به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : پنج شنبه 3 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

به بهانه روز مهندس/از قدیمی ترین شهردار مشهد تقدیر شد

کد خبر: 16068 - 5 اسفند, 1393

گروه مدیریت شهری: در پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، روز مهندس با تقدیر از قدیمی ترین شهردار پایتخت معنوی ایران گرامی داشته شد.

در ابتدای جلسه محسن انتظاری با تبریک روز مهندس و میلاد حضرت زینب (س) از زحمات گذشته مهندس شهرستانی قدیمی ترین شهردار مشهد با اعطای لوح یاد بودی در صحن علنی شورای اسلامی شهر قدردانی کرد .

انتظاری ساخت بولوار وکیل آباد پارک ملت و دانشگاه را از مهم ترین اقدامت صورت گرفته در زمان شهرداری مهندس شهرستانی عنوان کرد .

زندگی نامه شهرستانی در ادامه:

جواد شهرستانی فرزند سید هاشم شهرستانی (دبیرالکتاب و مصحح کتب خطی آستان قدس رضوی) در سال ۱۳۰۳ خورشیدی در مشهد متولد شد. پس از طی دوران تحصیل در دبیرستان ابن‌یمین و فردوسی مشهد و قبولی در کنکور دانشکده فنی دانشگاه تهران بعنوان دانشجوی رشته فنی دانشکده افسری از مهرماه سال ۱۳۲۴ وارد خدمت ارتش شد و تا درجه ستوان یکمی در دانشگاه تهران بتحصیل اشتغال داشت. پس از تسلیم پایان‌نامه فوق‌لیسانس خود در رشته الکترومکانیک از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۲۸ به لشکر ۸ خراسان منتقل شد و درجه سروانی بعنوان رئیس تعمیرگاه مخابرات و از سال ۱۳۳۷ که به درجه سرگردی نائل گردید در پست سازمانی معاون مخابرات لشگر ۸ خراسان برای برقراری ارتباطات مخابراتی لشکر با کلیه واحدهای تابع بخصوص مرزهای خراسان و سپاه و ستاد ارتش انجام وظیفه می‌کرد. تا در مهرماه سال ۱۳۳۹ بنا به درخواست رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و موافقت ارتش با حفظ کلیه سوابق خدمتی به دانشگاه فردوسی مشهد منتقل گردید. او از نظر نحوة خدمات نظامی در طبقه‌بندی ارتش بین همقطاران رسته فنی نفر اول بود.

 

مطالب بيشتر

بدون نظر