صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / آیا برجهای دوقلو ۵۱ طبقه در شهر مشهد ساخته خواهند شد؟/نگاهی به نظرات مخالف و موافق بلند مرتبه سازی در مشهد
طراحی سایت در مشهد

آیا برجهای دوقلو ۵۱ طبقه در شهر مشهد ساخته خواهند شد؟/نگاهی به نظرات مخالف و موافق بلند مرتبه سازی در مشهد

گروه مدیریت شهری: امروز در کمیسیون امور اقتصادی و مشارکت های شورای شهر مشهد موضوع پروژه مهر و ماه مورد بررسی قرار گرفت. این پروژه که  از دو برج ۵۱ طبقه با کاربری تجاری و مسکونی تشکیل می‌شود،  طرح آن در کمیسیون بنا بر گزارش سایت اطلاع رسانی شورا با اختلاف نظر اعضای کمسیون و سایر اعضای شورا همراه بوده و افراد مختلف نظرات متفاوتی را در خصوص موضوع بلند مرتبه سازی مطرح کرده اند.

افرادی همچون جوادی و جهانبخش خواستار ایجاد بلند مرتبه سازی با شروط خاص بوده اند و رئیسیون معاون اقتصادی شهرداری نیز به دلیل آنکه بلند مرتبه سازی از رشد افقی شهر جلوگیری می کند از این اقدام دفاع کرده است.

افرادی همچون لطفی و عامری فرد هم خواستار بررسی بیشتر این مسئله شده اند و لطفی شخصا بلند مرتب سازی را مخالف نظر مردم و نخبگان دانسته است.

در نهایت مقرر گردید که جلسه مشترکی بین معاونت شهرسازی و معاونت اقتصادی بر اساس دو طرح بلندمرتبه‌سازی تا سطح ۵۱ طبقه و بلند‌مرتبه‌سازی تا سطح ۱۰ تا ۱۵ طبقه برگزار شود و نتیجه ظرف مدت حداکثر دو هفته به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌ها اعلام شود.

گفتنی است بلندمرتبه سازی همواره یکی از موضوعات چالشی کلانشهرهای ایران بوده است. چندی پیش هم بلند مرتبه سازی های پایتخت سر و صدا به پا کرد و برخی از اعضای شورای شهر تهران خواستار ارائه ضوابط اصلاح شده این امر به کمیسیون ماده ۵ شدند.

همچنین برخی از کارشناسان معتقد هستند که بدون برآورد نیازمندی‌های آموزشی، بهداشتی، تفریحی و خدماتی  نباید ساخت‌وسازی انجام شود و این ساخت و سازها باید با در نظر گرفتن خدمات ۱۸ گانه شهرداری ها پیش برود.

اما در آن طرف بلند مرتبه سازی که به عنوان یکی از اصول توسعه عمرانی شهرهای امروزی شناخته می شود طرفدارانی هم دارد. طرفداران بلند مرتبه سازی معتقدند که در شرایط اقتصادی امروزی باید از زمین حداکثر استفاده را برد و بلند مرتبه سازی در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

همچنین برخی از کارشناسان معتقدند که یکی از دلایل ترافیک شدید در کلان شهرها رشد افقی و عدم توجه به بلند مرتبه سازی است.

به نظر می رسد بلند مرتبه سازی در فاصله ای منطقی نسبت به جاذبه های زیارتی و میراث فرهنگی و با در نظر گرفتن مسائل اخلاقی و عرفی در خصوص حقوق همسایگان می تواند به علاوه ایجاد درآمد شهری مناسب به جلوگیری از رشد افقی شهر کمک کند.

همچنین باید به زیرساخت های خدماتی و اصول ۱۸ گانه خدمت دهی شهرداری در این مناطق توجه ویژه کرد، ضمن آنکه بلند مرتبه سازی صورت گرفته تا به امروز در شهر مشهد باعث شده است تا شکل و نمای شهر مشهد از بالا ناهمگون به نظر آید و رشد بلند مرتبه سازی شاید یک راه حل برای بیرون آمدن از این وضعیت باشد.

به هرحال موضوع بلند مرتبه سازی در کلانشهرهای ایران جای بخث و پیگیری زیادی دارد که مشهد تریبون امیدوار است تا بتواند این موضوع را پیگیری نماید.

پیگیری اولیه مشهد تریبون :

___________________________________________________

 

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از سیاست های شهرداری در خصوص بلند مرتبه سازی و پروژه “مهر و ماه” می گوید

___________________________________________________

طراحی سایت در مشهد

۱۶۷ نظرات

 1. سلام. لطفا اگر خبر جدیدی در باره این پروژه زیبا و مدرن شندید خبر بدیدو ممنون.

 2. سلام.اگر خبر جدیدی دریافت شد حتما منتشر کنید.لطفا صدای مردم رو به گوش مخالفان این برجها برسونید.همه موافق این ساخت و سازها هستند.

 3. سلام. خسته نباشین. شما یه لطفی کنین به گوش این مسئولین محترم صدای مردم مشهد رو برسونین که مگه در شهر تبریز که برج ۴۰ یا ۵۰ طبقه داره ساخته میشه اونه مخالفتی کردن ؟ مگه منع قانونی داره برج سازی ؟ مگه تو تهران برج ۵۰ طبقه نیست؟ الان هم که دارن تو تهران یک برج تجاری اداری ۶۰ طبقه میسازن.اگه برج سازی از لحاظ قانونی یا شرعی یا هر چیز دیگه ای مشکل داره چرا جلوی اون برج های شهر های تبریز و تهران رو مسئولین اونا نمیگیرن؟ بعد ما مردم مشهد خوشحال بودیم که شهر ما هم داره پیشرفت میکنه که آقای موحدی لطف کردن مخالفت کردند فرمودند مشکل شرعی داره این برج های مهر و ماه مشهد. !!!! بولوار وکیل آباد مشهد به بلند مرتبه سازی اختصاص داده شده. این برج ها هم که پروانه ساخت داند. سرمایه گذار هم که هست میخواد بسازه چرا اینا اینقد اذیت میکنن؟ اگه سایت شما صدای ما مردم مشهد رو به گوش آقایون میرسونه بفرمایید بهشون که نه تنها اینجانب بلکه تمامی دوستان دانشگاهی من و فامیلهامون موافق ساخت این برج هستند و لطف کنن به یک مسئله دیگه گیر بدن . ممنون از شما.

 4. خدا کنه برج های دوقلو ساخته بشن. آخه چرا با پروژه های خوب مخالفت میکنن ؟؟
  چرا نمیزارن مشهد هم پیشرفت کنه. آقای آرش درست میگن الان تو تبریز برج های مرتفعی میزنن ولی ما نمیتونیم داشته باشیم؟ دلیلش چیه؟ نمیشه که چون ما امام رضا رو داریم باید عقب بمونیم. اتفاقا باید بیشتر پیشرفت کنیم در راستای شهرسازی و برج سازی چون مشهد خیلی داره شلوغ میشه. تا کجا مشهد باید دراز بشه؟ تا چناران ؟

 5. سلام. لطف کنین دنبال قضیه برج های مهر و ماه رو بگیرین و پیگیری کنین. چرا هیچ خبری نیست؟ لطف کنین بگین که مردم میخوان این برج ها ساخته بشن. به گوششون برسونین. نظرات رو بخونین. همه موافق هستن. همه نظر گذاشتن که موافق ساخت این برج ها هستن اگر آقایون نماینده مردم هستن در شورای شهر باید با ساخت این پروژه موافقت کنن. لصفن پیگیری کنین و خبر بدین. انشاالله که خوش خبر باشین. خدا قوت.

 6. http://ganjnews.ir/mynews.aspx?azer1361azmo1393ID=139

  قابل توجه آقایون شورای شهر

  احداث برج ۱۱۰ طبقه در تبریز

  برج کهکشان با ارتفاع ۴۷۴ در جنب پل کابلی احداث خواهد شد و بنا بر برنامه شرکت سازنده، در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری خواهد رسید .

  به گزارش گنج نیوز، شرکت توسعه تجارت سبز تاوریژ با همکاری یک شرکت خارجی قصد احداث بلندترین برج کشور را دارد
  این برج، با عنوان برج کهکشان، هم اکنون در پایان مرحله مطالعاتی و در فاز طراحی می باشد
  این پروژه که از ابتدای سال ۲۰۱۳ آغاز شده و عملیات اجرایی آن از سال ۲۰۱۵ آغاز خواهد شد که طی زمان بندی اعلام شده توسط شرکت سازنده در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری خواهد رسید

  برج کهکشان دارای کاربری تجاری، تفریحی، هتل، فرهنگی، اداری می باشد.
  در صورت بهره برداری در سال ۲۰۲۲، بلندترین برج کشور و بیست و سومین برج بلند جهان خواهد بود.

  این برج دارای ۹۳۷۰۰۰ مترمربع زیربنا می باشد و قرار است تعداد ۵۳ عدد آسانسور با سرعت بالا نصب گرد

 7. بله ممنون از اقا مصطفی، باید بکیم قابل توجه اقای موحدی که همیشه با برج ها مخالفت میکنند و باعث و بانی توقف برج های دوقلو مهر و ماه همین اقای موحدی بودنند که مخالفت کردند، شهر تبریز هم با سرعت در حال ترقی و بلند مرتبه سازی و هم در زمینه مترو با سرعت فعال حالا اینجا مشهد هنوز به اینکه یک ساختمان یا برج دید داره اختلاف دارند، عجب شورای شهری داره این شهر مشهد،

 8. کسانی که مخالف برج سازی هستن لطفا یک دلیل منطقی واسه مخالفتشون بیارن تاکی میخواین شهر بی رویه پیشرفت افقی داشته باشه در صورتیکه نمیتونین برای مردمش امکانات فراهم کنین روز بروز حاشیه شهر داره گسترش پیدا میکنه بدون کوچکترین امکاناتی.مسولین محترم مشهد. شهر هر چه بزرگتر بشه هزینه های بیشتری رو دست شهرداری میذاره: اسفالت فاضلاب مترو مراکز درمانی حمل و نقل الودگی هوا ترافیک. در صورتیکه با بلند مرتبه سازی میشه تمام جمعیت شهر مشهد رو میشه تو بلوار وکیل آباد سکنی داد.دلیلی نداشت این همه شهرک و بلوار و خیابونای تنگ و باریک داشته باشیم و مشهد بی حساب و کتاب رشد افقی داشته باشه

 9. بابا آقا جلال مگه شورای شهر مشهد رو اصول و منطق میچرخه . فقط و فقط رو احکام میچرخه. علم شهرسازی اصلا مدنظر نیست از نظر آقایون . هرچی آقای موحدی بفرمایند همون میشه. فرمودند من با ساخت برج های دولقو مشکل دارم سریع جلوش گرفته شد حالا من یه سوال دارم. چرا ایشون که اینقدر مساله دید داشتم برج های دوقلو مهر و ماه براش مهم بود چرا با پروژه برج دانشگاه مخالفت نمیکنه؟ چرا با پروژه هتل نرگس رضوی مخالفت نمیکنه؟ چرا ؟ پس مساله دید داشتن نیست چون اگه این بود برج آلتون یا داشگاه تو خیابان دانشگاه به اون باریکی حتما ساخته نمیشد.

 10. واقعا راست میگی
  هیچ چیز مشهد رو اصول نمیچرخه
  روزنامه خراسان هم که فقط کارش شده گیر دادن به برج سازی و مجتمع های تجاری.
  شده آتش بیار معرکه. روزی نیست تیتر نزده باشه علیه ساخت و ساز و به این و اون گیر نده
  فقط باید دعا کنیم ۲باره شورای سوم برگرده و ‍‍‍پژمان مجدد شهردار بشه

 11. با سلام خدمت همهی همشهریان عزیز
  دوستان من نمی دونم تاکی باید افراد نالایق بیان و مدیران اجرایی شهرمون بشن امسال تابستون در سفری که به شهر تبریز داشتم به چشم خودم دیدم که واقعا فاصله زیاد ی بین عمران وزیبایی و مدرینته شهر تبریز و با شهرمون مشهد ایجاد شده خدایش چه خیابونای قشنگی چه برجای مدرن و بلندی واقعا حسودی کردم به مردم تبریز که یه همچین شهر مرتب و مدرنی دارن بلندترین برجای ایران قبل از اینکه تو تهران یعنی پایتخت ایران ساخته بشن تو تبریز ساخته میش میخوام از دو پروژه ی بزرگ کشوری براتون بگم که منع شرعی ندارن !!!!!!! برجای ایسان تبریز که همین الان رتبه ی بلندترین برجای ایران و دارن و درحال ساخت میباشن و برجهای سه قلوی به هم چسبیده کهکشان تبریز که بلندترین برج ایران در سالهای متمادی خواهند بود و رتبه ۶ جهانی رو الان دارن برج کهکشان تو ۱۱۰ طبقه می باشد تو ۱۱۰ طبقه یعنی دوبرابر برج های ۵۱ طبقه مشهد با شماها هستم اعضای شورای شهر مشهد وقتی برجی با ۱۱۰ طبقه می تونه تو تبریز ساخته بشه و برجایی با ۴۰ -۵۰ طبقه تو تبریز ساخته شدن و الان هم قابل استفاده هستن چرا باید ساخت دوتا برج ۵۱ طبقه تو شهر عزیزم مشهد باید منع شرعی داشته باشه و فقط به نظر شما برجهای ۱۰ -۱۵ طبقه منع شرعین دارن یه کم فقط یه کم از مدیران شهر تبریز یاد بگیرین

 12. سلام. خانم مهدیه بله که همینطوره شهر تبریز با سرعت زیاد و با دید منطقی دارن شهرشون رو پیشرفت میدن و نه آستان قدسی دارن و نه از وجود حرم مطهر امام رضا بهره مند هستند و نه خیلی چیز های دیگه. حالا شهر ما با وجود همه اینها که گفتم و به علاوه اینکه دومین کلانشهر بعد از تهران حساب میشه واقعا حیف هست که هیچ کسی دلش به حال این شهر نمیسوزه و نمیخواد که پیشرفت کنه چرا چون شهردار مشهد آقای مرتضوی مخالف برج سازی هست به همین منظور اعضای شورای شهر میگن مردم مخالف برج سازی هستند دقیقا همینی که آقای موحدی عضو شورای شهر مشهد گفتند که مردم با ساخت برج های دوقلو مهر و ماه مخالف هستند ولی داریم میبینیم که این مردم مشهد نیستند که مخالفن بلکه خودشون چون دوست ندارند به بهانه شهدار میگن مردم. فقط باید بگیم یاد بخیرش آقای مهندس پژمان. حیف شد. متاسفانه با این شورا و این شهردار مشهد متاسفانه متاسفانه وضعش در همه احوال نه تنها بلند مرتبه سازی بسایر خراب تر خواهد شد . یکی هم نیست که این صدای مارو این حرف های مارو به گوش مسئولین برسونه نمیدونم چرا.

 13. هه جالبه میگن دلیل اینکه برج های مهر و ماه رو نمیزارن که ساخته بشه میگن مشکلات فرهنگی داره این یعنی اینکه الان شهر های تبریز و تهران کلی مشکلات فرهنگی دارن. خیلی مسخره هست و خنده دار. دید داره ؟؟؟؟؟ آخه این عضو شورای شهر مشهد با خودش میشینه چی فکر میکنه که همچین حرفی میزنه و جلوی یک پروژه حیاتی مشهد رو میگیره؟؟؟ نمیفهمم . آقایون مسئول مشهد تریبون نمیشه به اون مسئولین حین مصاحبه هاتون بگین که ما موافق ساخت این برج ها هستیم ؟؟؟؟ خیلی جالبه آخه چطور تو بقیه شهر ها میشه برج های بلند ساخت بعد تو مشهد دید داره ؟ یعنی اونجا ها پس دید نداره ؟ پس الان برج باران ۲ دید نداره که داره ساخته میشه؟ برج آلتون تو خیابان دانشگاه دید نداره بعد برج های مهرو ماه تو راسته و حاشیه بولوار وکیل آباد دید داره جالبه خیلی جالبه.

 14. سلام دوستان منم با خانوم مهدیه موافقم منم تابستون امسال واسه اولین بار تو عمرم رفته بودم تبریز بخدا اصلا دلم نمیخواد این حرفارو بزنم این درسته که واقعیته، ولی تعصبم زجرم میده شاید فک کنین من دخترم و مثل پسرای مشهدی به شهرم تعصب ندارم نه خدایش من مثل بعضی از دخترای بی شخصیت و بی هویت شهرم نیستم که عشق و عقده تهرانو دارن عشق من شهرمه شهری که توش به دنیا اومدم و همه چیز شهر مشهد برام مهمه .خلاصه نمیخوام از اصل ماجرا دور بشم امسال باچشای خودم دیدم اگه تبریز نرفته بودم وحرفای مهدیه خانومو میدیدم شاید باور نداشتم اما با چشای خودم دیدم که تبریز چقدر بزرگتر و باشکوه تر از مشهد شده خدایش از اصفهان و شیرازی که پارسال رفته بودم خیلی خیلی جلوتره حتما ضرب المثل معروفی که میگه «:اصفهان نصف جهان اگر نباشد تبریز و خیلیا شنیدن .من تاوقتی که تبریز نرفته بودم خیال میکرم مثل کرمان یا یزد و قزوین و همدانه (نمیخوام خیال کنین کلاس میذارم که من به این شهرا سفرکردم نه خدایش همه جای ایرانمو گشتم و همه جاش برام عزیزترینه )درسته تو اینترنت و جراید بعنوان شهر بزرگ و کلانشر مطرح میشد ولی چون مثلا کرمانم کلانشر میگن و وقتی فرق بین مشهد و کرمانو میدیم پیش خودم میگفتم درمقابل کرمان باید به مشهد بگن سرکلانشهر خدایش مشهد چقدر بزرگتر از کرمانه ولی من نمیدونم چرا به مشهدم کلانشهر میگن به یزد و کرمانو… هم کلانشهر میگن .خلاصه خیال میکردم تبریز هم مثل کرمان یا یزده تا چن ماه پیش که به تبریز رفتم واقعا خیلی شهر باکلاسیه خدایش وقتی سوار تله کابین کوه عون ابن علی شدم عظمت و کلاسی در تبریز دیدم که فقط به نظر من میشه تو تهران و مشهد دید . بنظر من تبریز خیلی خیلی سرتر و بزرگتر از اصفهانه و خدایش ضرب المثل اگر نباشد تبریز واقعا خیلی به جاست .من با ایرانگردی رتبه شهرمو بعد تهران میدیدم ولی خدایش ازوقتی تبریزودیدم کمی افسرده حال شدم چرا آخه چرا چرا باید شهر مشهد اینهمه از تبریز عقب بمونه اخه کجای ایران اینهمه مسافرپذیره اخه کجای ایران مثل مشهد دوست داشتنیه نه بخاطراینکه مشهدی هستم میگم نه بخدا همه مردم ایران مشهدودوس دارن تو خود تبریز وقتی با مردم همکلام میشدیم همین که میفهمیدن مشهدی هستیم اولین کلمه ای که میگفتن این بود :من مشهد و خیلی دوس دارم و بعد و اون از ته دل یا امام رضا صدا میکردن و بعدش ترکی زیرزبون یه چیزایی میگفتن خدایش کجای ایران مثل شهرمشهد ظرفیت وپتانسیل پیشرفت و داره خدایش شهریکه هرساله چند میلیون مسافرداره لایق چه چیزاییه
  اقایونی که شورای شهر مشهد هستین اقای شهردار شهری که محبوب همه مردم ایرانه شهری که هرساله چن میلیون مسافر داره فک نمی کنین لیاقتش بیشتر از اینهاست لیاقتش نه تنها ۲ تا برج ۵۱ طبقس بلکه لیاقتش چند ده تا برج و پاساژ و پارکینگ و پارک و هتل و … با متد روزه یعنی هنگام با دنیا یعنی امروزی بودن اخه کجای شرع به برج و ساخت و ساز کار داره ایا همین شرع و دین و مذهب ما نیست که میگه مسلمون باید بهترین لباس و بهترین غذا و بهترین خانه رو داشته باشه ایا همین شرع نمیگه که مسلمون باید پیشرفت کنه نه عقب بمونه . کل دنیا الان برج سازییه الان کل دنیا شهرا بصورت عمودی پیشرفت میکنن تا از توسعه بیرویه افقی شهرا جلوگیری بشه چراکه توسعه افقی یعنی هزینه بالای حمل و نقل هزینه بالای منشعبات. ترافیک. الودگی .طویل شدن معابر دورشدن مقاصد سخت شدن کنترل شهردای و… هزاران دلیل هستش برای اینکه نشون بده برج سازی بهترین و صحیح ترین راه برای توسعه هر شهرییه – بقول مهدیه خانوم چرا برجایی که تو تبریز ساخته شدن منع شرعی و قانونی ندارن اخه من از چن تا برج بگم وقتی شهر من مشهد ۲-۳ برج انگشت شمار داره و گناه شرعی انجام داده شهر تبریز هزاران هزار برج چندین طبقه داره که به نظر جنابعالی وامثال شماها باید شهر تبریز و مرکز کفر ایران نامید – چرا وقتی بلندترین برجای ایران تو شهر تبریز ساخته شدن و و الان و بعدا و در آینده هم ساخته خواهند شد چرا کسی صحبت از منع شرعی نمیزنه ولی تو شهرمن هزارتا منع دینی براش درمیاد اقای شهردار تاحالا ازمشهد خارج شدین – آقای شهردار آقایون شورای شهر محترم مشهد من به کلانشرای!!! یزد و کرمان و سمنان و شیراز و … سفر میکردم و وقتی برمیگشتم به شهر خودم یعنی مشهد از بزرگی و ابهت شهرم به وجد میومدوم و بهترین و پیشرفته ترین شهر و مشهد و بهترین شهردار و شهردار مشهد میگفتم – ولی وقتی یکم اونطرفتر رفتم وقتی قدم به تبریز گذاشتم دیگه باکمال تاسف عظمت و بزرگی و مدرنیت شهر تبریز و خیلی بالاتر از شهرخودم دیدم – آقای شهردار میدونستین شهر تبریز زیباترین مدرنترین و توسعه یافته ترین شهر ایران از سوی سازمان ملل متحد انتخاب شده ( ایسنا کد خبر: ۹۱۰۴۲۶۱۵۳۴۰) و مشهد در ایرن رده بندی بعداز تهران اصفهان وشیراز قرار گرفته ایا به نظر شما لیاقت مشهد همینه ایا به نظر شما جایگاه مشهد کجاست شما چیکار کردین واسه این شهر و چه خواهین کرد ؟ وقتی برج بلندترین برج ایران تو تبریز با ۶۵ طبقه درحال ساخت میباشد شهردارش میادو از برج ۱۱۰ طبقه ای خبرمیده اقای شهردار مشهد شهردار تبریز با پول سازمان شهرداری یا با پول پدرش این برجارو نمیسازه -شهردار تبریز زحمت میکشه یعنی کل شورای شهر و شهردار تبریز زحمت میکشن و الان چند سال پیاپی درجذب سرمایه گذار خارجی رتبه اول و دارن از سال ۸۹ از سالی که برای اولین بار شهرداران شهرای ایران هم مشمول جذب سرمایه گذار بین الملی شدن از همون سال اغاز تبریز رتبه اول و داره اصفهان رتبه دوم اهواز رتبه سوم و… اقای شهردار رتبه مشهد دراین سرمایه گذاری کجاست . اقای شهردار و اقایون شورای شهرمون مشهد بقول خواهر عزیزم مهدیه خانوم که حرف دل منو و هزاران نفر مثل منو زده : یه کم فقط یه کم از فقط یه کم از مدیران شهر تبریز یاد بگیرین – توروخدا یه کم تعصب و غیرت به خرج بدین چرا ما باید عقب بمونیم اینطوری که شهرای دیگه پیشرفت میکنن ما فقط نگا میکنیم

 15. سلام. چرا نظراتی که میزاریم رو ثبت نمیکنین؟ مشکلش چیه ؟ ایرادی داره مشکلات شهر رو داریم با هم در میون میزاریم؟ این سایت کجاش تریبون هست وقتی یک کسی نمیتونه به شورای شهر یا شهردار انتقاد کنه؟ الان تعدادی از دوستای من و بقیه در انتقاد به توقف برج ها ی دوقلو نظر گذاشتن که شما تایید نمیکنید و حتی خیلی وقتی نظرات رو به دلخواه خودتون سانسور میکنین.
  ____________________________________________________________
  پاسخ تحریریه مشهد تریبون :
  دوست عزیز با تشکر از نظر شما به عرض می رساند که نظرات یا بخشی از نظرات که حاوی توهین یا تهمت باشند به هیچ وجه منتشر نمی شوند. در نظرات این خبر می بینید که نظراتی که حاوی تهمت و توهین نبوده اند و انتقادهایی که با ادبیات نامناسب نبوده اند همگی منتشر شده اند. ضمن اینکه ما دغدغه های شما رو در خصوص مسائل شهری از جمله پروژه مهر وماه پیگیری می کنیم و تاکنون اقداماتی انجام دادیم

 16. ما از این ناراضی هسیم که یه عده سرخود تصمیم میگیرند و اقداماتی انجام میدهند که یک شهر رو برای چندین سال به عقب می اندازن و باعث عقب ماندگی شهر میشون. ما هم مثل مردم تهران و مردم تبریز آدم هستیم و این حق رو داریم که در شهرمون برج های مرتفع ساخته بشه و نمیگیم که هر جا باید ساخته بشه ولی میدونین آدم از این ناراحت میشه که با پروژه ها و برج هایی مثل برج هتل نرگس رضوی ۲ در سه راه دارایی با اون تراکم کم مخالفتی نمیشه. با برج مرمر مخالفتی نمیشه که در خیابان ثبت مشهد با اون تراکم کم ساخته شده ولی با برج های مهر و ماه که در حاشیه بلوار وکیل آباد با اون تراکم بالا هستند و تصویر زیبا یی رو میسازند و باعث ابهت شهر ما میشن و ما هم میخوایم سرمون رو بالا بگیریم در برابر شهر های دیگه میان با این پروژه مخالفت میکنن اون هم فقط یک نفر که اسمشو نمیارم که مشکل ساز نشه ولی به چه دلیلی به این دلیل که این برج ها دید دارند. آخه یکم عجیب نیست؟ اخه به کجا؟ کی میخواد کیو دید بزنه از طبقه ۵۰؟ طرف کجارو میتونه ببینه؟ اگه اینه پس بقیه دید ندارن؟ پس الان تو بقیه شهر ها برج ها قانونی نست؟ همه برج های تهران دید دارن.خودتون قضاوت کنین.

 17. از آخر ساخته میشه، میخان این سرمایه گذارا رو بیشتر تلکه کنن!

 18. لطفا هرکسی که میتونه بره به سایت شورای شهر و در قسمت تماس با اعضا این موضوع رو مطرح کنه که با ساخت ساختمانهای بلند مرتبه در مشهد مخالفت نشه.

 19. یعنی اگه ما بریم به اون سایت و این موضوع رو مطرح کنیم فکر میکنین فرقی میکنه ؟ یعنی شورای شهر مشهد به خاطر خواهش ما از چند تا از اعضاش میاد و با ساخت برج های بلند مرتبه مخالفت نمیکنه دیگه؟ یکم بی پایه هست و غیر منطقی. الان در حال حاضر شورای شهر مشهد فعلا با ساخت برج های بلند مرتبه مثل مهر و ماه مخالفت میکنه و به حرف های ما هم توجهی ندارن اگه داشتن که الان باید موافقتی میشد دیگه . من فقط اگر توجیه میشدم که چرا تو تهران و تبریز میشه برج های ۵۰ طبقه ۶۰ طبقه ساخت ولی تو مشهد نمیشه خیلی خوب میشد. مشهد هم یکی از شهر های ایران هست. شهر کوچکی هم نیست که بگیم به دلیل ترام پائینش نمیشه توش برج ساخت. نمیفهمم چرا تو دومین کلانشهر مشهد که بعد از تهران از لحاظ جمعیت هم شلوغ ترین شهر ایران هست چرا اجازه ساخت برج های بلند مثل مهر و ماه رو نمیدن ؟ مگه چه اتفاقی قراره بی افته با ساخت این برج های دوقلو غیر از اینکه چقدر وجه زیبا تری به بولوار وکیل آباد میده مخصوصا از لحاظ موقعیتی که دقیقا در حاشیه بولوار وکیل آباد قرار داره. ای کاش میزاشتن مشهد هم پیشرفت کنه.

 20. یه خواهشی از مدیران یا مسئولین مشهد تریبون دارم. ببنید در یکی از اخبار این سایت که کد خبرش هست : ۸۶۰۷ شهردار مشهد به پاسخ اینکه با متخلفینی که دارند در مجموعه آبادگران پروژه میسازند صولت مرتضوی در پاسخ به خبر نگار شما گفته : (( اگر پروژه هایی از گذشته بر اساس طرح های تفصیلی پروانه ساخت گرفته اند کار خود را پیش می برند، اما اگر تخلف هایی را داشته باشند حتما کمیسیون ماده ۱۰۰ این موارد را بررسی خواهد کرد. )) الان سوال من این هست که آیا برج های دوقلو که طبق سایت شهرآرا مشهد دارای پروانه ساخت میباشد چرا و به چه دلیل قانونی نمیزارن که به سرمایه گذار فروخته بشه و ساخته بشه ؟ پروانه ساخت هم که داره . پس اگر سرمایه گذار بیاد و بخواد مشارکتی این پروژه رو بسازه اینا نمیتونن جلوش رو بگیرن طبق حرفی که شهردار زده. درسته ؟

 21. سرعت پیشرفت های مشهد عزیز ما اینقدر زیاد بود که اهالی بقیه کلانشهرها رو به تحیر واداشت و همه به الگوگیری مسئولینشون از مشهد تاکید میکردن ولی امروز یه کم سرعت کند شده و حتی سرمایه گذارایی که به طور پیش فرض اولویت سرمایه گذاری شون در مشهد هست چون به خاطر جاذبه ها و بعد جمعیتی یک معامله برد برد هست رو دارن فراری میدن . سرمایه گذاری که در این دوران رکود باید جلوش فرش قرمز پهن کرد رو یک انسان هایی که اصلا معلوم نیست حرف حساب شون چیه و از کدام اسلام یا فرهنگ اسلامی و یا معماری اسلامی حرف میزنن که ما نمی بینیم و یه سری حرفهای وهم آلود که اصلا پشتوانه ای نداره رو میگن و خب معلومه که بهانه س و صرفا میخوان لجبازی کنن و حسادت میکنن نسبت به موفقیت های مدیران واقعی و ناراحت میشن از نشاط و شادی قلبی مردم از تسریع رشد و آبادانش مشهد عزیز، از المان های نوروزی و دوست داشتنی، از برنامه های فرهنگی و ….
  ضمنا این کسی که به اسم مهدیه کامنت گذاشته و در دوسه کامنت بعدش هم خودش رو به اسم های مختلف تایید کرده، تابلو هست که تبریزی هست و در قالب یک مشهدی هی خواسته تبریز رو بولد کنه و از ادبیاتش هم معلومه که اسامی ریز پروژه های تبریز رو میگه ولی از مشهد اطلاع خاصی نداشته و دو سه تا اسم رو فرمالیته آورده تا تابلو نشه. تبریز احتمالا شهر خوب و توسعه یافته ای هست ولی نه تبریز نه اصفهان نه شیراز در عین داشتن ویژگی های خودشون، در اشل و حد و اندازه مشهد نیستن و تکرار نام تبریز هم تابلو هست.

 22. اگه برج سازی فرهنگ غربیه و جایی تو فرهنگ ما نداره و ما نباید از تکنولوژی روز دنیا بهره ببریم
  پس بیایم دیگه تقاطع غیرهمسطح نسازیم و مترو رو تعطیل کنیم خیابونارو آسفالت نکنیم و….. چون همشون از غرب اومدن

  برجسازی هیچ ضرری نداره. نه ضد ارزشه نه ضد دین نه ضد فرهنگ
  در ضمن در جواب یکی از اعضای شورای شهر مشهد که گفته بود از برج ۲۰ طبقه میشه خانه های مردم رو دید زد بگم که از خونه ۲ یا ۳طبقه هم میشه خونه های مردم دید زد لطفا یک دلیل منطقی واسه مخالفتتون بیارین

 23. با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز.لطفا ادامه ی این بحث را پیگیری کنید و نتیجه را منتشر کنید.

