صفحه اصلی / مدیریت شهری / معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از سیاست های شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی و پروژه “مهر و ماه” می گوید
طراحی سایت در مشهد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از سیاست های شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی و پروژه “مهر و ماه” می گوید

گروه مدیریت شهری: محمد رضا حسین نژاد معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در گفت و گو اختصاصی با مشهد تریبون در خصوص سیاست شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی و پروژه ” مهر و ماه” به اظهار نظر پرداخت.

در این زمینه حسین نژاد به خبرنگار ما گفت: سیاست شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی مبتنی بر طرح جامع و طرح های تفصیلی خواهد بود لذا اگر طرح تفصیلی در نقطه ای از شهر مشهد اجازه بلند مرتبه سازی داده باشد ما از طرفیت این طرح  استفاده می کنیم.

پیش نویس پروژه ها دلیلی بر مواقت قطعی نیست

وی افزود: اگر پروژه ای مشارکتی که امکان جذب سرمایه گذار جهت رشد اقتصاد شهر مشهد را داشته باشد و دارای مغایرت اساسی و قابل توجه ای با طرح تفصیلی نباشد، موضوع را به کمیسیون ماده ۵ خواهیم برد.

حسین نژاد اظهار داشت: در کمیسیون ماده ۵ نظرات تمامی دستگاه های مرتبط در خصوص موضوعاتی همچون محیط زیست و حفظ آثار تاریخی در خصوص پروژه مذکور بیان می شود که اگر این پروژه در این کمیسیون تصویب شد دارای ضمنات اجرایی خواهد بود و با سرمایه گذار مورد نظر وارد مشارکت می شویم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در پاسخ به سوال مبنی بر اختلاف نظرها در کمیسیون مشارکت های اقتصادی شورای شهر در خصوص پروژه های همچون “مهر و ماه” و منوط شدن اتخاذ تصمیم در این مورد به اعلام نظر معاونت شهرسازی گفت: اگر در جلسات کمیسیون مشارکت های اقتصادی شورای شهر پیش نویس طرح پروژه ای مانند “مهر و ماه” مطرح می شود این پیش نویس دلیلی برای موافقت قطعی نیست و اجازه ساخت به آن پیش نویس نمی دهیم اما پس از آنکه پردازش های اقتصادی یک پیش نویس طی شود و تاییدیه شورای شهر را بگیرد در آن زمان ما مطمئن می شویم منعی برای اجرای پروژه نیست و موضوع را جهت بررسی به کمیسیون ماده ۵ می بریم و اگر تایید کمیسیون مذکور اخذ شد قرارداد منعقد خواهد شد.

ساخت پروژه “مهر و ماه” منوط به تایید کمیسیون ماده ۵

حسین نژاد تصریح کرد: پرونده این پروژه هنوز به دست من نرسیده  و اگر این پرونده به بنده ارجاع شود باید همین مسیر را طی نماید.

وی در خصوص اختلاف نظرها در خصوص بلند مرتبه سازی در شهر مشهد اظهار داشت: استفاده از ظرفیت ها و زیرساخت ها بحث روز دنیا است اما دنیا هم با حد و مرز از ظرفیت عمودی شهر استفاده می کند.

حسین نزاد ضمن بیان اینکه در پروژه میدان شهدا بعد از اینکه ساخت و ساز به پایان رسید، مسئولین متوجه شدند که برای تامین برق این پروژه باید از چندین مسیر دور برق به پروژه برسد، اظهار داشت: اگر بخواهیم برای یک پروژه دوباره  یک زیرساخت جدید برای رشد شهر به وجود آوریم  از زیرساخت های شهر منفعت نبرده ایم ولی اگر به اندازه ظرفیت زیرساخت های موجود و با لحاظ شدن موضوعاتی همچون ترافیک و مسائل اجتماعی و فرهنگی رشد عمودی ایجاد شود ما استقبال می کنیم اما اگر رشد عمودی منجر به ایجاد زیر ساخت های جدید و اختلال در ترافیک بشود، بار سنگینی بر روی دوش شهرداری خواهد افتاد و در این حالت می توان گفت که همان رشد افقی برای شهر بهتر است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در پایان خاطر نشان کرد: طرفداران رشد عمودی علاوه بر اینکه بر زیرساخت ها تاکید دارند، حفظ اراضی کشاورزی هم مد نظر آنها بوده و  اگر رشد افقی شهر باعث ضربه زدن به اراضی کشاورزی بشود ترجیحا رشد عمودی بهتر خواهد بود.

چاشنی این مطلب:

____________________________________

آیا برجهای دوقلو ۵۱ طبقه در شهر مشهد ساخته خواهند شد؟/نگاهی به نظرات مخالف و موافق بلند مرتبه سازی در مشهد

____________________________________

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *