به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

دردنامه جوانان مشهدی خطاب به مسئولین در روز جوان/آیا همایش و سخنرانی دردی را از جوانان دوا کرد؟

کد خبر: 9634 - 19 خرداد, 1393

گروه اجتماعی : امروز 11 شعبان ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان است. هر ساله در این روز پیام های تبریک فراوان از جانب مسئولین ارسال می شود و همایش ها و برنامه هایی که اکثرا هیچ سودی ندارند.

مراسمی هم برپا می شود و  یک سری شعار تکرار شده و از چند نفر جوان به ظاهر برتر تقدیر می شود. اما آیا تقدیر از چند جوان به ظاهر برتر می تواند مشکلات عموم جوانان را حل نماید ؟ آیا این چند جوان به ظاهر برتر همه جوانان فعال و با انگیزه ما را نمایندگی می کنند ؟

چرا سال به سال مشکلاتی همچون بیکاری، غربزه جنسی، ازدواج، اشتغال و مسکن و … حل نمی شود و روز به روز درصد آنها افزایش پیدا می کند ؟

آقایان مسئول آیا می دانستید  11 میلیون جوان ایرانی در آستانه ازدواج هستند ؟ آقایان مسئول با شما هستیم. شمایی که در هرجایی در این شهر مسئولیت دارید. از ادارت دولتی بگیرید تا شوراها و نمایندگان مجلس. به واقع طرحی برای شناسایی جوانان فعال و حمایت از آنها داشته اید ؟ یا باز هم مثل گذشته بی تفاوت گذشته اید و تنها به آمار و جدول آرایی فکر کرده اید ؟

نمی گوییم هیچ مسئولی در این شهر به وظیفه خود در قبال جوانان اهمیت نداده است، اما خروجی کار چه بوده است؟

مشکلات فرهنگی گریبان گیر جوانان را چگونه حل می کنید؟ فضای اجتماعی شکل گرفته در معابر و پارک ها را چطور ؟ خسته نشدید انقدر همایش گذاشتید و سخنرانی کردید؟

از فساد، رانت خواری و پارتی بازی چگونه جلوگیری کرده اید؟ جوانان مستعد زیادی در این شهر هستند که به درهای بسته خوردند و حمایت نمی شوند.

مگر غیر از این است که رهبری کشور فرموند که جوانان را بايد در صحنه نگه داشت، مسأله ي مهم در امر سازندگي و بازسازي كشور، سپردن كارها بدست جوانان است.

آقایان مدیری که با توجه به سن و سال بالا همچنان طالب میز و کرسی خود هستید، بدانید جوانان با انگیزه زیادی میتوانند از شما بهتر کار کنند.

امروز درد جوانان ما با همایش و سمینار در روز جوان حل نمی شود. امروز جوان مستعد و جوانی که تاثیر گذاشته است، نیاز به حمایت دارد. مگر همه جوانان از حمایت یک پدر پولدار برخوردارند ؟ خیر آقایان – با این وضع معیشتی و مشکلات، جوانان باید چه کنند ؟ آیا خرج تحصیل و کرایه راه خود را می توانند بدهند ؟ اینها به کنار شما بگویید اگر جوانان ما به موقع ازدواج نکنند چه آسیب هایی گریبان گیر جامعه خواهد بود و باز شما مسئولین باید برای حل آن آسیب ها بروید و همایش و سخنرانی برگزار کنید تا مشکلات حل شود.

خیر – اینگونه نیست و اگر تاکنون اینگونه فکر می کردید باید دو مرتبه فکر نمایید.

رهبری سه ویژگی انرژي، اميد و  ابتكار را شاخص های جوانان برتر دانستند. شما تا چه حد به دنبال شناسایی این جوانان بودید و از دردهای آنها شنیده اید؟ مگر نمیدانید که دردهای امروز جوانان دردهای آینده کشور است و درمان آِینده مشکلات کشور درمان مشکلات امروز جوانان است.

به هرحال این متن حرف دل بسیاری از جوانان شهر مشهد بود که باید به گوش شما می رسید. امیدواریم عزم جدی برای حل مشکلات مذکور ایجاد شود و از کارهای نمادین پرهیز نمایید.

 

مطالب بيشتر
  1. موضوع خیلی بی اهمیت برای مسئولین شهر ما

    دیدگاه توسط علیرضا درتاريخ 19 خرداد, 1393 19 خرداد, 1393 1:02 ب.ظ