پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / استاندار خراسان رضوی:دستگاه های اجرایی در فضای کتابخانه ای خود کتاب های مناسب و جدید را در معرض دید عموم قرار دهند
طراحی سایت در مشهد

استاندار خراسان رضوی:دستگاه های اجرایی در فضای کتابخانه ای خود کتاب های مناسب و جدید را در معرض دید عموم قرار دهند

گروه قلم و کتاب: علیرضا رشیدیان”در آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب ناشران ایران به گردآمدن اهالی فرهنگ و هنر کمک کرده و فرصت آشنا شدن مردم با تازه های کتاب، فرهنگ و ادب و کتابهای خوب و مطلوب را فراهم می کند.

وی یادآورشد: همواره کمرنگ بودن مساله کتاب و کتابخوانی در کشورمان مورد بحث و بررسی بوده اما هیچ گاه برای توسعه این فرهنگ به مساله نشر کتاب توجه ویژه نشده است.
وی بیان کرد: عدم توجه کافی به نیازها و ذائقه مردم در چاپ و نشر کتاب باعث شده که ناشران و حوزه نشر با مشکلات اساسی مواجه شوند.
وی اظهار کرد: چگونه است که برای تامین غذای جسم انسان همه جوانب در نظر گرفته شده و بهترین خوراکی ها مناسب با هر ذائقه و نیاز تولید می شود اما تامین غذای روح انسان مورد توجه ویژه قرار نمی گیرد.
استاندار با تاکید بر لحاظ کردن توجه ویژه به حوزه نشر در کشور گفت: اگر ارتباط موثر و مساعدت لازم از سوی دستگاه های اجرایی با ناشران کشور شکل نگیرد باعث بروز مشکلات عدیده می شود که نمونه ای از آن توسعه مراکز انتشاراتی زیرپله ای است.
رشیدیان هدیه دادن کتاب را از سنت های قدیمی ایرانیان برشمرد و گفت: اگر به جای لوازم و خوراکی به افراد نزدیک، خویشاوندان و دوستانمان کتاب هدیه دهیم هم به احیای سنت ها و هم به ترویج کتاب و کتابخوانی کمک کرده ایم.
وی تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی در فضای کتابخانه ای خود کتاب های مناسب و جدید را در معرض دید عموم قرار دهند.
وی با اشاره به پدیده گسست فرهنگی بین نسلی در جامعه گفت: بروز این مشکل باعث شده که ارتباط بین والدین با کودکان کمتر شود لذا خواندن کتاب برای کودکان و نوجوانان می توان این گسست را از بین ببرد.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ایران دارای صبغه و تاریخی کهن در کتاب و کتابخوانی است و در دین اسلام نیز تاکید زیادی به کتاب خواندن شده است لذا باید سعی کرد تداوم دهنده راه گذشتگان این سرزمین بود.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *