به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

داستان یک دانشمند مشهدی که بعد از فیثاغورث است/ مستند فصل آخر رونمایی و اکران شد

کد خبر: 12220 - 22 مرداد, 1393

سرویس سینما: امروز عصر مستند فصل اخر به کارگردانی حامد پویان در تالار عروسکی مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) رونمایی و برای بار اول اکران گردید.

این مستند که بخشی از آن در فرانسه ساخته شده است تلاش دارد تا علم و روش های ابداع شده استاد غفار زاده در علم ریاضی  رامعرفی نماید.

استاد غفار زاده متولد شهر مشهد است و سالها در خارج از کشور زندگی کرده است، وی توانسته روشی در علم ریاضی به وجود آورد تا بدون ماشین حساب بتوانیم سنگین ترین عملیات ریاضی در حوزه چهار عمل اصلی را انجام داد.

حامد پویان در جلسه اکران این مستند گفت: از استاد غفارزاده تشکر می کنم که اجازه دادند این مستند را بسازم زیرا ایشان خیلی رسانه ای نیستند و اهل مطرح کردن خود نمی باشند.

وی ادامه داد:مراحل تحقیق، پیش تولید و فیلمبرداری ایم مستند یک سال به طول انجامید و برای مصاحبه با افراد مختلف در فرانسه به مشکلات زیادی بر خوردیم زیرا فرانسوی ها خیلی خونسرد هستند و مدت ها منتظر زمان مصاحبه ها بودیم.

این کارگردان جوان شهر مشهد اذعان داشت: از بین شبکه های تلویزیونی گروه مستند شبکه یک سیما این مستند را می خواهد و در حال مذاکره است تا این مستند را بخرد و از رسانه ملی پخش نماید.

اما استاد غفار زاده در سخنانی کوتاه در این جلسه گفت: همیشه آرزو داشتم تا روش ابداعی خود را در ایران معرفی کنم و در کشور خود آن را معرفی نمایم.

گفتنی است در پایان این جلسه از طرف تیم مستند ساز لوحی به نشانه قدردانی به استاد غفار زاده  داده شد.

این استاد برجسته ریاضی  بر پشت کتاب خود نوشته است:  من پس از فیثاغوث هستم.

اما حامد پویان کارگردان این مستند در پایان این جلسه  به خبرنگار مشهد تریبون گفت: این مستند به هیچ وجه علمی نیست و یک برشی از شخصیت یک ریاضی دان است.

وی ادامه داد: استاد مدعی بوده که “بعد از فیثاغورث هستم” و این را اثبات کرده است و ما هم به این نتیجه رسیدیم که ایشان در حال حاضر با این روش ابداع شده آخر ریاضی هستند به همین دلیل نام مستند را “فصل آخر” گذاشتیم.

مطالب بيشتر

بدون نظر