صفحه اصلی / فرهنگی / اولین همایش نخبگان طرح ملی تلاوت در مشهد برگزار شد
طراحی سایت در مشهد

اولین همایش نخبگان طرح ملی تلاوت در مشهد برگزار شد

گروه فرهنگی: شب گذشته تالار همایش های بانک صادرات مشهد میزبان مراسم اختتامیه طرح تلاوت ملی بود که  در این مراسم حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد و سید سعید سرابی مدیر کل فرهنک و ارشاد خراسان رضوی حضور داشتند.

در این مراسم حامد شاکرنژاد قاری بین المللی قرآن کریم به نمایندگی از ستاد اجرایی چند کلامی سخن گفت و بعد از آن کلیپی از مراحل اجرایی این طرح برای حضار در سالن پخش گردید.

حجت الاسلام حشمتی در این مراسم گفت: در این طرح بزرگ قرآنی و باشکوه موفق شدیم که نسلی را تربیت نماییم که قرآن را خوب تلاوت می کنند و به علاوه تلاوت زیبا، مفاهیم قرآنی را خوب می فهمند و این مفاهیم در رفتار آنها متجلی است.

وی ادامه داد: اگر رفتارهای ما در جامعه قرآنی بشود قطعا این نوع رفتار جاذبه پیدا می کند و جهان امروز تشنه درک مفاهیم ناب قرآنی است.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد اذعان داشت: در تلاش هستیم تا طرح ملی تلاوت در بیش از ۱۰ استان کشور اجرا شود و این طرح با کمک اساتید قرآنی بیش از گذشته ملی باشد.

حشمتی خاطر نشان کرد: در ایران شخص اول مملکت یعنی مقام معظم رهبری در راس نظام  توجه ویژه ای به قرآن دارند و هیچ مسئولی در کشور به قدر ایشان به موضوع قرآن و تلاوت اهمیت نمی دهد..

لازم به ذکر است در این مراسم از دست اندرکان این طرح و نخبگان ملی قدردانی به عمل آمد و تلاوت حامد شاکر نژاد پایان بخش این مراسم بود.

گفتنی است طرح ملی تلاوت با پیشنهاد حامد شاکرنژاد از سال ۱۳۸۸ با هدف جذب نخبگان پسران بین ۸ تا ۱۶ سال آغاز به کار کرده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *