به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

طباطبایی:استاد رامیز مسلط ترین فرد به ساز تار در دنیا است

کد خبر: 10267 - 7 تیر, 1393

گروه فرهنگی : امروز بعد از ظهر (7 تیرماه 1393)  رامیز قلی اف  استاد برجسته موسیقی کشور آذربایجان به دعوت معاونت هنری و سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی و انجن موسیقی مشهد در نشستی مشترک با اهالی موسیقی شهر مشهد در تالار عروسکی مجتمع امام رضا (ع) شرکت کرد.

 در ابتدای این نشست حمید طباطبایی معاونت هنری اداره کل ارشاد خراسان رضوی گفت :همواره قصد داشته ایم تا از همه فرصت ها استفاده نماییم و زمانی که از برنامه رزی استاد برای سفر به مشهد آگاه شدیم ترتیبی دادیم تا جامعه هنری مشهد بیش از پیش با استاد رامیز آشنا بشوند.

وی ادامه داد : رامیز قلی اف به موسیقی خراسان و مشهد علاقه مند است و ایشان در مواردی موسیقی ایرانی و آذربایجانی را با هم ترکیب کرده اند.

طباطبایی تصریح کرد: استاد قلی اف به هر کشوری که می روند مورد استقبال تهالی هنر قرار می گرند و ایشان متناسب با موسیقی کشورهای مختلف قطعاتی را برای ملت های گوناگون می نوازند.

معاون هنری و سینمایی خراسان رضوی در پایان خاطر نشان کرد: انسان از مهارت و تسلط استاد رامیز قلی اف متحیر می شود و به جرات می توان گفت ایشان مسلط ترین فرد به ساز تار در دنیا هستند.

مطالب بيشتر
  1. خداوند استاد لطفی بزرگ رو بیامرزه

    دیدگاه توسط سعید درتاريخ 8 تیر, 1393 8 تیر, 1393 12:29 ق.ظ