به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

سعید سرابی :آیین سحرخوانی در نهمین نمایشگاه قرآن مشهد اجرا می شود

کد خبر: 10701 - 18 تیر, 1393

گروه پوششی نمایشگاه قرآن و عترت : ظهر امروز اعضای ستاد برگزاری نهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با آیت الله علم الهدی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت :  امام جمعه مشهد همواره حامی فعالیت های قرآنی بوده است و باید از حمایت های همیشگی ایشان تشکر به عمل آوریم.

وی ادامه داد : نهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در ماه مبارک رضمان و در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد در 31 بخش برگزار می شود.

سرابی افزود : به برکت وجود مضجع شریف امام رضا (ع) نمایشگاه قرآن در شهر مشهد با عنوان “نمایشگاه قرآن و عترت” برگزار می شود که این عنوان در محتوا نمایشگاه هم تاثیر دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی اذعان داشت : نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از لحاظ کیفیت و سابقه پس از تهران در رده دوم کشور قرار دارد و این نمایشگاه گوی سبقت را از سایر استان ها رباییده است.

سرابی تصریح کرد : نمایشگاه قرآن تهران به هیچ وجه از لحاظ امکانات و اعتبارات با نمایشگاه قرآن مشهد قابل مقایسه نیست ولی ما با محدودیت های فراوان توانسته ایم تنها نمایشگاهی باشیم که با نمایشگاه تهران رقابت نماییم.

سرابی یکی از ویژگی های مهم نهمین نمایشگاه قرآن و عترت را هماهنگی و همکاری دستگاه های مختلف برای برگزاری هرچه بهتر دانست و اظهار داشت : تشکل های مردمی و خصوصی، شهرداری، استانداری، سازمان اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، حوزه علمیه، آستان قدس،  جامعة المصطفی و مدیریت نمایشگاه بین المللی از جمله نهادهای هستند که با اداره کل ارشاد برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه همکاری می کنند.

این مقام مسئول فرهنگی همچنین بیان کرد: نهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد  از 21 کشور میهمان خارجی دارد و بخش بین الملل نمایشگاه فعالیت های خوبی را ارائه می کند.

سرابی ضمن بیان اینکه بخش های متنوعی در نمایشگاه امسال وجود خواهد داشت، افزود :  بخش های مختلف نمایشگاه به گونه ای طراحی شده اند که با همه اقشار مردم ارتباط بگیرد، لذا بخش هایی مانند کودک و نوجوان، حجاب و عفاف، نشر الکترونیک و مشاوره های قرآنی داریم.

سرابی توجه به شعار سال در نام گذاری شعار نمایشگاه را از نکات مورد نظر اداره کل ارشاد دانست و گفت : شعار نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد سبک زندگی قرآنی با عزم ملی و مدیریت جهادی است که امیدواریم خروجی این نمایشگاه باعث تاثیر در سبک زندگی بازدید کنندگان بشود.

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی استفاده از هنر در خدمت معارف را مهم دانست و بیان کرد: امسال در بخش هنرهای تجسمی و ادبیات فعالیت های خوبی صورت می گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : در نمایشگاه امسال آیین مناجات خوانی و سحرخوانی که از آیین های محلاتی و نجوایی است اجرا می شود تا یک چنین آیین هایی به دست فراموشی سپرده نشوند.

مطالب بيشتر

بدون نظر