 24. سلام خدمت شما. دوستی که اسمی ندارید و ناشناس هستید. ما چه کاری از دستمون بر میاد ؟ البته میدونم که مدیران زحمتکش مشهد تریبون تلاش شون رو میکنن تا صدای مارو به آقایون بالا برسونن و لی خودتون هم میدونین که از آخر نماینده های شواری شهر مشهد تصمیم گیرنده نهایی هستند متاسفانه. ولی چیزی که واضح هست و حجت داره و آشکار هست و من میبینم و میشنوم این هست که نه تنها اکثریت مردم مشهد بلکه تمام دوستان و همسایگان مخصوصا مرم نزدیک پروژه مهر و ماه با ساخت این پروژه به صورت برح های دوقلو موافق هستند و کسی مخالفتی نداره. همه دوست دارند که این پروژه ساخته بشه با همان ۵۰ طبقه که ذکر شده بود . امیدوارم واقعا ترتیبی اثر بشه و به امید خدا و پیگیری دوستان عزیز در مشهد تریبون که تلاش خودشون رو میکنن امیدوارم این مهم انجام بشه. به دوستان و مدیران در مشهد تریبون هم خسته نبشاید عرض میکنم و از زحمت تون تشکر میکنم و ممنون که چنین فضای بازی رو ایجاد کردید تا نظرات ایجاد بشه و امیدوارم که واقعا پیگیری کنند دوستان و صدای مردم رو برسونن. ممنون. یا علی.

 25. سلام. چی شد بالاخره ؟ امیدواریم که پیگیری کنید و به مسئولین بگین که اگه صدا صدای ما مشهدی هاست ما دوست داریم این برج ها ساخته بشوند. امیدوارم که آقایون در شواری شهر هم هم تصمیم رو بگیرند.

 26. شهرزیبا مشهدباساختن این برجهاوساختمانهای بی قواره ازبین بردید.دریک جمله عرض میکنم سبک شهرسازی این نیست که درهرکوچه و پس کوچه وخیابانی ساختمان وبرجی علم کرد .کمی به معماری وشهرسازی شهرهای آمریکا وحتی اروپادقت کنید.اصطلاحا داون تون ها یا مراکزتجاری دارای ساختمان ها وبرجهای تجاری است وسابرب ها ومراکززندگی مردم فاقدحتی یک ساختمان ۴طبقه .بااین ساخت وسازهای زشت وبی قواره درمناطق زندگی مردم آرامش وزیبایی ودیدن افق وآسمان وخورشید مردم ازخودشون دریغ میکنندوبه جای آن تراکم وشلوغی آلودگی های صوتی وهوا به خودشون هدیه میدهند.مردم فکرمیکنندکه این ساختمانها باکلاسی وشیکی ومدرنی برای شهر به ارمغان می آورددرحالیکه سخت دراشتباه هستند وروزی متوجه این اشتباه خواهند شد که دیگه دیرشده.حالا بازبالکلنگ به جان آن ساختمان حیاط داروقدیمی وزیباتون بیفتید برای کمی پول بیشترومنفعت مالی.
  یک مشهدی مقیم آمریکا.

 27. سلام خدمت شما. میخواستم بپرسم یک سری شایعاتی شنیده شده که امکان داره پروژه مهر و ماه دوباره فعال بشه . میخواستم بپرسم آیا شما اطلاعاتی دارین که اصلن آیا این شایعه حقیقت داره یا نه و در صورت وجود حقیقت آیا در خود پروژه تغییراتی بوجود اومده یا خیر ؟
  ممنون میشم.

 28. اگر تبرک بخره بهتره باسه سهامداراش . . .
  چون حیف میشه بخدا . . .

 29. مسئولان فکر میکنند برج سازی یه فرهنگه نمیدونن که یه جور نیاز شهری هست وقتی زمین کمی برای ساخت و ساز وجود داره باید به فکر برج سازی افتاد من تو شورای شهر اشنا دارم میخوام رو مخش کار کنم نظرشو عوض کنه بره بقیه رو هم متقاعد کنه

 30. تبرک با شهرداری به توافق رسیده که هردو برج مهروماه روبسازه
  در ضمن قراره یک هتل برج ۵۰ طبقه هم تو محل نمایشگاه بین المللی مشهد احداث کنه
  اگه شورای شهر و روزنامه خراسان چوب لای چرخش نگذارن
  خبر موثق موثقه.خود مهندس بوستانی (مالک تبرک) اعلام کرده
  ویدیو کلیپش رو میتونید تو گوگل ببینید
  به امید روزی که بهترین و زیباترین شهر جهان رو داشته باشیم

 31. آقا جلال لطفا یک لینکی چیزی بده. برج های مهر و ماه منظورت با همون تعداد طبقات ۵۱ . ۴۸ طبقه هست ؟

 32. اره دقیقا همون تعداد طبقات
  تو سایت تبرک ویدیو کلیپش موجوده
  تو این سایتم هست
  sahame.ir

 33. شورشو در اوردن…….چه ربطی داره …منی که میرم مشهد اول برا زیارت میرم …بعد برا سیاحت…..مشهد خیلی بزرگه ..نیاز داره که چندین برج بلند تو مشهد ساخته بشه …..ولی جاهای دیدنی مشهد تو این سالها زیاد شده و بیشرفت کرده……

 34. دوستان عزیز تبریز شهر اولین هاست اولین پایتخت صفویان است زمانی که تهران و اصفهان وجود نداشتن تبریز پایتخت ایران و پنجمین شهر بزرگ جهان بود شهری در مسیر جاده ابریشم و کلید پیشرفت و تجارت و صنعت ایران – از طرفی اکثر تجار بازاران تهران را تبریزیها تشکیل میدند- حالا اگر بخاطر اینکه زبانش اذری است زیاد به ساخت اتوبان و دادن بودجه بهش اهمیت نمیدن ولی سرمایه دارهای تبریز قدرت انرا دارن که بلندترین برج ایران را بسازن–حالا بعضی شهرها هیچوقت خودشان را با تبریزی و شهر تبریز مقایسه نکنندتبریز شهر استثنا در ایران است در قلب دیار اذربایجان همتای شهرهای استانبول و باکو

 35. داداش فکر کنم خیلی عقده برج سازی داریا من خودم بچه تهرانم ولی از تهران خوشم نمیاد اومدم مشهد اینقدر هم پوز نمیدم از نظر برج سازی بعد از تهران مشهد بیشترین برج ها رو داره.تو مشهد بین سه محله هفت تیر و کوهسنگی و هاشمیه(منطقه ۹و۱) رقابت شدید برج سازی وجود داره.تبریز هم رفتم بیشتر برج هاش بلوک های اپارتمانی ۱۵طبقه است یعنی اصلا برج نیست تبریز سه چهارتا برج بلند داره کلا تبریز از رقابت خذف شده الان رقابت بین مشهد و اصفهان و شیراز و اهوازه داداش گلم.

 36. هنوز زوده تبریز ادعای بزرگی بکنه
  زمانی که تبریزی وجود نداشت اینجا تو مشهد فردوسی شعر میگفت و خواجه نصیرالدین توسی فیلسوف بود خیام ریاضی دان بود
  در ضمن ازنظر بزرگی تبریز بعداز تهران مشهد اصفهان شیراز و کرج ششمین شهر بزرگ ایرانه
  دوست تبریزی از استانبول و باکو مایه نذار بگو از خودت چی داری؟؟
  خودتو نچشبون به استانبول و باکو
  هر چند استانبول و باکو هم عددی نیستن
  من ۲ سال تبریز خدمت کردم چیز خاصی تو این شهر ندیدم جز ادعا
  تو تبریز به ساختمان ۱۰ طبقه میگن برج!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  حق هم دارند.چون برج ندیدن

 37. ایول داش جلال خوب اومدی مشهد شهرترینهاست مشهد کجا تبریز کجا هیچوقت این فکرو توسرت راه نده که بخای شهری رو بامشهد مقایسه کنی البته تهران از همه نظر اوله ولی بعضی امکانات تفریحی رو نداره کلنگ پروژه مهان به زمین خورده برید ببینید چی میخان بسازن وخیلی پروژه های برتر دیگه

 38. تو تبریز ساختمان بلند هست ولی بیشتر بلوکیه و زیبا نیست ولی تهران ساختمان های زیبا و بلند مرتبه ی برجاش مگه یک برج بلوکی درست کنن

 39. قربونت اقا حمید
  در مورد پروژه مهان اطلاعی ندارم میشه بگی اطلاعات پروژه کدوم سایته؟

 40. سلام خدمت آقاجلال وبقیه دوستان عزیز لطفا به این سایت مراجعه کن قسمت پروژه ها http://www.artancompany.com

 41. خواهش اقا جلال

 42. با سلام
  این اعضای شورای شهر چهارم از کجا اومدن؟چجوری رای اوردن؟واقعا مردم با رای دادن به اینها شهر مشهد رو به سمت نابودی بردن!!!!لطفا از هر طریق شده انتقاد خودمون رو به مصوبات و فراری دادن سرمایه ازمشهد توسط این شورا رو به گوششون برسونیم مخصوصا اقای خلیل موحد!

 43. جالب اینجاست که این آقایون ادعا دارند که مردم با اونا هم نظرند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و میگن دلیلشم رایی که مردم بهشون دادن چیزی که خودشون بارها و بارها اعلام کردن
  دقت کردین از وقتی پژمان و شورای سوم رفتن. شادابی و طراوت هم از شهر رفته
  در زمان ایشون هر روز یک اتفاق جدید و خبر خوب واسه مشهد از رسانه ها اعلام میشد ولی حالاچی؟
  چیزی که عجیبه اینه که اعضای شورای چهارم میگن که آقای پژمان در زمانی که متولی شهرداری بوده پروزه هایی رو که کلنگ زنی یا افتتاح میکرده پولش رو باز طریق بالا بردن هزینه های شهر (فروش تراکم و گران کردن بلیت اتوبوس و مترو) تامین میکرده که این کار روی مردم فشار می اورده .این اقایون یک سری کارها مثل راه اندازی کارناوال گل و المانهای نوروزی رو اسراف میدون و اعتقاد دارن که این کار اسرافه و باید پولش صرف کارهایی که به نفع مردم ضعیفه بشه نقل قول امام جمعه و چند نفر از اعضای شورای شهر:( هزینه کارناوال گل و المانها صرف اتوبوس و مترو شود تا شهرداری کرایه را بالا نبرد)
  حالا سوال اینه که باو جود اینکه کارناوال گل که کلا منتفی شده و هزینه المانها هم به یک سوم کاهش پیدا کرده !!!به گفته خود اعضای شورای شهر و دیگه هم خبری از تصویب پروژه های جدید نیست
  پس چرا اعضای شورای شهر دوباره بعد از ۸ ما میخوان کرایه اتوبوس رو ۳۰ درصد گرون کنن؟
  در زمان پژمان اگر مبلغی هم به هزینه های مردم اضافه میشد خروجیش ابادانی مشهد بود اما حالاچی؟
  پولا کجا خرج میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 44. شما ها که هنوز یه برج ۵۰ طبقه رو نتونستید بسازید تو مشهد چیکار با تبریز دارید که چند برج ۵۰ – ۶۰ طبقه داره اگه میخواین ببینید به سایت – تبریز شهر آرزوها – برید و توهین نکنید .

 45. کسی به تبریزیا توهین نکرده
  نمیخواد واسه ما اینجا تبلیغات شهرتو بکنی
  در ضمن تبریز بلندترین برجش ۳۵ طبقه داره نه ۶۰ تا

 46. اقا میلاد کسی به شهر ودیاری توهین نکرد اینجا فقط داریم در مورد وضیعت برج های مهرو ماه مشهد بحث میکنیم

 47. وقتی خود سایت مشهد تریبون بیاد درباره پروژه های مدرن کوهسنگی مطلب انتقادی بنویسه و آتیش بیار معرکه شده واسه دوتا برج ۲۰ یا ۲۵ طبقه اونوقت انتظاری میشه داشت از اینها ؟ انتظار دارین که اینا بیان دل بسوزونن واسه مشهد ؟ فقط دوست دارن یک مطلبی بنویسن که اونایی که تو شورای شهر هستند بیستر حال کنن همین. اصلن یک ذره اگه بگین دلشون واسه شهروشن بسوزه. اونوقت معلومه از اون طرف تبریز پیشرفت میکنه چون از این آقایونی که ما تو قسمت های اخباری و اداری داریم نداره. مرد داره. دلشون واسه شهرشون میسوزه. مرسی آقایون محترم سایت مشهد تریبون که لطف دارین و قسمت هایی از شهر مشهد همانند کوهسنگی رو که داره کمی پیشرفت میکنه با این اوضاع خراب اقتصادی میاین رو به روش بد به اخبار درمارین. شماها واقعا محشرین. مهم هم نیست این نظرم رو بزارین یا نه فقط همین خودتون خوندینش کفایت میکنه چون چندین بار شده نظر گذاشتم و شما نزاشیتینش یعنی اصلن ثبتش نکردین فقط و فقط چون از شما انتقاد کردم.

 48. نمیدونم چرا بعضی دوستان تبریزی میان اینجا به اسم ی مشهدی تعریف تبریز رو میکنن و توی سر مشهد میزنن؟؟والله من شهرتون رو دیدم چیز دندونگردی نیست چند تا برج و مجتمع تجاری دارید ولی نه فضای سبز درست حسابی دارید نه آسفالت مناسب نه جای تفریحی شاخص همه جا تراکم فروشیه بدون عقب نشینی و تعریض گذرها وضعیت نگهداریتون از ابنیه تاریخیتونم که افتضاحه ی زمانی توی بحث زیر گذرها حرف اول رو میزدید ولی الان دارید درجا میزنید مترو هم که ندارید وضعیت ظرفیت پارکینگاتونم که جای دفاعی نداره ی مهرانه رود دارید که شده محل تخلیه فاضلاب و بوی نامطبوعش آزار دهنده هست و …
  قیاس تبریز با مشهد توی خیلی زمینه ها قیاس نا صوابیه

 49. سلام. دوستان کسی خبر جدیدی از این پروژه داره ؟ که بالاخره ساخته خواهد شد انشاالله یا نه ؟

 50. سلام.من خودم تبریز رفتم و اینم بهتون بگم که تبریز اصلا از لحاظ مدرن بودن زیبایی و فضای سبز به مشهد نمیرسه.اینم بگم از لحاظ سطح دانشگاه و علمی تبریز خیلی پایینتر از مشهد

 51. سلام و خسته نباشید. فقط میخواستم از دوستان و دست اندرکاران در مشهد تریبون تشکر فراوان داشته باشم چرا که تنها وبسایت خبری که اینقدر به دغدغه ما مردم مشهد در مورد موضوع پروژه برج های مهر و ماه پرداخت شما بودین . فکر میکنم اگه بیشتر از پنج تا خبر نباشه کمتر هم نیست که شما در مورد این موضوع اینقدر تلاش کرین و با مسئولین مختلف در شورای شهر و شهرداری مصاحبه کردین. وا قعا از طرف جمعی از دوستان خودم که ما دنبال این قضیه مهر و ماه هستیم و از طرف بقیه همشهری های عزیز که اینجا نظر گذاشتن از شما و همکارانتون تشکر فراوان رو دارم. هیچ سایت خبری دیگه ای به اندازه مشهد تریبون به این موضوع نپرداخت در صورتی که میدونستند ما خیلی رو این موضوع حساسیم و حتی بعد از ثبت چند تا از کامت های ما اون هارو پاک میکردند. به نظر من یک سایت خبری باید به دور از طرفداری و تعصب نظرات همه رو ثبت کنه مثل سایت مشهد تریبون نه اینکه مثل سایت های خبری دیگه فقط اونیی رو که خودشون یا مسئولین شورای شهر مشهد دوست دارن رو ثبت کنن. ممنون از شما. امیدواریم که خبر نهایی رو که از شما در مورد این موضوع میشنویم خبر خوبی باشه مبنی بر مجوز گرفتن ماده ۵ و ساخته شدنش. خدا قوت. باز هم مچکر.

 52. مشــــــــــــهد تریبون چیشد خبر ندادی در مورد مهرو ماه

 53. سلام به مشهدیهای عزیز

  والا مشهد هر چی داره از سر امام رضای عزیز داره. خدمت آن دوست مشهدی عرض کنم تبریز در شش مقطع به مدت ۲۶۰ سال پایتخت بوده و ۱۳۵ سال ولیعهد نشین جمعا چیزی حدود ۴۰۰ سال. بقیه اش بماند. راستی هر وقت خواستید گدایی در شهرها تان نباشد به تبریز سر بزنید.

 54. دوستان تبریزی واقعا به چه چیز تبریز مینازین؟
  کلا دو وجب وسعت تبریز هست بایدم بتونین سرو ته شهرتون رو جمع کنین
  مشهد ۳۲۰ کیلومتر مربع مساحت داره تبریز ۱۶۰ کیلومتر مربع
  طبق سرشماری سال ۹۰ جمعیت مشهد سه میلیون و سیصد هزارنفر. بدون احتساب زایر. جمعیت تبریز یک میلیون و هشتصدهزار نفر
  بااین حال متاسفانه بودجه تبریز و مشهد برابره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  مشهدیا منکر امام رضا و برکاتش نیستن.ولی شهر ما هرچی داره بعداز امام رضا از تلاش مردم و سرمایه گذاران شهر مشهد داره.
  از بودجه ناعادلانه ای که همش به اصفهان و تهران و تبریزتعلق میگیره استفاده نمیکنه
  تازه همون مقدار بودجه کمی هم که به مشهد تعلق میگیره خرج زایرین امام رضا(امثال شما تبریزیها) میشه.چیزی واسه عمران و آبادانی نمیمونه.هرچی هست از خود مردم مشهده
  اینکه تو شهرتون گدا ندارید خوبه ( البته قابل باور نیست ) اما هنر نیست
  اینکه بتونین یه شهر سه میلییونی با ۲۵ میلیون زایر با بودجه کم رو اداره کنین هنر کردین
  راستی پیشنهاد میکنم اگر یه روزی یه روزی یه روز تو شهرتون در حد یک میلیون نفر مسافر اومد
  واسه کمک خبرمون کن یا به مشهد یه سر بزن

 55. حق با آقا جلاله. منطقا درست میگه. مشهد هم وسعتش از تبریز بیشتره هم جمعیتش. دوستان تبریزی یا جا های دیگه کشور شهر مشهد دومین کلانشهر وسیع ایران بعد از تهران و دومین شهر پر جمعیت ایرن بعد از تهرانه. پس لطفا دیگه بحث های حاشیه ای نکنین که تبریز اینو داره یا اصفهان اونو داره. نه تبریز نه اصفهان قابل قیاس با مشهد نیستند . دومین شهر مهم و وسیع و پر جمعیت بعد از پایتخت ایران مشهد هست پس جای بحث دیگه ای نیست.

 56. خواهشا دیگه در مورد شهرها بحث نکنید اینجا فقط باید بفکر برجهای مهر وماه باشیم که ببینیم به کجا میرسه

 57. والا بخدا ماهم قصد نداریم در مورد شهرهای دیگه بحث کنیم(نیازی به این کار نمیبینیم ما مشهدیا) مشهد اینقدر شهر بزرگ و با سابقه تاریخی هست که نیاز به تعریف و تمجید من و مقایسه با شهرهای فسقلی نداره)
  این دوست تبریزی اومده اینجا و داره از کم و کیف تبریز میگه و گذشته پرافتخاره تبریز (۲۶۰ سال پایتخت بودن)
  بااین کارش داره مثلا مشهدرو زیر سوال میبره و گذشته و امکانات تبریز رو به رخ ما مشهدیا میکشه
  من فقط خواستم یکم با با واقعیت روبرو بشه
  هر چند من چیزی از گذشته مشهد و بزرگانی که به دنیا معرفی کرد رو هنوز به ایشون نگفتم
  با عرض معذرت خدمت همه دوستان گل مشهدی و عزیزان مشهدتریبون

 58. آقا لطفا یکی پیگیری کنه ببینیم این پروژه مهر و ماه چی شد. بابا این پروژه پروانه ساخت داره . به تصویب هم رسیده. حتی رئیس شورای شهر با مصاحبه با یکی از خبر گذاری ها گفته منطقه ای که پروژه مهر و ماه توش قرار داره به قسمت بلند مرتبه سازی تبدیل خواهد شد. دیگه چه مشکلی هست ؟

 59. مشکل اعضای محترم شورای شهر مشهد هستن که هنوز نمیدونن با خودشون چند چندن
  هرچی سرمایه گذار بود که فراری دادن
  مجوز پروژه های قبلی روهم که دارن لغو میکنن(هتل هفت ستاره.برجهای جنوبی میدان شهدا.برجهای دوقلوی مهرو ماه.قلع بنا برج باران و………)
  از یک طرف با بلندمرتبه سازی مخالفن!!! از طرف دیگه هم میگن شهرو نباید افقی گسترش داد!!!!!
  احتمالا باید شهرو اوریب بسازیم
  نظر مردم هم که اصلا براشون مهم نیست

 60. دوستان عزیزم من نمیخوام الکی با حرفام تبریزو براتون بزرگ کنم چندتا ادرس سایتو میذارم اینجا تا برید اسکای لاین شهر عزیزم تبریزو ببینید تا دیگه فکر مقایسه ی تبریز نه تنها با مشهد بلکه با تهرانم خجالت بکشین بکنید بلندترین برجهای ایران الان تو تبریزه http://tabrizemodern.blogfa.com/post-763.aspx

 61. اینم لینک برجهای بالای بیس طبقه در تبریز که ما تبریزیا اینجا الکی تبریزو گنده نمیکنیم عکسا خودشون گویای همه چیز هست تازه باید تبریزو از نزدیک دید من خودم مشهدو دوس دارم ولی هر شهری باید طبق فرهنگش بیش بره تبریز تا سال ۲۰۲۰ برجاش همطاز برجهایه جهانی میشه که یه نمونش مرکز تجارت جهنیه تبریزه که ساخته شده و بقیه ۶۵ طبقه بعد ۹۰ طبقه هستن http://tabrizemodern.blogfa.com/post-478.aspx

 62. http://www.shiz.ir/index.aspx?siteid=40&pageid=709&newsview=34366 این جایگیری عکس اسکای لاین تبریز بین ده شهر برتر جهان

 63. ازین برجهای بیست طبقه تو مشهد زیاده
  در ضمن خیال پردازیهاتو ببر جای دیگه
  این برج ۹۰ طبقه تون ۱۰ ساله که قراره ساخته بشه ولی نمیدونم چراخبری ازش نیست
  انشاءالله تافرج اقا امام زمان ساخته بشه
  اول اونو بسازین بعد ادعای ۱۱۰ طبقه بکنین
  این سایتهای عمرانی تبریز فقط بزرگنمایی میکنن
  من تبریز رو ۱۰ بار گشتم اینطوریام که شما میگین نیست
  فعلا بلند ترین برجهی واقعی ایران که ساخته شده برج مسکونی بانک صادرات تهرانه که با ۵۰ طبقه کارش به اتمام رسیده
  برج پدیده شاندیز هم که الان سقف بیست و هشتمش تمام شده با ۲۵۰ متر ارتفاع از همه بلندتره ولی هنوز تمام نشده
  برجهای تبریز اکثرا ۱۵ تا ۲۵ طبقه ان.این پروژه هایی هم که تو سایت تبریز هست فقط در حد حرفه پروژه ای درکار نیست باباجان
  خیلی جوگیر نشین
  موندم تبریز شما تو چه زمینه ای جزو ۱۰ شهر برتر دنیا شده!!!!!!!!!!!!!!!!
  اخه شهرتون چیزی هم نداره که (مترو. پارک ابی. شهربازی پیشرفته. اثار باستانی.رستورانهای ملل طبیعت ……)واقعا تبریز چی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه به برجسازی هم باشه بازم گنده تر از تبریزتو دنیا زیاده (هنگ کنگ. سءول. توکیو. پکن. کوانگجو. دبی.نیویورک.تورنتو.کوالالامپور.بانکوک)اینا فقط ده تا بود که واست شمردم بخوام همه رو اسم ببرم تبریز شما بعداز تهران و مشهد احتمالا رده ۶۰ یا ۷۰ قرار بگیره
  شما از تبریز بیرون نرفتین فکر کردین علی آباد هم شهریه واسه خودش
  واسه خودتون دنیایی درست کردین و حال میکنین
  خوش باشین دور هم دمتون گرم

 64. دوست عزیز . آقا سعید. به قول آقا جلال لطفا از تبریز بزن بیرون بقیه شهر هارو ببین بعد بیا اینطوری آبروی شهرتون و ببر. بابا یکم منطقی باش. مشهد هم والا الان تو منطقه ای که به بلند مرتبه سازی اختصاص داده شده مثل هاشمیه یا کلا منطقه ۹ پر هستش از برج های ۱۵ تا ۲۰ طبقه. اینکه چیزی نیستش. احمد اباد هم همینطور اخر کوهسنگی برو شما ببین چه خبره عزیز دل. راستی اگه مشهد اومدی یه سر به بلوار جانباز هم بزنی خوشحال میشیم برج تجاری اداری یاس با ۳۰ طبقه انشالله چند ماه دیگه افتتاح میشه. یا علی.

 65. سلام دوست عزیز جلال اولا اینکه شما حداقل یه عکس اسکای لاین از شهرت مشهد بزار شما هم به لطف اقا امام رضا مثلا شهرتون یکم اباد نشه بخدا اونم نبود الان از یزدم عقب بودین اینایی که شما گفتین اول از مترو شروع کنیم که مترویی تبریز خیلی قبل تر از شهر های دیگه کلنگش زمین خورد منتها ی عده دشمن تبریز نزاشتن که بیشرفتی که ولی الان تا دوسال تمام خطاش تموم میشه که تو ایران اولین شهریه که متروش هایی میره بارک ابی رو گفتی لینک این ادرسو میزارم توضیح نمیدم فقط اینو میگم که شهرک خاوران تبرزه که مدرنترین شهرک خاورمیانه لقب گرفته اینم ادرسش http://tabriz-khavaran.com/ شهربازیم که از مشهد سر نباشه کمم نیس اثار باستانی رو داداش نگشتی http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2 اینم لینکش که قدمت تبریز ۴۵۰۰ ساله اینم بگم ما هنوز بحثمون ایرانه که با شهر های ایران مقایسه میکنیم و صد شهر برتر جهانو ما خودمون از معده نمیگیم سارمان ملل چن سال تحقیق کرده بعد اومده گفته تبریز مدرنترین و زیباترین شهر ایرانه اولین مرکز تجارت جهانی ایران تو بریزه خوشبختانه برادران ترکیه ای ما انقدر تو بریز سرمایه گذاری میکنن که نیازی به بودجه ی دولتی نداریم شما فقط ده سالم بشینین نگا کن ببینین تبریز چطوری بیشرفت میکنه من چیزی نمیگم فقط واسه این همه ادعا یه عکس اسکای لاین از مشهد یا اصلا بجز تهران از بقیه شهر های ایران بزار میدونم که نیس بجز تبریز و تهران همه ی شهرهای ایران یه شکلی با ساختمونهای ویلاایی یا تک واحده داداش اینبار اومدی تبریز حتما این مسیر هارو برو رشدیه باغمیشه ولیعصر خاوران استانداری مرزداران

 66. این لینکم اثار تاریخیه تبریزو نشون میده اینام حتما ببینیدhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920109000136

 67. از نظر وسعت تبریز نصف مشهد هست به همین دلیل برج ها در ان به صورت ناپراکنده تر و جمع تر ساخته میشه یعنی همشون تقریبا نزدیک هم ساخته شدن و در یک نقطه هستن به همین دلیل وقتی بهشون نگاه کنی اونارو زیاد میبینی ولی مشهد شهر پهن و وسیعی هست و برج ها در ان به صورت پراکنده تری ساخته میشن ولی با این حال تو بعضی از مناطق مشهد مثل کوهسنگی و هاشمیه و هفت تیر و… مثل قارچ برج ساختن و هر روز هم پروژه ها و گودبرداری های بیشتری انجام میشه تازه نه از این بلوک های اپارتمانی ۱۵ طبقه که تو تبریز میسازن.هر وقت برج های تبریز رو میبینم یاد برج های مسکن مهر می افتم.برج سازی در مناطق اعیان نشین مشهد تبدیل به یه رقابت شده رقابت برای بلندتر و لوکس تر ساختن و تا الان فقط ۲تا شهر تهران و مشهد هستند که در برج سازی رقابت میکنند و شهر های دیگه از رقابت جا موندن.مشهد قطعه ای از بهشت هست باید با خود بهشت مقایسه بشه نه با هیچ شهر دیگه ای تو دنیا.

 68. اقا میبینین که من واسه همه حرفام مدرک دارم من خودمم میتونم الکی بگم این برج و داره اون برج و داره واسه حرفایی که میزنین مدرک بیارین بعدشم یه جور میگین که مشهد بزرگه انگار نیویورگو میگین مساحت تبریز ۲۷۰ کیلومتر مربعس مساحت مشهد ۳۲۰ کیلومتر مربعس یعنی ۴۰ کیلومتر مربع بزرگتره تبریز با اصفهان وشیراز مساحتش یکیه تبریز از طرف شمال و جنوب نمیتونه رشد کنه چون کوه وجود داره در نتیجه تبریز بصورت براکنده که از یه جای بلندم بخوای نگاه کنی دیده نمیشه بابا شماها کی هستین خود خبرگذاریه فارس اومده نوشته تبریز بعد از تهران رتبه ی دوم بلند مرتبه سازی رو داره اینم میون حرفام اضافه کنم که هند یک میلیون جمعیت داره کشورشم خیلی بزرگتر از سوییس المان دانمارک و… هستش اونوقت باید بشینیم بگیم چون هند هم جمعیتش بیشتره هم بزرگه از این کشورها مدرنه؟ قصد توهین به هیچ شهری نیس ولی قبول کنین تبریز مدرنترین شهر ایرانه بازم میگم اینو من نگفتم از سوی سازمان ملل انتخاب شده شما یعنی اونم قبول ندارین بابا تعصب الکی رو بزارین کنار یکم واقع بین باشین تبریز انقدر بیشرفت کرده که تا مشهد بخواد بیاد مثل الانه تبریز بشه حداقل ۲۰ سال وقت میخواد در نتیجه تبریزم ثابت نایستاده اونم بیشرفت میکنه یه تست کوچولو بکنین فقط تو گوگل بنویسین مدرنترین شهر ایران یا زیباترین شهر ایران کلا تبریزو براتون میاره فقط خواهشا با مدرک بیاییمو حرف بزنیم شما فقط یذدونه از عکسای مشهد و که مثل عکسای تبریز زیبا باشه بیارین من دیگه کلا نمیام اینجا اینم میون حرفام اضافه کنم چون تبریز از شمال و جنوب محدوده به همین دلیل افزایش وسعتش نسبت به بلند مرتبه سازی کمه و مردم چون نمیخوان از مرکز شر دورتر شن میرن تو ساخت و ساز برجهای بالای بیس طبقه به همین علت وسعتش از مشهد کمتر مونده اگر برعکس این بود الان مشهد نصف تبریز بودhttp://nima26.miyanali.com/16/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7_%D8%A7%D8%B2_%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%86_%D8%B4%D9%87%D8%B1_%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7_%D9%88_%D9%85%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%B1_%D8%A8%D9%87_%D9%81%D8%B1%D8%AF_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2 اینم لینک دیگه از عکسای تبریز فکر نکنم دیگهه جای حرفی مونده باشه.

 69. فقط خواهشا چند تا عکس از مشهد بزارین ما ببینیم شاید نظرمون عوض شد اینم بگم من تبریزو با شهر های ایران مقایسه میکنم نیازیم به خارج رفتن نیس اصلا تبریز بیرون از ایران دهه قبول؟

 70. خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
  اینکه ناراحتین امام رضا اینجاست چیز عجیبی نیست خیلیا نمیتونن ببینن.فقط شما نیستین.
  در ضمن ما ادعای بزرگتر بودن مشهد نسبت به نیویورک رو نداریم این شمایین که ادعای جهانی بودن دارین(۱۰ شهر برتر دنیا)
  من تمام حرفام رو با مدرک میزنم .اگه باور نداری یکسر به سایتهای عمرانی مشهد بزن
  همه چی دستت میاد
  دوست عزیز چند تا مطلب رو یاداور میشم بهت که هم بدونی اطلاعاتتون کمه و هم بزرگنمایی تون زیاده.شما عادت به بزرگنمایی دارین
  اولا که مشهد ۴۰ کیلومتر بزرگتراز تبریز نیست و ۱۴۰ کیلومتر بزرگتر از تبریزه
  باور نداری برو تو همون گوگلی که میگی سرچ بزن(همون منبعی که خودت قیول داری)مساحت تمام کلانشهرهای ایران رو دقیق بهت میگه…باز اگه نمیگی اشتباه نوشته
  دوما پروژه مترو تبریز خیلی سالها بعد از مشهد تصویب شد (پروژه متروی مشهدسال ۷۸ به تصویب رسید)
  شهر بازی هم که فقط ائل گلی رو دارین که بیشتر شبیه شهر بازی میرزا کوچک خان مشهد میمونه(کوچکترین شهربازی مشهد)
  تبریز از اطراف به کوه منتهی میشه و راهی واسه پیشرفت افقی نداره. از طرفی داخل شهر تبریز
  پستی و بلندی زیاد داره که این خودش باعث میشه حتی یک ساختمان ۱۰ طبقه هم رویت خوبی داشته باشه.بلند معلوم بشه چون رو ارتفاع ساخته شده
  تو تمام عکسهایی گذاشتی غیراز یکی دو مورد بقیه ساختمانها همه۱۰ ۱۵ و ۱۸ طبقه هستن
  که همه هم مسکونی هستند نه تجاری و اداری و خیلی هم بی ضابطه و غیر استاندارد هستن
  شما مدرن بودن رو فقط به چن تا برج میدونین؟؟؟؟؟
  یک شهر مدرن باید امکاناتشم مدرن باشه
  ما مشهدیا ادعای مدرن بودن نداریم ولی بااین حال یکم از مشهد بدونی بد نیست
  جهت اطلاع شما
  بزرگترین شهر زیارتی دنیا (مشهد)
  پرمسافرترین شهرایران (مشهد)
  دو سوم از کل هتلهای ایران (از ۲ستاره تا ۵ستاره)(مشهد)
  بزرگترین و مجهزترین ترمینال مسافربری ایران(مشهد)
  پرترافیک خطوط پروازی فرودگاههای ایران(مشهد)
  بزرگترین شهربازی ایران(کوهستان پارک شادی مشهد)
  ایمن ترین شهربازی ایران(شهربازی پارک ملت مشهد)
  اولین پارک متحرک خاورمیانه(پارک بهار مشهد)
  اولین پارک مینیاتوری ایران(پارک چهل بازه مشهد)
  لوکس ترین هتلهای ایران (قصر طلایی و درویشی مشهد)
  اولین پارک آبی ایران (مشهد)
  بهترین رستورانهای ایران (معین درباری. پسران کریم.رضایی و شاندیز مشهد)
  بازم بگم؟؟؟؟
  این دفه اومدی مشهد یکسر برو کوهسنگی بالای کوه هم بزرگی مشهد دستت میاد هم برجهای واقعی رو میبینی که با فاصله از یکدیگه ساخته شدند و از چهار طرف نما دارن و بهم مشرف نیستن هم اینکه برجهاش تجاری اداری هستن نه اینکه مثل تبریز مسکونی باشن (بقول دوستمون مسکن مهر)

 71. آثار باستانی تونم که ۴ تا بیشتر نبود.اکثرا هم مربوط به دویست سال اخیره(به گفته خودتون با ۴۵۰۰ سال قدمت تبریز انتظار داشتم چهارتا که نه لااقل دوتا اثر ۱۰۰۰ سال به بالا تو عکسها میدیدم)
  در مورد برجهای مشهد هم چند تا از برجهایی که حضور ذهن دارم رو بهت میگم بقیشو خودت برو ببین
  آرمیتاژ گلشن. پدیده شاندیز. برج تجاری یاس جانباز.برج قصر اسمان.برج باران برجهای المان ۱ تا ۵
  برج مانیا برج فرشته برج بهار برج ارمیتاز ۱و ۲ برج نرگس برج مرمر برج آلتون برج دانشگاه برج زیست خاور
  برج اسپادانا برج الیزه ۱و ۲
  برجهای سپهر برجهای ۴ قلوی کوهسنگی برجهای سبز کوثر برج کسری برج گرند سنتر. برجهای اسمان حسابی برج ویان برج رویان برج قصر سفید برجهای آناهید برج سامان برج ققنوس برج مجلل
  کنار اینا هتلها و برجهای مسکونی رو بذار ببین چی میشه
  ضمنا ۲۲۰ پروژه برجسازی تو مشهد سال ۹۳ مجوز ساخت گرفتن(مطلب از روزنامه شهرارا.روزنامه عمرانی شهر مشهد وابسته به شورای شهر و شهرداری)
  میتونی به ارشیو همین روزنامه مراجعه کنی
  اینم گفتم در جواب اون حرفت که گفتی مشهد ۲۰ سال دیگه مثل الان تبریز میشه
  گفتم بدونی که شما همین الانشم از مشهد خیلی عقبین
  در ضمن پیشرفته ترین ورزشگاه ایران (ورزشگاه امام رضا مشهد. که اخبارو اطلاعاتش تو همین سایت مشهد تریبون هست) برج ۴ افتتاح میشه
  خوشحال میشیم واسه افتتاحیه اینجا باشی

 72. سلام خدمت دوستان گلم
  داش جلال این رو هم معرفی میکردی
  .http://www.axontowers.com/ بعداز ورود قسمت بازدید تصویری رو ببینید .

 73. زنده باشی آقا جلال. آقا جلال همشهری عزیز با این افرادی که متعصب هستند بحث نکن چون فایده نداره و همون قضیه یاسین میشه. اینکه مشهد از همه نظر همه همه نظر بعد از تهران هستش و حساب میشه هیچ شکی درش نیست. آقا سعید بالا بری پایین بیای مشهد چه از نظر برج سازی. چه از نظر جمعیت . وسعت و …. بعد از تهران حساب میشه و هستش. خودتم بیخودی اذیت نکن چون فایده نداره هموطن. ممنون از آقا جلال بابت وقتی که گذاشتی و این همه پروژه رو شرح دادی. البته از این بیشتر هستش همونطور که گفتی ولی کافیه در جواب دوست عزیزمون.

 74. بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور(پارکینگ آسمان)
  برج های دوقلوی فردوسی ۳۰طبقه.

 75. سلام خحدمت دوستای مشهدیه عزیزم اولا که راجب شهربازی گفتی داداش جونم شما فقط ایل گلی رو گفتی این نشون میده که فقط اسمشو شنیدی اینبار اومدی باعلار باغیه تبریز برو اونجام برو من دیگه توضیح نمیدم بعد تو تبریزمون یه میکز خرید داریم بنام لاله بارک تبریز که عزیز هر هفته از خود تهران کرج یزد اصفهان واسه خرید تور میاد اگه نمیدونستید بدونید که اولین مرکز خرید تو ایرانه که تمام برندای مطرح دنیا اینجا نمایندگی دارن اینم لینکش http://tabrizemodern.blogfa.com/post-656.aspx من ادم متعصبی نیستم واقع بینم اینایی که شما گفتین من از کجا بدونم درست میگین بدون مدرک که کسی باور نمیکنه بعد اینو بگم که داداشم هیچ میدونستی اولین مرکز خرید هوایی تو ایران در تبریز ساخته شده که کلا مثل بل ساخته شده اینم لینکش http://tabrizemodern.blogfa.com/post-656.aspx از استادیم گفتی ما از سال ۱۳۶۸ ورزشگاه ۷۰ هزار نفری داریم شما الان یه ورزشگاه ۵۰ هزاری میخواین افتتحاح کنید میکوبین سرمون بازم میگم اگه مقیاس زیبایی هر شهری جمعیت باشه اونوقت دهلی نو زیباترین شهر جهانه یدونه الماس شرق دارین اومدمو دیدم حتی به بای سرویسهای لاله بارک تبریزم نمیرسه داداش جونم اینو که میگی زیارت ترین شهر جهان این که حرف نشد ادم خندش میگیره چه ربطی داره به مدرن بودن؟داداشم میگی که ترمینالامون شلوغه فرودگاهامون شلوغه خب اقا بایدم شلوغ باشه چون امام رضا عزیز اونجاس همیشه مسافر داره یکم خنده داره این حرفات نه میخواین بجای مشهد کرمان یا یزد شلوغ باشن اینارو به ی بچه ام بگی میگ خودم میدونم من اینو میگم مدرنیت شهری برا تبریزه ای خدا .خوبه هنوز تبریزو رییس جمهور ایران مدرنترین شهر ایران انتخاب نکرد وگرنه میگفتین بودجه ی کل ایرانو میده تبریز خودتونم میدونید سازمان ملل کلا بیطرفه نه عاشقه منه نه عاشق شما خودش عقل داره اینم میون حرفام اضافه کنم اون دوستمونم که میگه ساختمونای تبریز شبیه مسکن مهر خودتو داداش به مسخره نگیر اینطور باشه منم میگم کلا مشهد خونه هاشون از گل ساخته شدهه بیاین واقع بین باشیم تعصب بیجام نداشته باشیم من خودم اکثر شهر های ایرانو رفتم خدایی خود اصفهان خیلی خیلی از مشهد بیشرفته تره مشهد فقط بزرگه شهرش خیلی یکنواخته از هر جا نگاه میکنی همه خونه هاشون تک واحدس بارک مینیاتور تو خود تبریزم هست رستوران گفتی اینم بگم تو تبریز چندتا هتل چرخون هست که تو کل ایران تکه یکیش برج بلور یکیش برج pars اگه صحبت از اولین ها باشه خودتون میدونید که تبریز کلا سرور اولین هاس این لینکم گذاشتم خدایی اینو ببین حتما حتما بلکه کلا از مشهد خارج شدی اومدین برا ادامه ی زندگی در تبریزhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2_%D8%AF%D8%B1_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

 76. داداش هیچ میدونستید بازار تبریز بزرگترین و قدیمیترین بازار سربوشیده ی جهانه دو بار میگم جههههان که ثبت یونسو شده این لینکم در جواب دوستم میگم که یهه وقت نگی اثار باستانی رو نگفتی ماشاله تبریز انقدر از همه نظر بیشرفتس که نمیشه همشو یه جا توضیح داد http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

 77. این چیزایی که گفتین لاقل یدونه لینکشو بزارید بریم ببینیم داداشام تبریز (دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات) یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است.[۱۷][۱۸] این شهر با ۲۳۷٫۴۵ کیلومتر مربع مساحت، سومین شهر بزرگ کشور پس از تهران و مشهد، بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال‌غرب ایران و مناطق آذری‌نشین و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.[۸][۱][۱۹]

  جمعیت تبریز در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱٬۴۹۴٬۹۹۸ نفر بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به حدود ۱٬۸ میلیون نفر می‌رسد.[۳][۴] تبریز در سال ۱۵۰۰ و در زمان پایتختی صفویان به‌عنوان پنجمین شهر بزرگ جهان شناخته می‌شده‌است.[۲۰] این شهر همچنین بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و متجددترین شهر ایران در عصر قاجار بوده‌است.[۲۱] امروزه مردمان تبریز به زبان ترکی آذربایجانی و لهجهٔ تبریزی تکلم می‌نمایند؛ هرچند اسناد و شواهد تاریخی نشان می‌دهد که پیش‌تر زبان آذری –که زبانی ایرانی بوده– در این شهر تکلم می‌شده‌است.[۲۲][۱][۲]

  تبریز در غرب استان آذربایجان شرقی و در منتهی‌الیه مشرق و جنوب شرق جلگهٔ تبریز قرار گرفته‌است. این شهر از سمت شمال به کوه‌های پکه‌چین و عون بن علی، از سمت شمال‌شرق به کوه‌های باباباغی و گوزنی، از سمت شرق به گردنهٔ پایان و از سمت جنوب به دامنه‌های کوه سهند محدود شده‌است.[۲۳][۲۴][۱] آب و هوای تبریز در زمستان‌ها بسیار سرد و در تابستان‌ها خشک و گرم است.[۱۸ داداشام بقیه این مطلبم لینکشو میذارم تا قشنگ بخونید که تبریز کجاستhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

 78. چی نوشته نوشته در سال ۱۵۰۰ تبریز بنجمین شهر بزرگ جهان بود که اون موقع مشهد یه ابادی مثلا دوهزار نفری بود شما به لطف اقا امام رضا شهرتون یکم بزرگ شده

 79. دوستای عزیز مشهدیم مخصوصا اقا جلال عزیزم هیچ میدونستی بزرگترین بازم میگم بزرگترین میدان سنگ فرشیه مدرن جهان تو تبریزه؟ یعنی نقشه فرش تو وسط میدونه لینکشو گذاشتم بیشرفته ترین میدان ایرانه http://www.aharri.com/?p=3636

 80. فکر کنم دیگه بخواین با تعصب از شهرتون حمایت کنید البته حرفام زیاده گفتم شاید بازم قبول نکنید بقیه ی بروزه ها و زیبایی های تبریزو گذاشتم سری های بعدی

 81. این لینکم در جواب دوس خوبم حمید اقا حتما یه سر بزنید http://hbtn.ir/gallery/ و http://www.aysan.ir/

 82. دوستای عزیزم اون بالا اشتباهی بجای لینک مرکز خرید بل هوایی جواهر که مثل بل میمونه لینک لاله بارکو دوبار زده بودم http://tabrizemodern.blogfa.com/post-384.aspx این لینک اون

 83. اینم ارگ تبریز که نماد تبریزه و زمانی ک تبریز بایتخت ایرانه بزرگ بود که نمونه ای از اثار و شاهکارهای باستانیه تبریزه http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%DA%AF_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

 84. اینم بزرگترین پارک خاورمیانه در تبریز http://tabrizemodern.blogfa.com/post-76.aspx خدمت اونایی که میگن تبریز فضای سبز و بارک ندارد

 85. http://www.tabriztelecabine.com/fa/ هیچ میدونستید مدرنترین تله کابین ایران در تبریزه؟

 86. ببین داداش منم حرف زیاد دارم
  برو سایت مشهد۱۴۰۰ رو نگاه کن متوجه میشی مشهد چه خبره
  اینکه میگی مشهد یکنواخته و خونه هاش یک طبقه ست.پس شما اصلا مشهد رو ندیدی
  این برجهایی که من برات نوشتم یک چهارم برجهای ساخته شده مشهد بود
  ببین دوست عزیز تبریزی …شما شهرتو دوس داری ولی تعصب رو بذار کنار خودت برو تو سایتهایی که دوس داری ببین کدوم شهر امکاناتش بیشتره
  چن تا مطلب رو اینجا نوشتی یکی یکی جوابتو میدم
  از وسعت تبریز گفتی که ۲۳۷ کیلومتر مربع هستش اینم جواب مطلب اولت
  این وسعت شهرهای ایران به ترتیب بزرگی http://www.forum.hammihan.com/thread32297.html
  مشهد۳۰۰کیلومترمربع تبریز ۱۹۰ کیلومتر مربع میبینی که پنجمین شهر هستین
  این امار مربوط به سال ۸۹ هست بعدازون سال ۹۰ ۱۳سه راه فردوسی و منطقه توس هم به مشهد اضافه شده و الان با احتساب این منطقه وسعت مشهد ۳۶۰ کیلومتر مربع هستش

 87. حالا در مورد قدمت و اینکه مشهد بخاطر امام رضا به اینجا رسیده هم عرض کنم خدمتتون که
  قبلا هم گفتم ما منکر برکات وجود ولی نعمتمون امام رضا ع توی مشهد نیستسم
  اما…..اما نکته اینجاست که چرا کربلا نجف سامرا و…..این شهرها چرا پیشرفت نکردن این شهرها هم که مذهبی هستن و پر مسافر چرا تمیز نیستند؟؟؟خب میگیم جنگ بوده و ده ساله که شروع به ساخت و ساز کردن
  ولی مکه مدینه قم شیراز …اینا همه مذهبی ان و پر مسافر اینا چرا مثل مشهد رشد نداشتند؟؟؟؟؟
  ایا غیرازینه که مشهد مدیریت داشته و تونسته با استفاده از نه تنها امام رضا بلکه با خدمات شایسته
  مثل ارزانی اجناس احداث بازارهای متنوع. فراوانی هتل و اماکن اقامتی وجود رستورانهای معتبر. تورهای مشهد گردی سرویس رایگان به حرم مطهرتوسط سازمان اتوبوسرانی .احداث کمپ زایر برای زایرین ضعیف ایستگاههای استقبال زایر و……خودش رو به این سطح برسونه
  چرا کربلا و نجف و مدینه و مکه به این بزرگی و دارای امکانات نیستند مگر اینها از نظر مذهبی کمتر از مشهد هستند؟ چه بسا ظرفیت بالاتری هم داشته باشند
  پس رشد مشهد فقط مربوط به وجود مقدس امام رضا ع نبوده
  از تاریخچه مشهد همین فقط بس که سلسله اشکانیان از دیار پارت(خراسان امروزی)بودند
  اولین فیلسوف ایران خواجه نصیرالدین توسی بزرگترین شاعر ایران فردوسی. رودکی و مولانا که ترکیه اینقدر سنگش رو به سینه میزنه زادگاهشون توس (مشهد)بوده

 88. sangarebidary.mihanblog.com/post/1909
  http://www.mashhademrooz.blogfa.com/post/78 مشهد مال
  mashhadtoday.ir/tag/ گرند سنتر میثاق
  mashhademrooz.blogfa.com/tag/ گرند سنتر جانباز
  http://www.ir.all.biz/brj-haa-adara-tjara-mll-s482 برجهای دوقلوی ملل
  mashhademrooz.blogfa.com/post/98 برج سفارشی الیزه
  http://www.itiss.ir برج مینیاتور
  mashhad1400.blogfa.com/post-229.aspx برجهای کوثر مشهد
  http://newtoos.vcp.ir/224555-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/2
  newtoos.vcp.ir/224556-برج-و-مجتمع/۹۰۶۲۶۷… مهر ایرانیان
  mashad1404.blogfa.com/post-345.aspx پروژه عظیم مجد
  http://www.itiss.ir › … ›برج آرمیتاژ گلشن
  rah-sakhteman.com/projectdetails/604 هتل روتانای مشهد خیابان امام رضا جنب هتل مداین الان سقف ۱۸ رو هم تموم کرده
  این لینک آخر رو حتما سر بزن
  mashhadeziba.blogfa.com
  ازینا تا دلت بخواد تو مشهد زیاده یعنی دیگه از حوصلم خارجه بخوام بقیشو تک تک برات معرفی کنم
  یه زحمت به خودت بده به سایتهای عمرانی شهر مشهد سربزن خودت میبینی
  دیشبم بهت گفتم که ۲۲۰ برج تو سال ۹۳ مجوز ساخت گرفتن که هنوز عملیاتی نشدن
  که اگه اونا ساخته بشه که تبریز……………..
  حالا ببین مشهد بیشتر برج داره یا تبریز

 89. بقول اقا رضا بحث با شما فایده نداره دفه بعد اومدی مشهد فقط به حرم و اطرافش بسنده نکن برو خودت از نزدیک تمام شهر و برجهاش روببین

 90. سلام بر دوست خوبم جلال عزی داداشم اون سایتی رو که بالا گذاشتی وسعت شهرهای ایران اون سایتا کلا دقیق اطلاع ندارن مشکل از اونا نیس مشکل خیلیاس که نمیتونن تبریزو مدرن ببینن همون کارم از دستشون برمیاد که میوتنن وسعت تبریزو کمتر کنن اگه جدی میخوای ببینی برو تو ویکیبدیا وسعت شهر هارو دقیق نوشته که تبریز بعد از مشهد سومین شهر بزرگه ایرانه اگه شما میگی طوس به مشهد چسبیده اینطوری حساب کنیم سردرود باسمنج و سهند بیخ گوش تبریزن اگه اونارم بگیم تریز خلی از مشهد بزرگتره این بروزه هاییم که گفتین همشون به قول خودتون در حد حرفه اگه اینطوری باشه تبریزم هزارتا از اینا داره خهیچ میدونید تبریز بیشترین جذب سرمایه گذاریه خارجی رو داره خود سرمایه گذاریهای خارجی بیشتر از ۲۲۰ تا بروزه دارن هنوز بروزه های شهرداری بماند هیچ میدونستید تبریز اولین شهریه که مدرنترین خودروهای امریکایی المانی فرانسوی تو خیابونش اندازه خودروهای ایرانی تردد دارن منظورم همون خودروهای ارس بلاک ایم لینکاشون برید ببینید ( Images for ‫خودروهای ارس پلاک تو گوگل بزن خودروهای لوکس در تبریز ببین چی میاره اولین اونتادور بنز با بدنه استیل تو تبریزه داداشام همچین ماشینایی زیادن نمیشه یکی یکی اسم برد اینم بگم مثلا کیش قشمم شهرهای ازاد بلاکن چون شهر کوچیکین زیاد تو رقابت نیست و خرید خودروهای زیاد لوکس و ندارن خودتون میدونید
  ) تبریزب بیشترین سرمایه دارانه کشوره داره
  هیچ میدونستید تبریز بیشترین تعداد زیر گذر و رو گذرو تو ایران داره با بیش از ۱۰۰ تقاتع غیر هم سطح هیچ مدونستید اسم درب اصلی بازار سربوشیده تبریز اسمش درب استانبوله و در خود استانبول که همچین بازاری داره البته کوچکتر اسم درب اصلیش درب تبریزه؟ هیچ میدونستید شهر مادر کارخانه و صنعت و شکلات در تبریزه؟ داداشم من نمیگم شهد جایه بدیه من خودم مشهد تو خاجه ربیع رفیق دارم که رفیق فابریکیم اون خودش یگه تبریز خیلی بیشرفته تره داداشام خودتون میدونید تبریز شهر اولین هاس ببرج سازیم داره با تهران رقابت میکنه اینو من نمگیم تو گوگل سرچ کن ببین مدرنترین شهر ایران برج سازترین شهر ایران شهر زیر گذر و رو گذر ها داداشم شاید تو تعصب داشته باشی قبول نکنی ولی خیلیا دیگه حرفی ندارن بگن چون مدرنترین و زیباترین شهر ایران تبریز انتخاب شده بیخودیم خودتونو اذیت نکنید

 91. مدرنترین بل طبقاتی ایران در بزرگترین میدان شهریه ایران در حال ساخته http://tabrizemodern.blogfa.com/post-1125.aspx

 92. اون بالا گفتی اگه اینا ساخته بشه که تبریز… داداشم تو تبریزم از اینا گنده ترش هس که خیلیاش در حال ساخت برو تو گوگل بنویس شهرک خاوران تبریز مدرنترین شهرک ایران یعنی اگه اونجارو که بخوای با مشهد مقایسه کنی مشهد کم میاره

 93. http://tabrizemodern.blogfa.com/post-329.aspx اینم لینکش قشنگ بخونید اینم بگم ۵۰ درصد بیشرفت داره این شهرک مثل بقیه نیس که نیمه کاره باشه

 94. ششما فقط یک نمونه از بروزه هاتون که شبیه بزرگترین سنگ فرش و برج ابریشم بازار بلی یا هوایی کشور لاله بارک تبریز بگید ا قانع شیم داداشام من تعصبی نیستم واقع بینم من خودم میگم تهران از تبریز بیشرفته تره یعنی منطقم اینو میگه من موندم چرا شما قبول ندارین تبریز مدرنترین شهر ایرانه اخه ما که انتخاب نکردیم که بگید من دراوردیه یا خودتون قشنگ دیدید عکس تبریز بین ۱۰ عکس برتره جهانه یعنی اسکای لاین تبریز بیخودی نیسکه تو کل دنیا رای دادن اونم از سایت سازمان ملل من ددیگه حرفی ندارم من خودم مشهدی بودم دیگه حرفی برا گفتن نداشتم حالا خود دانی

 95. داداشام میخوام یه مرکز تجاری رو براتون بگم که کلا تموم شده و بیش فروش میشه(پروژه مرکز تجارت اطلس تحت عنوان شرکت پردیس اطلس پارس و با مشارکت شرکت سرمایه گذاری ایرانیان اطلس و شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه با برنامه زمانبندی علمی واجرایی دقیق در حال اجرا بوده و به عنوان یکی از مدرن ترین و بزرگترین مراکز خرید شهر تبریز که مقام اول معماری در سال ۸۸ را کسب نموده با عملکردی چند منظوره طوری طراحی شده که می تواند نیازهای شهروندان را تامین کند.( اینم لینکش حتما ببینید حتما حتما http://tabrizemodern.blogfa.com/post-718.aspx

 96. داداشام مخصوصا اقا جلال یه لینکی هم میزارم که مرکز تجاریه بدون پله در تبریز که فوق العاده مدرنه که معماری برتر در سال ۱۳۸۸ رو داره که افتتاحم شده لینکشو میزارم حتما ببینید http://tabrizemodern.blogfa.com/tag/%D8%A8%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

 97. این لینکم خدمت دوستایی که میگن تبریز اثار باستانی نداره خدمت دوستای عزیزم بگم که اولین دانشگاه ایران در تبریز ۷۰۰ سال بیش ساخته شده بود در منطقه ی باغمیشه ی تبریز http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%A8%D8%B9_%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C

 98. بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در تبریزhttp://tabrizemodern.blogfa.com/tag/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87وhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920603000149

 99. اینم یه لینکی از موزه ی تبریزه که اسمش موزه ی عصر اهنه که ااین گورها مربوط به ۴۰۰۰ سال بیشه که کشف شدنو قدمت تبریزو کاملا بدون هیچ دروغی توضیح میدن بیشنهاد میکنم حتما عکسارو ببینیدhttp://www.makanbin.com/azarbaijansharghi/?place=%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D8%A2%D9%87%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

 100. آقا سعید. از اینجور پروژه ها ما هم زیاد داریم داداش. هر وقت کاملا ساخته شد عکس واقعیش رو بیار بزار اینجا خوب ؟ مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. ما چیزی رو به رخ نمیکشیم در صورتی که پروژه های مرج سازی بسایری در مشهد در حال ساخت هست. شما معلوم نیست به چه علتی اومدی تو این سایت و داری از یه چیزی که وجود نداره چیزی میسازی. اگه هستش پس چرا اینقدر پر پر میزینی ؟ هر وقت عکس واقعی و کامل با مشخصات آوردی اونوقت قبوله. فعلا که از ۲۰ طبقه بلند تر ندارین. پس فعلا هیچی . ولی ما داریم میسازیم داداش. صبر داشته باش این پروژه مهر و ماه تو شورای شهر تصویب شده خداروشکر.

 101. داداش رضا سلام اول اینکه بلندترین ساختمان تبریز ۳۵ طبقه و اولین مرکز تجارت جهانیه تبریزه که تقریبا تا یه ماه افتتاح میشه این از این من اون بالا خیلی بروزه هارو براتون نشون دادم مخصوصا مراکز تجاری که همشون کلا تموم شدن که یکی یکی میگم بازار لی که اولین مرکز تجاری که شبیه پل ساخته شده لاله پارک تبریز که اولین مرکزیه که تمام برندای مطرح جهانی نمایندگی داره و خیلیاشو اون بالا گفتم که سه تا ار این پروزه ها به ترتیب بهترین معماری های ایرانو دارن و اون بالا من این همه عکس واقعی گذاشتم پس حتما اونارم ندیدی حتما برو بالا قشنگ نگاه کن اولین میدان سنگ فرشی جهان تو تبریز ساخته شده و الانم یک ساله افتتاح شده ما یک پروزه داریم بعنوان برجهای دوقلوی ایسان که تا طبقه اول پیش رفته دو تا برج ۴۰ و ۳۹ طبقه داره درس در مرکز شهر اینم لینکش http://tabrizemodern.blogfa.com/post-596.aspx که یه وقت نگی خالی میبنده من مگه مرض دارم بیام چرت و پرت بگم داداش من نگفتم مشهد شهر بدیه خیلیم دوس دارم مشهد یا نمیگم تبریز کلا هیچ نقصی نداره که اگه بگم دروغ گفتم خب تبریزم ایراداتی داره ولی من حرفم اینه که تبریز مدرنترین شهره ایرانه که من نگفتم تو سازمان ملل خودشون انتخاب کردن صد در صد واسه این انتخاب ملاکهایی داشتن چرا تهران مد اصفهان شیراز کرج انتخاب نشدن؟ خوب یه علتی داشته من اینجا با کسی دعوا ندارم هممون ایرانی هستی خاک مشهد به مام تعلق داره ابادانی مشهد واسه ماهم اهمیت داره چون من خودم اگه به شخصه بیام دوس دارم کلا شهر خوبی رو ببینم خوش باشم چرا مثلا به یزد و سمنان و دیگر شهرها بجز پنج کلانشهر اصلی دوس ندارم برم؟ چون میدونم روستای بزرگیه این لینکم واسه حرف شما اوردم که گفتین بلندترین برجتون ۲۰ طبقه اس http://www.wtc-tabriz.com/ این برجه wtc هست که طبقه ی اخرش یه برجی شبیه برج میلاد میسازن که فکر کنم تا اخر تابستان افتاح بشه که از هر جای تبریز نگاه کنی شکوه عظمتش دیده میشه اصلا جلوه ی خاصی به شهر داده من اینجا نیومدم تبریزو به رخ کسی بکشم خدارو شکر تبریز انقدر شناخته شده است که نیازی به تبلیغ نداره و من برای ابادی تبریز همیشه تلاش میکنم یعنی تنها من نه اکثر مردم تبریز شهرشون رو دیوانه وار میپرستن داداش میدونید چرا تبریز پیشرفت میکنه ؟ چون سرمایه دارهای بریز فقط واس شر خودشون خدمت میکنن شما تنها یه نفر افغانی تو تبریز دیدین؟ تبریزیا مثلا روزی ۵۰ تومن به کارگر شهرشون میدن ولی به افغانی یا غریبه که اگه روزی ۵ تومن بخواد نمیدن چون تبریز صد در صد بومیه فقط یکم داره که یا ازدواج خارج شهری داشتن یا هم نظامین بقیه خالصا دلیل اینجا اومدنم این بود اکثر پیامارو خوندم دیدم در حق تبریز بجز یکی دو مورد ظلم شده فقط اومدم بگم که تبریزو دقیق بشناسین وگرنه نه قصد توهین به شهر و دیاری دارم نه چیزی من خودم عاشق مشهدم و مردمشو دوس دارم انسانیت به مدرن بودن شهر نبودن ربطی نداره شاید شهرامون فرق داشته باشه ولی اسمون هممون یکیه نمیشه تو سر کله ی همدیگه کوبید بازم پوزش از اینکه سرتونو درد اوردم.

 102. یه پیشنهاد هم بهت میدم (خداوکیلی به دور از تعارف)
  دفه بعد انشاءالله اومدی مشهد زیارت بامن هماهنگ کن بهت شماره مو میدم
  هرجای مشهد دوست داشتی میبرمت (از بازارها و برجها و پارکها و شهر بازیها و تمام پروزه هایی که بهت گفتم)بعد خودت قضاوت کن
  اینو بدون تعارف گفتم فقط میخوام با مشهد آشنا بشی و یکم از اطراف حرم فاصله بگیری و بقیه شهرو کامل ببینی
  شما مقصر نیستین.اکثر کسانیکه مشهد میان فقط میرن زیارت و نهایتا یه سر تا کوهسنگی میرن
  فکر میکنن مشهد تو همین محدوده خلاصه میشه
  خوشحال میشم پیشنهادم رو قبول کنی

 103. حتما داداش اینبار اومدم هماهنگ میشیم اینم بگم شمام هر وقت اومدی تبریز با من هماهنگ کن چون شما شاید زمون خدمت تبریز بودین چون میدونی تبریز هرسالش کلا با سال دیگس فرق میکنه

 104. سید عبدالکریم جوادی رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد : پروژه مهر و ماه مجوزات لازم را داراست و اکثر اعضای کمیسیون ماده ۵ نیز با آن موافقت خود را اعلام کرده‌اند.
  ۵۰۰۰ میلیارد ریال سهم شهرداری از پروژه مهر و ماه
  رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در مورد پروژه مهر و ماه نیز اظهار کرد: این پروژه ابتدا مقرر بود که ۱۷ طبقه باشد اما ۱۷ عضو شورای اسلامی شهر به ۵۴ طبقه بودن آن رای دادند تا سهم شهرداری از این بلند مرتبه‌سازی در مکانی مناسب به ۵۰۰۰ میلیارد ریال برسد.
  جوادی ادامه داد: این پروژه مجوزات لازم را داراست و اکثر اعضای کمیسیون ماده ۵ نیز با آن موافقت خود را اعلام کرده‌اند.
  لینک خبر : https://eco.mashhad.ir/news/1406054-investment_940220.html

 105. آقا رضا ممنون بابت خبری که دادی
  همیشه خوش خبر باشی

 106. اصلا بیاین یه چیزی دیگه بگیم کدوم شهر بعد از تهران برج لوکس مسکونی داره اونم یکی نه چندتا؟مشهد بعد از تهران دارای بیشترین برج لوکس مسکونی هسش.ضمنا یه سایتی براتون میزارم برین حتما یه سری بزنین تعداد برج های کل شهرهای ایرانو گذاشته توی این ریتبه بندی مشهد با ۹۴ برج در صدر دوم بتهران فک کنم با ۵۴ برج دوم و بعدش اصففهان و تبریز با دو یا سه تا…..واقعا مشهد و تهران سوای دیگر کلانشهرها بدونین.جهت اطلاع رسانی گفتم فقط.اینم سایتش http://www.itiss.ir/

 107. راسی واسه اینکه این رتبه بندی رو ببینین بعد از ورود به سایت قسمت((اخبار)) رو کلیک کنین سمت راست صفحه میاد.

