به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

دبیر شانزدهمین نمایشگاه کتاب مشهد از ثبت نام 520 ناشر برای شرکت در نمایشگاه خبر داد

کد خبر: 13960 - 28 مهر, 1393

سرویس قلم و کتاب: صبح امروز نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه کتاب مشهد در اتاق جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

در این نشست حسین مسگرانی دبیر نمایشگاه کتاب مشهد ضمن بیان اینکه به دنبال جذب ناشران خاص و تخصصی برای نمایشگاه بوده ایم، گفت: 520 ناشر برای شرکت در نمایشگاه ثبت نام کردند و سعی داشته ایم که کیفیت حضور ناشرین مد نظر باشد.

وی ادامه داد: زمان برگزاری نمایشگاه کتاب مشهد از 2 الی 9 آبان ماه خواهد بود و ساعات بازدید از این نمایشگاه 14 الی 21 می باشد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل ارشاد خراسان رضوی اظهار داشت: در این نمایشگاه برنامه شب های فرهنگی شب های خراسان را داریم که هر شب این برنامه به یکی از شهرهای استان با حضور مردم و مسئولین آن شهر برگزار می گردد که تاکنون 3 شهر گناباد، نیشابور و تربت حیدریه آمادگی خود را برای این برنامه اعلام کرده اند.

مسگرانی زمان اختتامیه انتخاب کتاب سال استان را با افتتاحیه نماتیشگاه کتاب همزمان عنوان کرد و افزود: افتتاحیه نمایشگاه کتاب مشهد روز جمعه 2 آبان ماه 1393 در ساعت 18 در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می گردد.

دبیر نمایشگاه کتاب مشهد تصریح کرد: برای این نمایشگاه 20 درصد بن تخفیف در نظر گرفته شده است که به نظر می رسد این درصد باید با تدبیر معاون فرهنگی وزارت ارشاد افزایش یابد.

مسگرانی ضمن بیان اینکه مشهد با توجه به ظرفیت حوزوی و دانشگاهی دارای حدود 250 کتاب فروشی است، اذعان داشت: باید در نمایشگاه کتاب به سمت تخصصی شدن کتب و ارائه تسهیلات مناسب برای قشرهای مختلف برویم.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی خراسان رضوی ضمن بیان اینکه کتب خارجی در نمایشگاه کتاب مشهد موجود خواهد بود، خاطر نشان کرد: 2 ناشر که دارای نمایندگی بین المللی حدود 20 کشور هستند در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند.

مسگرانی افزود: شهرداری مشهد در اطلاع رسانی و تبلیغات شهری با ستاد اجرایی نمایشگاه همکاری داشته است که در این راستا بیلبردهای 4*3 و تلویزیون های شهری تبلیغات نمایشگاه را به نمایش می گذارند.

وی برگزاری نمایشگاه کتاب را بهترین فرصت برای تقویت رابطه مردم با کتاب و کتاب خوانی دانست و بیان کرد: باید هویت مستقل نمایشگاه کتاب مشهد حفظ شود و امیدواریم در آینده ساختار مشخصی برای نمایشگاه کتاب استان ها ایجاد شود.

مطالب بيشتر

بدون نظر