به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

جلسه هم‌اندیشی انجمن‌های هنری با مدیر امور هنری شهرداری‎ برگزار شد

کد خبر: 12889 - 19 شهریور, 1393

گروه مدیریت شهری: جلسه هم اندیشی انجمن های هنری 8 گانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با  مدیر امور هنری شهرداری مشهد در خانه هنرمندان برگزار گردید.

 این جلسه با اظهارنظر مسوولین و اعضای فعال انجمن‌های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد و محمد هادی عرفان مدیر امور هنری شهرداری مشهد نيز دیدگاه‌های خود را بیان کرد.

در این جلسه فرزین جیرانی مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان رضوی، حجت طباطبایی معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد ، حجه الاسلام سید مسلم موسوی رئیس انجمن ادبیات و شعر معاصر، محمد ابوترابی استاد برجسته نقاشی  و نماینده هنرمندان تجسمی ، مرتضی لطفی مسوول انجمن عکاسان، حسین انفرادی مسوول انجمن موسیقی، ناصر جاهد نیا مسوول انجمن انیمیشن ، سید رضا شکری مدیر خانه فیلم شهید آوینی و سید علیرضا مهرداد نویسنده پیشکسوت و عضو هیات امنای کانون هنرمندان خراسان، به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

در این جلسه  موضوعاتی از قبیل  برگزاری جلسات هم فکری در خصوص برنامه ها سالانه و مناسبتی شهر، نحوه حمایت شهرداری از هنرمندان و هم افزایی نهادهای فرهنگی و هنری برای مشهد 2017 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید در جلسه آینده به شکلی جزئی تر این مسائل بررسی شود.

در بخشي از این نشست محمد هادی عرفان مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت: تقسیم کار بین دستگاه‌های مختلف به ویژه در زمینه های فرهنگی و هنری لازم است و این تعدد دستگاه‌ها با توجه تنوع خدماتی که آن‌ها ارائه می‌دهند می تواند یک فرصت باشد.

وی افزود: مدیریت امور هنری شهرداری مشهد، حوزه هنری، اداره ارشاد اسلامی و موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی هریک ظرفیت‌ها و اهداف خود را دارند ولی هم افزایی این مجموعه‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند باعث رشد و رونق هنری در پایتخت معنوی ایران شود.

مدیر خانه هنرمندان مشهد ضمن اشاره به جلسه هفته گذشته هنرمندان با ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد، عنوان کرد: روند تعامل و گفت و گوی جامعه هنری با مدیریت شهری به خوبی پیش می رود و هر آنچه این تعامل قوی تر باشد برکات بیشتری خواهد داشت.

عرفان تصریح کرد: مشهد همواره در عرصه‌های هنری صاحب سبک بوده است و تاریخ هنری ایران به این شهر مدیون است لذا فعالیت هنری در چنین شهری کار را سخت‌تر می کند زیرا مسئولیت ما سنگین‌تر است.

وی هفته دفاع مقدس، هفته ولایت و استقبال از بهار 94 را سه برنامه مهم خانه هنرمندان تا پایان سال دانست و افزود: موضوع مشهد 2017 باید به عنوان برنامه بلند مدت هنرمندان شهر مشهد قرار بگیرد زیرا در این سال حدود 57 وزیر فرهنگ از کشورهای مختلف به مشهد می آیند و از همین حالا جامعه فرهنگی و هنری باید با هم افزایی برای سال 2017 اتفاقات مبارکی را رقم بزنند.

در ادامه حجت طباطبایی معاون هنری اداره ارشاد مشهد طي سخناني گفت: شهرداری‌ها در همه دنیا در زمینه فرهنگ سازی فعالیت می‌کنند و همواره تاثیرگذار هستند اما متاسفانه برخی در مشهد تنها به چشم یک بانک و منبع مالی به شهرداری نگاه می‌کنند که باید با برنامه ریزی صحیح این نگاه غلط را اصلاح کنیم تا همه بدانند شهرداری همیشه بانک نیست.

وی ادامه داد: کانون هنرمندان خراسان رضوی و خانه هنرمندان می توانند هنرمندان را جمع کرده و از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده نمایند تا به اهداف شهر مشهد در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برسند.

حجت طباطبایی خاطر نشان کرد: اگر امسال که با عنوان سال  اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی  نامگذاری شده است دو نهاد خانه هنرمندان و کانون هنرمندان در کنار یکدیگر شروع به برنامه ریزی نمایند می‌توانند در سال 2017 اتفاقات مبارکی را فراهم آورند.

مطالب بيشتر

بدون نظر