 108. قربانت آقا جلال. لطف داری.
  از محمد آقا هم ممنون. محمد جان. بیخیال داداش. ما که خودمون میدونیم چه خبره تو شهرمون و چه جوری این برج ها خداروشکر دارن ساخته میشن. بزار بقیه هرچی میگین بگن. حتما چیزی ندارن که میان اینجا از جاهای دیگه و پز شهرشون و میدن وگرنه ما کی میریم تو سایت های شهرهای دیگه و تبلیغ شهرمون و میکنیم ؟ چون شهر ما نیازی به تبلیغ نداره. طرف از دوست های فامیلمون از تهران اومده مشهد به خود من گفته آقا چقدر این مشهد خوشگل شده. چقدر مدرن شده. ما هم بیایم مشهد زندگی کنیم. میبینی شهر ما تابت شده هستش.

 109. انسان زمانی نابود میشه که تعصب کاذبش بر عقلش برتری بکنه اقا رضا اینجا تعرف شهرمونو نمیکنم واقعیتو مییم و سازمان ملل همه چی رو خودش توضیح داده راجب تبریز بهتره من دیگه خودمو خسته نکنم

 110. ممنون میشیم سعید جان. شهر شما هم جای خود داره. حتما شهر خوبی هستش که از طرف سازمان ملل به عنوان شهر برتر انتخاب شده. در اینکه شهر شما شهر خوبی هستش و مدرن هستش شکی نیست و هیچ جای بحثی نیست اما .. اما در اینکه شهر شما یعنی تبریز بخواد از شهر ما بهتر باشه رو نمیتونم و نمیتونیم ما قبول کنیم. ما نمیگیم شهر ما از شما بهتر . اما این رو هم قبول نداریم که شهر شما از مشهد بهتره.چون همیچین چیزی وجود نداره. اگه شما وارد این سایت میشی و خودتو خسته میکنی که اینو به ما بفهمونی که تبریز از مشهد از نظرات مختلف بهتره پس خودتو خسته نکن. چون این حرف از یم جوک هم خنده دار تره. اما اگه منظورت اینه که شهر شما هم یک شهر پیشرفته مثل تهران و مشهد و اصفهان هستش خوب بله و صد البته و هیچ شکی درش نیست و ثابت شده هستش. نمیدونم منظور مارو گرفتی یا نه. حرفی که من یا همشهریام میایم اینجا میزنیم از روی تعصب نیست. از روی عقل و چشممونه داداش. داریم میبینیم. کور نیستیم خداروشکر.

 111. آقا جلال یک برج تو هاشمیه یا هفت تیر فکر کنم داره جنب برج باران ۲ ساخته میشه میدونی اسمش چیه ؟

 112. اون برج اریکه هست (تو هفت تیر گلشن)۲۲طبقه میشه پشت برج اریکه هم ۲تا گودبرداری شده ولی هنوز هیچ کاری نکردن باران ۴ هم بین ارمیتاژ رز و باران ۲ قراره ساخته بشه یه پروژه هم درست روبه روی ارمیتاژ رز داره ساخته میشه با تیر اهن های آبی مانیا ۳هم بین میدان صارمی و هنرستان داره ساخته میشه یه پروژه هم توی سرو داره ساخته میشه قبل از صیاد شیرازی. دقیقا کنار باران ۲ به فاصله کمتر از ۳ متر یه پروژه ی دیگه داره ساخته میشه که اگر ساخته بشه نمای برج باران۲ رو کور میکنه نمیدونم چند طبقه میشه.

 113. ممنونم آقا حسین . خیلی لطف کردی.

 114. دوستان عزیز اقا رضا و اقا جلال و بقیه دوستان که طرز فکرشون بازه لطفا به این لینک سر بزنید و همشهری عزیزمون رو اگاه کنین که تو دنیا چ خبره مرسی.
  http://mashhadtribune.com/1394/01/10/%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%8C-%D8%AA%D9%81%D8%B1%D8%AC-%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%DA%A9/comment-page-1/#comment-2054

 115. سلام. این آخرین خبر از وضعیت پروژه مهر و ماه هست : جوادی. رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برج ۵۲ طبقه در وکیل آباد احداث می شود.
  منبع : http://www.mashhadnews.org/Pages/News-11841.aspx

 116. دوستان عزیز؟؟؟؟؟
  دوتا مورد جدید هست که اطلاع دقیقی ازشون ندارم
  ۱٫خیابون بهار روبروی استانداری.جنب تالار یگانه زمین بزرگی هست که گود برداری شده تاور هم نصب شده (اول بنظرم اومد برج مشارکتی بهار باشه اما اطلاعات برج بهارو که پیداکردم متوجه شدم قراره ۴راه لشکر ساخته بشه و ربطی به این نداره) اگه کسی اطلاعی ازش داره ممنون میشم ماروهم درجریان بذاره
  ۲٫نبش خیابون پرستارهم همچین موردی هست منتهی زمینش کوچکتره و ۳ طبقه پیشرفت داشته

 117. دوستان قبول کنید که در انتخابات شورای شهر غفلت کردیم و ما هم در این روند پسرفت ۴ ساله ی شهرمون توسط چنین شورا و شهرداری دخیل هستیم . وقتی رای ندادیم نتیجش این شد که فلان نماینده با رای ۲۰ ، ۳۰ هزار و کمی بیشتر به شورا راه پیدا کرد حالا به خودش اجازه میده از طرف خودش برای یه شهر ۳٫۵ میلیون نفری تعیین تکلیف کنه و به دلایل واهی و تندروی مذهبی و شرعی و … سنگ جلوی پای سرمایه گذار بندازه … ! و این واقعآ جای تاسف داره . خیانتی اشکار در حق شهر هممونه . از همین الان برای انتخابات شورای بعدی اماده باشیم و کسانی رو بیاریم که شهرداری انخاب کنند که باعث پیشرفت و حرکت رو به جلو بشه ، نه برعکس این موضوع !
  افرادی هم که انقدر منطقی و علمی ایراد میگیرن مثلا : “ساخت برج موجب دید به مناطق مجاور میشه و این به صلاح شهر نیست !” نه تنها در دوره ی بعد جایی ندارن بلکه برای خودشون و نام خودشون رسوایی بزرگی رو برای مدت زیادی خریداری کردن .
  پس از الان به فکر شناخت نماینده های داوطلب دوره ی بعد باشیم .

 118. از دوستان کسی از پروژه مهر و ماه خبر جدیدی نداره ؟ گفته بودن که به فراخوان عمومی گذاشته میشه. مجوزش هم صادر شده بود. ممنون میشم اگر کسی خبر جدیدی داره بگه.

 119. با سلام خدمت همه دوستان :
  یکی از دوستانم پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در زمینه توسعه بومی و انفورماتیک اجتماعی در کلان شهر های ایران تالیف کرده است وی با یک نگاه پژوهشی به زیست بوم جامعه ایرانی به نتتایج جالبی رسیده بود در بخشی از تحقیق ایشان نتیجه گیری شده بود اگر جامعه ایرانی خواهان یک توسعه پایدار اما بومی و درونزا باشد ناگزیر از انتخاب بسیاری از مولفه ها و خصوصیات زندگی مردمان اصفهان به عنوان یک نسخه ملی است

  به عنوان یک اصالتا شیرازی ساکن اصفهان که تمام کلان شهر های ایران را رفته ام و دیده ام و۴ سال نیز در تبریز دانشجو بوده ام و در قیاس اصفهان با دیگر کلان شهر ها :
  – شاخص فضای سبز اصفهان در ایران منحصر به فرد است در حالیکه سرانه هر متر مربع فضای سبز در تبریز ۷ و در تهران ۱۵ و در شیراز ۱۷ متر مربع است این میزان در اصفهان در حدود ۴۰ متر مربع است و از این حیث با استانداردهای لوزان و زوریخ در سوئیس برابر است
  – اکثر خیبان ها در اصفهان حالت دو بانده و در قالب بزرگراه ساخته شده است بطوریکه ۴ رینگ اصلی ترافیکی اصفهان بصورت کاملا استاندارد ساخته شده است و در تمام مسیر مسیر اتوبان از پایین رد شده است و دسترسی های محلی از بالا چیزی که در هیچ کلان شهر دیگری حتی تهران رعایت نمی شود
  -اصفهان اولین کلان شهر ایران است که بصورت کامل و صدر صدی مجهز به سیستم فاضلاب شهری است در سایر کلانشهرها این سیستم کل شهر را پوشش نمی دهد
  – بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه ( سیتی سنتر اصفهان با مساحتی بالغ بر ۶۵۰ هزار متر مربع در اصفهان واقع است برای درک اهمیت بزرگی این مرکز خرید توجه داشته باشید که مرکز الماس شرق در مشهد فقط ۹۰ هزار متر مربع وسعت دارد
  – هارمونی و هماهنگی سنت و مدرنیته : در اصفهان شما شاهد عالی ترین شکل هماهنگی و هارمونی سنت و مدرنیته در نماها و مناظر شهری هستید بطوریکه هیچگاه یکی فدای دیگری نشده است
  – توسعه متوازن و پرهیز از تراکم فروشی و برج سازی های بی ضابطه : در اصفهان شهرداری مانند تهران و تبریز و مشهد هیچگاه برای کسب در امد به فروش بی ضابطه تراکم نپرداخته و به غیر از مناطقی خاص از شهر در اکثر جاها نهایت ارتفاع ساختمان ها ۶ طبقه است ( انهم در کوچه های بالای ۱۲ متر ) در حالیکه در سفر اخیر به تبریز ساختمانی ۱۰ طبقه بر کوچه ۴ متری خودنمایی می کرد
  – در تمام اصفهان خیابان ها را بگردی شما یک دست فروش پیدا نمی کنی اما در مشهد و تبرز و تهران خیابان ها مملو از گاری و دستفروش است
  – سبک معماری خاص اصفهان : معماری قدیم و جدید اصفهان انچنان زیبا و شکوهمند و غرور انگیز است که اصل توجه به جزئی ترین نیازهای زندگی انسان در این معماری تبلور یافته است بطوریکه حتی زوایای انتخابی این بناهای عظیم بسیار حساب شده صورت گرفته است بطوریکه مولد مکتبی در معماری به نام ” سبک معماری اصفهان ” شده است
  – امروزه بساری از بناهای معماری فاخر دنیا همچون برج پطرو ناس مالزی و …الهام گرفته از سبک معماری اصفهان است
  – اینهارا بگذارید در کنار :
  – ساخت بزرگترین شهر بازی خاور میانه در اصفهان ( شهر رویاها )
  – ساخت بزرگترین نمایشگاه بین اللمللی ایران در اصفهان
  – ساخت بزرگترین مرکز خرید خاور میانه ( سیتی سنتر ) در اصفهان
  – ساخت اولین و جامع ترین شهرک سلامت ایران در اصفهان ( مجری طرح شرکت پرستیژ لند سوئیس )
  و ….
  و دهها پروژه و اقدام قابل توجه توسط مدیریت تحسین بر انگیز و سخت کوشی مثال زدنی مردمان این دیار
  بی جهت نیست که در هر دوره ای که جهانگردی از این سرزمین عبور کرد اصفهان را زیباترین و توسعه یافته ترین شهر ایران دانست انجا که :
  * ناصر خسرو می گوید و در همه سرزمسن پارسی گویان شهری زیباتر و جامع تر و ابادتر از اصفهان ندیدم
  – اندره مارلو می گوید چه کسی می تواند ادعا کند زیبا ترین شهر جهان را دیده است اما اصفهان را ندیده باشد

 120. دوستان از اینکه برج پدیده در حال حاضر هم در حال ساخت است و هم بلندترین برج ایران است(برج های مخابراتی در این لیست محاسبه نمیشوند) شکی نیست و بعد هم برج بین المللی تهران و البته بعد از آن هم برج آرمیتاژ گلشن در مشهد ، برج بانک صادرات در تهران.هیچ خبری هم از تبریز نیست 🙂

 121. خدمت دوست عزیز اصفهانی عرض کنم در حال حاضر بزرگترین نمایشگاه بین المللی کشور در تهران و مرحله بعد در مشهد است.بزرگترین شهر بازی خاور میانه در حال ساخت در پدیده شاندیز است دومین بازار و مرکز خرید جهان مشهد مال با ۵۷۰۰۰۰ متر مربع و بعد از آن پدیده در جایگاه سوم ۵۵۰۰۰۰ متر مربع در جایگاه سوم قرار دارد.(تکرار میکنم در جهان).در ضمن ناصر خسرو مربوط به گذشته است نه حال.

 122. بزرگترین شهر بازی خاورمیانه ( شهر رویاها ) در اصفهان ساخته شده است که می توانید در همین اینترنت صحت حرف مرا دریابید
  بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه سیتی سنتر اصفهان با ۶۵۰ هزار متر مربع است مجتمع خلیج شیراز ۴۷۰ هزار متر مربع دوم و دبی مال در دبی با ۴۲۵ هزار متر مربع سوم است
  بزرگترین نمایشگاه بین اللمللی ایران در اصفهان در حال ساخت است
  بزرگترین اکواریوم خاورمیانه در ناژوان اصفهان در حال ساخت است
  و ……

  در زمینه هتل مشهد از اصفهان جلوتر است
  رستوران های مشهد از اصفهان بهتر است
  خلقیات مردم مشهد از اصفهان بهتر است

  دوست گرامی ما برخلاف شما واقعیات را می گوییم و با رویا و ارزو میانه ای نداریم !!

 123. باز روی بچه های تبریز کم کردیم. حالا نوبت بچه های اصفهانه. بابا آقا محسن یکم منطقی باش. بابا جان مشهد مال رو یک نگاه بنداز بعد بیا اینجا گرد و خاک کن دوست عزیز. مشهد داره با تهران مقایسه میشه. دیگه اصفهان و تبریز باید برن باهم مقایسه بشن دوست من. یکم منطقی باش. دومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران مشهد هست. دومین شهر پرجمعیت ایران بعد از تهران مشهد هست. مشهد پایتخت معنوی ایران هست و سالانه حدود بیست و پنج میلیون زائر به این کلانشهر سفر میکنه.بعد از فرودگاه مهرآباد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پر رفت و آمد ایران هستش. مشهد دارای بزرگترین استگاه راه آهن ایران هست. همه این هارو با یک سرچ ساده تو گوگل میتونی پیدا کنی. پس طبیعتا باید دارای اتوبان ها و خیابان های مجهز و وسیع. هتل های مجلل و برج های زیاد باشه به دلیل افزایش زیاد جمعیت در این شهر. دوست من شما اول قبل از اینکه بیای و یک بحث رقابت رو به جریان بندازی اول ببین طرف حسابت کیه. تبریز و شیراز و .. نیست. مشهده. بعد از تهران رو هر زمینه ای فکر کنی مشهد مورد توجه هست در ایران. حالا چه از نظر تعداد برج ها که دارن ساخته میشن. چه از نظر اتوبان ها. چه از نظر مراکز تجاری. خوشجال میشم نظرت رو بدونم.

