به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

نمایشگاه ایران کام 2014 مشهد گامی در جهت تقویت و توسعه تلاش الکترونیکی کشور

کد خبر: 12912 - 21 شهریور, 1393

سرویس علمی: نمایشگاه کامپیوتر، تجارت الکترونیک ، اینترنت و ماشینهای اداری مشهد ( ایران کام 2014) و نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات در خراسان رضوی توسط شرکت بین المللی آرسا  از 3 تا 7 مهر ماه به مدت 5 روز از ساعت 16 الی 22 پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

در همین زمینه معاون فناوري اطلاعات پدافند غير عامل كشور  با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه ایران کام 2014 در مشهد گفت: كشورهاي جهان سعي مي‌كنند به نوعي از تكنولوژي و تحول در فناوري به سود كشور خودشان استفاده كنند و ما بايد با هوشمندي و هوشياري از فضاي سايبري استفاده كنيم.

محمدرضا فرجي‌پور باتوجه به برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ایران کام 2014 توسط شرکت مدیریت رویداد و تجارت آرسا در خصوص حوزه فعاليت‌ سازمان پدافند غير عامل اظهار کرد: حوزه وظايف ما تحت پوشش قرار دادن دستگاه‌هاي اجرايي و زيرساخت‌هاي حياتي و حساس كشور است و كليه اقدامات را انجام مي‌دهيم تا كشور را در برابر حملات غير مصلحانه دشمنان مصون داريم.

 وی با اشاره به اين كه كشورهاي پيشرفته دنيا خدمات خود را در فضاي سايبري ارائه مي‌دهند گفت: براي ايجاد احساس و درك مشترك در فضاي سايبري لازم است كه مديران و متخصصان و كارشناسان اين عرصه وحدت ذهنيت در تعاريف پايه از اين فضا داشته باشند.

 معاون فناوري اطلاعات پدافند غير عامل كشور با بیان اينكه كشور ما دشمنان زيادي دارد و در برابر خطر سرقت اطلاعات قرار دارد تصریح كرد: ما ايراني‌ها خوب مي‌دانيم كه هر تكنولوژي جديد كه وارد بازار مي شود مخصوصا از كشورهاي بيگانه يك سري فرصت‌ها و يك سري تمهيداتي دارد.

 فرجي‌پور با اشاره به اینکه بايد در حوزه فضاي سايبري هم نهايت تلاش خود را بكنيم تا دشمنان ايران و اسلام را به چالش بكشيم، افزود: هر چند در عرصه سايبري به اندازه‌ي كشورهاي ديگر پيشرفته نيستيم اما بايد سعي كنيم از صنعت بومي استفاده كنيم.

 معاون فناوري اطلاعات پدافند غير عامل كشور  با اشاره به اهداف پیش بینی شده در دومین نمایشگاه بین المللی ایران کام 2014 و تاثرات آن در تقویت و توسعه تلاش الکترونیکی کشور با برگزاری رویدادی تخصصی در مشهد گفت: ما به عنوان مسئول در بخش پدافند غير عامل زماني موفق هستيم كه دشمنان هنگام سرقت اطلاعات به درب بسته بخورد يا سرقت اطلاعات از كشور آنقدر برايش هزينه داشته باشد كه از اينكار منصرف شود.

مطالب بيشتر

بدون نظر