به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

ستاری:دریافتی برخی از مدیران شهرداری بیش از 7 برابر پایین ترین پایه حقوق است

کد خبر: 10354 - 10 تیر, 1393

گروه مدیریت شهری: جواد ستاری عضو شورای شهر مشهد در گفت و گویی اختصاصی  با مشهد تریبون در خصوص دریافتی های بالا برخی از مدیران شهرداری به اظهار نظر پرداخت.

ستاری در این زمینه به خبرنگار ما گفت : همه باید پایبند به قانون باشند و اگر قانونی در جایی ضعف دارد و جوابگو نیست باید از طریق مراکز قانون گزاری در جهت اصلاح آن بکوشیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر ادامه داد : افراد نمی توانند قانون را تغییر دهند ولی متاسفانه افراد بی قانون همواره برای بی قانونی خود یک توجیه می آورند.

ستاری افزود : طبق قانون میزان حقوق و درآمد مدیران در کشور نباید بیش از 7 برابر یک کارگر ساده باشد که اگر یک کارگر ساده در کشور بتواند 1 میلیون در ماه دریافتی داشته باشد بالاترین حقوق و دریافتی مدیر ما باید 7 میلیون تومان باشد.

این فارغ التحصیل دکتری دندانپزشکی ضمن بیان اینکه تمامی هزینه های زندگی در جامعه برای یک مدیر و کارگر مشترک است و همه باید خرج های یکسانی برای نیازهای اولیه خانواده خود داشته باشند، اظهار داشت : دریافتی کل مدیران که شامل حقوق، حق الجلسات، کارانه و … می شود نباید بیش از 7 برابر پایین ترین فرد جامعه باشد، اما متاسفانه گزارشاتی از شهرداری به ما رسیده است که دریافتی برخی از مدیران بیش از 7 برابرپایین ترین پایه حقوق است و قانون 7 برابر رعایت نمی شود که در حال بررسی این موضوع هستیم.

ستاری اذعان داشت : اینجانب مسئولیت سخت مدیران را  انکار نمی کنم اما معتقدم که کار کارگران اگر از مدیران سخت تر نباشد، راحت تر نیست.

این عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه مدیران ما مسئولیت پذیر نیستند، ادامه داد:اگر مدیری در شهرداری بر اساس یک تصمیم نادرست یک ضرر هنگفت به سازمان مربوطه بزند در هیچ جایی پاسخگو نیست ولی مدیران بخش خصوصی پاسخگوی اشتباهات خود هستند و ریسک تصمیم گیری ها را می پذیرند.

وی تصریح کرد: عدم رعایت “قانون 7 برابر” از لحاظ شرعی، قانونی و انقلاب اسلامی امری نادرست است که شورای شهر باید در این زمینه ورود جدی داشته باشد و شهرداری مشهد باید این قانون را به صورت پایلوت اجرا کند تا در دولت هم شاهد رعایت این قانون باشیم.

مطالب بيشتر
  1. با سلام خدمت آقای ستاری و تشکر بابت گفتن درد ما. خواهشا یک سر به بخش گزینش هم بزنید و …

    دیدگاه توسط کارمند مفید شهرداری درتاريخ 10 تیر, 1393 10 تیر, 1393 8:47 ب.ظ

  2. 7 برابر کجا بوده آقا ؟ اصلا مدیران را بگذارید کنار همین آقای نخعی راد تو مشهد تریبون اعلام کرده بود که یک کارشناس ملک در سال گذشته یک میلیارد و هشتصد میلیون توماتن پول از شهرداری گرفته بابت حق کارششناسی!!!!!!!!!!!!!!!!! این چند برابر میشه ؟

    دیدگاه توسط طارقیان درتاريخ 10 تیر, 1393 10 تیر, 1393 8:50 ب.ظ

  3. پول میگیرن فقط، کارگر بدبخت نون نداره بخوره !!!

    دیدگاه توسط حکم آبادی درتاريخ 11 تیر, 1393 11 تیر, 1393 1:37 ب.ظ