 124. مردم شهر خودشون رو با مشهد مقایسه میکنند و خود این دلیل بر برتر بودن مشهد هست چون همه سعی میکنند شهر خودشون رو از نظر امکانات و پروژه های عمرانی به مشهد برسونند مشهد الگوی شهری و شهرسازی ایران شده وگرنه دوست عزیز اصفهانی نمیومد اصفهان رو با مشهد مقایسه کنه همیشه همه چیز رو با بهترین ان مقایسه میکنند

 125. دوست عزیزم منظر و نگاه من با شما متفاوت است

  بنده سرانه فضای سبز را نشانه پیشرفت می دانم
  بنده سرانه بزرگراه را نشانه پیشرفت می دانم
  بنده میراث ناملموس ICC ( فرهنگ بومی و محلی گویش غذاهای محلی صنایع دستی ) که امروزه مبحثی مهم در رنکینگ توسعه شهری می باشد را ملاک می دانم

  اصفهان به لحاظ بسیاری از شاخص ها از تهران نیز جلوتر است و این مهم بر افرادیکه مقوله توسعه شهری را با نگاهی علمی و پژوهشی تعقیب می کنند پوشیده نیست

  ایا می دانید بنا به امار یونسکو ۱/۴ جمعیت مشهد حاشیه نشین هستند
  ایا می دانید وضعیت حاشیه نشینی در دو شهر کرمان و مشهد نگران کننده اعلام شده است

  مشهد را دوست دارم اما شاخص های توسعه ابعاد ایستگاه راه اهن و بلندی ساختمان ها و جمعیت شهری نیست که اگر اینگونه بود ” کراچی ” پاکستان بالاتر از ” ونکوور ” کانادا قرار داشت

  به امید پیشرفت و توسعه همه شهرهای ایران عزیزم

 126. بعنوان یک مشهدی که همسرش اصفهانی است
  مشهد به لحاظ مجتمع های خرید و پاساژها و هتل و مراکز تفریحی خیلی از اصفهان جلوتر است
  اصفهان به لحاظ فضای سبز و پارک ها و اتوبان و بزرگراه از مشهد جلوتر است سیستم بزرگراههای درون شهر اصفهان واقعا بی نظیر است و لنگه ان را در تهران هم ندیدم

 127. یکی از علت های پیشرفته بودن مشهد نسبت به شهر های دیگه اینه که مشهد قبل از انقلاب شهر بزرگی نبوده بعد از انقلاب جمعیت مشهد خیلی بیشتر شد و این باعث بوجود امدن بافت شهری مدرن بیشتری نسب به شهر های دیگه شد ولی اصفهان از اول شهر بزرگی بوده و جمعیت زیادی داشته و بافت های قدیمی زیادی داره کوچه هاش برای رفت و امد با الاغ طراحی شده انقدر کوچه ها و خیابان هایش تودرتو و به هم ریخته هست دوستانی که به اصفهان سفر کردند میدونن من چی میگم مشهد فضای سبز کم نداره.زائرانی که میان مشهد فقط همون محدوده ی حرم رو میبینند که بافت قدیمی داره نمیان برن بالا شهر مشهد رو ببینن احمد اباد و سجاد و کل محدوده بزرگراه وکیل اباد بیاین اینارو ببینین من تهرانی هستم ولی چرا باید از مشهد دفاع کنم؟ تهران یه روستای بزرگه شهری بدون قاعده و اساس تبریز هم همینطور اهواز هم همینطور وسط شهر دارن کشاورزی میکنند زاهدان هم که تو۲۰۰۰سال قبل از میلاد گیر کرده جلوتر نیومده فعلا منظم ترین و مدرن ترین شهر ایران مشهد هست همه چیز اصولی ساخته شده و واقعا فکر میکنند و میسازند.برید فکر کنید مشهد و مشهدی ها چطور از پس ۲۵ میلیون زائر برمیان تو این شهر همه چیز پیش بینی شده هست.

 128. دوست گرامی حسین
  سنت و مدرنیته تعاریفی علمی و جهانشمول دارد و رویاها و خیالبافی های ما نمی تواند جانشین واقعیات گردد
  این توصیفات شما با واقعیت میانه ای ندارد بنده منزل برادرم در وکیل اباد مشهد است و مشهد را از شما اگر مشهدی باشید بیشتر گشته ام
  حضرتعالی با این نظرات یا مشهد را نگشته اید و یا اینکه اصفهان را از روی نقشه دیده اید
  در مورد سرانه فضای سبز به علت اینکه رشته بنده مهندسی فضای سبز است اطلاع کامل و واثق دارم و هر عقل سلیمی که حداقل زحمت سرچ در اینترنت را به خود بدهد می داند سرانه فضای سبز اصفهان در ابعاد شهری از شهرهای شمالی نیز بیشتر است و با سرانه ۴۰ متر مربع برای هر نفر با لوزان و زوریخ سوئیس برابری می کند
  در طرح تفصیلی جدید اصفهان که در سایت شهرداری اصفهان نیز قرار دارد حداقل عرض بن بست ها ۶ متر حداقل عرض کوچه ها ۱۰ متر طرح ریزی شده است
  اگر ملک مدنی – غلامحسین کرباسچی – سید مرتضی سقائیان نژاد بعنوان شهرداران اصفهان موفق معرفی شدند نه به خاطر توانایی های شخصی بلکه به خاطر قرار داشتن در یک سیستم علمی و منسجم است
  با عرض معذرت شما سراسر مشهد را بگردید اتوبانی مانند اتوبان دو طبقه خیابان امام خمینی اصفهان که الگوی اتوبان صدر تهران شد را پیدا نمی کنید
  بپذیرید و بپذیریم تعصب افت عقل است و با تکرار و تواتر یک چیز غلط و دروغ ان حرف دروغ هیچگاه به یک حرف راست تبدیل نمی شود
  بنده در سایت های اصفهانی همواره تاکید کرده ام اصفهان باید نهضت هتل سازی را از مشهد بیاموزد
  اصفهان باید نهضت تجاری سازی را از مشهد بیاموزد

  امیدوارم دکتر جمالی نژاد عزیز در اصفهان و سید صولت مرتضوی هم در مشهد شهردارانی موفق باشند

  اما تا این لحظه که با شما صحبت می کنم و مقوله شهر سازی را به دیدی پژوهشی تعقیب می کنم با در نظر داشت تمامی مولفه ها ( علمی – بومی ) اصفهان یگانه برند شهر سازی ایرانی است
  زنده باد همه شهرهای میهن عزیزم ایران بخصوص مشهد دوست داشتنی

 129. خدمت آقای محسن. دوست اصفهانی . آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟
  اصفهان شهر خوبی هست؟ همه این رو ثابت کردند؟ از نظر سرانه فضای سبز و مقوله های دیگه مثل بزرگراه ها از مشهد بهتر هست به نظر خودتون یا از نظر یک سری سایت های معتبر ؟؟ خب خوشبحالتون. این جا سایت مشهد تریبون هستش و ما میایم اینجا در این قسمت برای برج های دوقلو مهر و ماه که مجوزش هم صادر شده برا ۵۲ طبقه بحث میکنیم با همشهریامون. ما هیچوقت نمیریم تو سایت های تبریز یا اصفهان و بگیم ما اینو داریم ما اونو داریم فلان جا گفته ما بهترینیم. نه دوست عزیز. چون ما از شهر خودمون به عنوان دومین کلانشهر ایران که دارای بسیاری مزایا هستش مطمئنیم.
  ممنون که اطلاع رسانی کردید که اصفهان خیلی شهر توپیه. مرسی. لطف کردین.

 130. چرا مردم میخوان ثابت کنند شهرشون از مشهد بهتره؟ تازه جالب اینجاست مشهدی ها نمیان ثابت کنند که شهرشون بهترینه ببینید دوستان کسی که داره تو نیویورک زندگی میکنه نمیاد ثابت کنه که شهرش از تهران بهتره ولی یه تهرانی برای اینکه کم نیاره دلایل مختلف میاره که شهرش بهتر از نیویورک هست به همین دلیل هم مشهدی ها نمیان ثابت کنند که شهرشون بهتره از شهر های دیگر هست چون اصلا نیازی به اثبات نیست مشخصه که بهترینه و مردم شهر های دیگه کلی باید دلیل و مدرک بیارن که شهرشون بهتر از مشهد هست از نظر برنامه ریزی شهری مشهد یکی از بهترین شهر های دنیاست شهرداری مشهد واقعا ترکوند مشهد تهران رو به چالش کشید مشهد موفق ترین شهر ایران هست الان هم بهترین شهر هست تو ایران الگوی شهرسازی ایران مشهد شده همه ی مردم ایران آرزوشون اینه بیان مشهد امام رضا رو ببینن اصلا شهر رو بیخیال شو یدونه از این سنگ های حرم امام رضا به کل اصفهان میارزه.

 131. پروژه ی مهر و ماه مگر متشکل از ۲ برج ۴۸ و ۵۲ طبقه به نامهای برج مهر و برج ماه نبود ؟ تصاویر مدل پروژه هم ۲ برج رو نشون میداد . پس چرا در لینک زیر اشاره به احداث فقط یک برج ۵۲ طبقه شده ؟! یعنی یکی از برجها رو حذف کردن ؟ کسی اگه اطلاع داره توضیح بده لطفا .
  https://news.mashhad.ir/news/1501526-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF.html

 132. ممنون از منطق همه دوستان مشهدی !!!

 133. ضمنا بد نیست برخی دوستان سری هم به سایت اصفهان زیبا یا اصفهان سیتی سنتر بزنند و ببینند که انجا به ازآ هر یک نظر از شهروندان اصفهان ۲ نفر از مشهد نظر دادن و تعریف کردن

 134. http://www.tabrizmodern.ir/%d8%aa%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b2%d8%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7/
  انتخاب دوباره تبریز از سوی سازمان ملل بعنوان مدرنترین شهر ایران واقعا جای تاسف داره که مشهد با این همه بتاسیل و وجود امام رضا چرا تبریز جالب اینجاس تهرانم بعد تبریز در رتبه ی دوم حضور داره مسیولین شهرمون یکم به شهرتون تعصب داشته باشین واقعا متاسفم

 135. تاوقتی این شورا و شهردار تو مشهد روی کار باشن مشهد درجا که میزنه بماند پسرفت هم داره
  نمیدونم این شورای چهارم چه گلی به سر مشهد زده که اینقدر از عملکرد خودش تعریف و تمجید میکنه و شورای سسوم رو زیر سوال میبره؟؟؟؟
  شهرداری مشهد فقط بلد مسجد و پایگاه بسیج بسازه
  خواهشا کامنتارو با سانسور تایید نکن مشهد تریبون
  حداقل بذار اینجا حرف مردم گفته بشه

 136. آقا جلال میدونید که آیا پروژه مهرو ماه شروع به ساخت کرده یا نه ؟ چون تو یکی از سایت های مرتبط به شهرداری خوندم که گفته بودن سرمایه گذاری علاقمند به اجرای پروژه مهر و ماه هستش. اگه اطلاعی در مورد این پروژه مهم دارین میشه بگین؟ ممنون میشم.

 137. سلام نه هنوز شروع نشده
  من گاهگداری مسیرم اونطرفه هنوز اتفاقی نیفتاده

 138. سلام ضمن عرض ادب امیدوارم شورای شهر مشهد که متولی صاحب نظر دستور دهنده میباشد خبر شاد کننده به مردم مشهد دررابطه تعیید دستور فروش زمین وساخت برجهای مهر وماه درسال جدید ۱۳۹۵را انشاالله وبا کمک وعنایت حضرت اقاعلی بن موسی الرضا نسبت ساخت این بروز عظیم باشیم درد یک جانباز التماس دعا

 139. سلام ،من مشهدی هستم. از دوستان سوال دارم و اون اینکه چرا در مشهد برای رفع مشکل ترافیک ،مثل شهرهای تبریز،تهران و شیراز پروزه های بزرگ طبقاتی نمیسازند تا این مشکل بطور کامل رفع شود،این درحالی است که به غیر از ۳مورد هر پروزه ای که در مشهد احداث شده همگی پلهایی هستند که تنها دارای یک وردی و یک خروجی اند و فقط پلی روگذر اند. و اصلاً پیچیدگی خاصی ندارند

 140. مسعود. اقای خلیل موحدی لطفاً بفرمایید چرا در تبریز برج۱۱۰طبقه(برج کهکشان)ودر تهران برج ۱۲۰طبقه(برج بنیاد مستضعفان)هیچ مشکل دید،الودگی و …ندارند. اما برج های مهروماه nتا مشکل دارند

 141. باید مشهد ھم مثل تبریز زیبا و چشم نواز باشه .چ از لحاظ برجسازى و چ از لحاظ کاھش ترافیک. مشهد شهر دوم منه***************

 142. احداث ھتل ۹۰طبقه در تبریز

 143. باور کنید همه موافق ساخت این برج ها هستند.نمی دونم چرا همیشه این اقایون مخالف هستند واقعا متسف ام با این ترز تفکرشون

 144. با این رکود بازار- سرمایه گذار حاضر به ریسک نمیشه. تا دو سه سال بیش سرمایه گذار میدوید ولی شورای شهر کوتاه نمی امد.حال شهرداری و شورای باید دنبال سرمایه گذار بدونند.

 145. تبریز کجا و شما مشهدی ها کجا این حرفمو کسایی میفهمن که به تبریز اومدن نه اون کسایی که نیومدن و از رو تعصب در مورد شهرشون میگن .آیا شمام امنیت دارین هوای پاک دارین اقتصاد دارین؟شما فقط قربونش برم آقا امام رضا رو دارین و بس پس بیخودی واسه تبریزیا شاخ نشین

 146. آقای فرهاد تبریزی ، ما ایرانی ها دارای فرهنگ غنی هستیم ، و هیچ لزومی نداره که از روی تعصب به شهرمون به هم توهین کنیم ، پس لطفا ادبیاتت رو تغییر بده.

 147. پروژه های به کما رفته ی مشهد!
  ۱)برج های مهروماه ۵۲ طبقه
  ۲)برج شهرک سلامت پدیده(اراضی زکریا) ۵۰طبقه
  ۳)هتل ۵۰طبقه در نقطه ای از اطراف نمایشگاه مشهد
  ۴)هتل ۷ستاره مشهد ۴۰طبقه
  ۵)هتل ۵ستاره نرگس رضوی(۱) ۴۰ طبقه
  ۶)هتل پدیده ۵۰طبقه

 148. لطفا بزارید ک مشهد هم مثله شهر های دیگه دنیا پیشرفت کنه اخه مگه مشهد چیش کمتره

 149. تبریز دست تبریزیاس ولی مشهد هزارتا صاحب داره!

 150. اخه واقعا چرا مشهد انقد باید برجش کم باشه همه جای ایران از نظره برج سازی از مشهد جلوترن منم ی مشهدی ام دوسدارم واقعا هم سرعته کارشونو خیلی ببرن بالا هم سرعته طبقاته ی ساختمان ب امیده روزی ک تو شهرم چندتا برج باشه ک بتونم به ساختشون افتخار کنم حیف ک الان نیس.خواهشن کم نگیرین مشهدو تا میتونین زیبا سازی رو بیشتر کنین لطفا

 151. حداقل هم ی برجه پنجاه طبقاتی نداره اخه کی قراره ی زره هم ب مشهد توجه بشه،کی قراره پروژهای عظیم تو مشهدم باشه ،یا ی برجه بلند ک کله شهر زیره پات باشه چرا نداریم واقعا چنین برجی جاش تومشهد خیلی خالیه با داشتنه این همه فضایه مناسب اخه چرا نباید داشته باشیم چرا چرا چرا

 152. مشهد تو زمینه شهری و برج سازی داره پیشرفت میکنه اما شنیدم بیشتر سرمایه گذارهاشون عرب هستن و این مطئله اصلا خوب نیست به نظرم!!!!

 153. فقط میتونم بگم مشهد واقعا شهریه ک چندتا برجه واقعا خفن نیاز داره و مشهد تو زمینه ی برجسازی خوبه فقط نمیدونم چرا انقد تعداده طبقاتش کمه و واقعا برجی نیست ک ب اون شکل ب چشم بیاد خواهشمندم از اقایونه سرمایه دار ک این تعداده طبقاتو دوبرابر کنن واقعا ضعیفیم نسبت ب بقیه ی کشور .حداقل ی س چهارتا ۵۰ طبقه داشته باشه ک ماهم ب این شهر ی زره ببالیم و افتخار کنیم .اخه واقعا مشهد کم شهری نیست منم بچه همین شهرم .بچه خیابان ملکشعرایه بهارم و افتخار میکنم ب شهرم اگه بیشتر رسیدگی بشه بهش .ممنونم

 154. بدون هیچگونه تعصب و غرض باید بپذیریم اگر باغات آستان قدس نباشه سرانه فضای سبز مشهد خیلی ناچیزه و خیابان‌های هسته مرکزی مشهد هنوز سنتی هستند که مشکلات ترافیک زیادی را بر مردم وزوار تحمیل می کنه. مشهد متعلق به تمام ایرانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *