به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

عرفان خبر داد/تولید یک مجموعه پوستر به مناسبت واقعه 23 آذر ماه سال 57 بیمارستان امام رضا(ع)

کد خبر: 14596 - 16 آذر, 1393

گروه مدیریت شهری: جلسه هم اندیشی جمعی از هنرمندان گرافیست مشهد با مدیر خانه هنرمندان مشهد برگزار گردید.

در این جلسه که با موضوع گرامیداشت و طراحی و  تولید پوستر درباره واقعه 23 آذر ماه 57 بیمارستان امام رضا(ع) مشهد  برگزار شد حاضران به تبادل نظر پرداختند.

محمد هادی عرفان، مدیر امور هنری شهرداری مشهد، در خصوص برپایی این نشست  تصریح کرد: به پیشنهاد خانه هنرمندان مشهد و به مناسبت این روز قرار است یک مجموعه پوستر تولید شود که سهم و مشارکت هر طراح در این اقدام یک پوستر خواهد بود.

مدیر امور هنری شهرداری مشهد تصریح کرد: در نهایت نمایشگاهی از این پوسترها به نمایش در خواهد آمد و همزمان  محصولات پوستر  این نشست در تبلیغات محیطی فرهنگی این مناسبت بکار گرفته خواهد شد .

 در ادامه این مراسم دو مستند از جمله مستندی به نام طفلان مسلم در خصوص واقعه 23 آذر 57 پخش شد و هنرمندان گرافیست حاضر از طریق این مستندها در جریان اتفاقات روز واقعه قرار گرفتند، همچنین برشی از تاریخ شفاهی انقلاب ویژه این روز نیز برای حاضران قرائت شد.

گفتنی است در 23 آذر سال 57 و هم زمان با 13 محرم الحرام، نیروهای شاه به بیمارستان امام رضا (ع) حمله کرده و آنجا را به خاک  و خون کشیدند .

 از جمله شهدای این حادثه دو کودک بودند که متاسفانه بر اثر حمله مزدوران رژیم به شهادت رسیدند و تعدادی از پزشکان و پرسنل بیمارستان در این حادثه مجروح شدند.

برخی تحلیلگران واقعه بیست و سوم آذرماه 57 را نقطه عطفی در انقلاب اسلامی درمشهد میدانند  که در ادامه اربعینات مردمی شهرهای مهم کشور نقش ویژه ای در فروپاشی رژیم پهلوی داشت.

مطالب بيشتر

بدون نظر