگی برای مسجد سازی مد نظر می باشد.

اخلاقی اذعان داشت: متاسفانه هیچ اقدامی را در رسانه ها در خصوص فرهنگ سازی برای جلب مشارکت مردم در امر مسجد سازی نمی بینیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در مشهد بیش از 1200 مسجد داریم که گاها یک وعده در آن نماز خوانده می شود، مسجد امروز باید نیازهای جوانان را برطرف نماید و دارای کتابخانه و مرکز مشاوره باشد.

مطالب بيشتر

بدون نظر