به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

حسن پژمان: طرح کاهش قیمت بلیت اتوبوس به صورت کارشناسی شده و بدون فوریت مطرح می گردد

کد خبر: 9532 - 15 خرداد, 1393

گروه مدیریت شهری حسن پژمان طراح طرح کاهش قیمت بلیت اتوبوس در شورای اسلامی شهر مشهد در گفت و گویی اختصاصی با مشهد تریبون در خصوص این طرح به اظهار نظر پرداخت.

پژمان در این زمینه به خبرنگار ما گفت: بررسی های زیادی بر روی طرح کاهش قیمت بلیت اتوبوس صورت گرفت که در نهایت به این نتیجه رسیدیم این طرح فعلا به دلیل بازتاب های عمومی مطرح نشود، زیرا زمان زیادی از مصوبه افزایش قیمت بلیت اتوبوس نمی گذرد و مقرر شد تا طرح کاهش قیمت بلیت اتوبوس به صورت کارشناسی شده، عادی و غیرفوریت دار مطرح گردد.

عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر اذعان داشت: در حال حاضر طرح این لایحه به مصلحت نبود زیرا رای نصف یه علاوه یک اعضای شورا برای تایید آن مورد نیاز است و  با توجه به رایزنی هایی که اینجانب با اعضای شورا داشته ام به این نتیجه رسیدم که این طرح در حال حاضر رای نمی آورد ولی مطمئن باشید که این طرح پیگیری می شود و پس از آنکه احساس شود اکثریت اعضا شورا به آن رای مثبت می دهند، آن را به هیات رئیسه خواهیم داد.

وی ضمن اشاره به این موضوع که این طرح دو هدف را دنبال می کند، افزود: در این طرح به دنبال تک نرخی شدن قیمت بلیت اتوبوس به نرخ ۳۰۰ تومان و جلوگیری از افزایش قیمت برای مدت زیادی هستیم.

پژمان ادامه داد : بر اساس نظر اکثریت اعضای شورای شهر قیمت ها به هیچ وجه به وضعیت قبلی خود یعنی نرخ ۲۰۰ تومان بر نمی گردد و اگر این طرح به نتیجه برسد تنها باعث تک نرخی شدن قیمت و تثبیت آن برای بخش عمومی و خصوصی در قیمت ۳۰۰ تومان است.

این عضو شورای شهر مشهد ضمن تاکید بر این نکته که هزینه تمام شده بخش خصوص برای حمل و نقل هر مسافر ۴۸۰ تومان است، بیان کرد:با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها بخش خصوصی مایل به گرفتن رقم بالاتری مانند شهر تهران است اما شورای شهر به این نتیجه رسیده است که هر قیمتی از مسافران اخذ نشود.

پژمان تصریح کرد: ما در شورای شهر افزایش نرخ را تا ۱۵۰ تومان تصویب کردیم که سازمان اتوبوسرانی از تمامی این ظرفیت استفاده کرد و تا سر حد مجاز قیمت را افزایش داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: لایحه ای را در دستور کار داریم تا مانند شهر تهران قیمت بلیت اتوبوس بر اساس مسافت تعیین شود و به طور مثال خطوط ۱۵ کیلومتری با ۵ کیلومتری یک مبلغ مساوی را از مسافر اخذ نکنند.

مطالب بيشتر
 1. پژمان نه – برزگتر از پژمان نمیگذارند قیمت ها برگرده

  دیدگاه توسط مصطفی درتاريخ 17 خرداد, 1393 17 خرداد, 1393 12:05 ب.ظ

 2. کی قیمت ها پایین اومده که این بار دوم باشه . حالا انا به کنار ولی چرا اتوبوس هر یک ساعت یک بار میاد >؟

  دیدگاه توسط نفیسه درتاريخ 17 خرداد, 1393 17 خرداد, 1393 12:09 ب.ظ

 3. پژمان مخالف افزایش قیمت ها بوده حالا الان هم داره یک کاری می کنه که همه بشه 300 و 50 تومان کم بشه

  دیدگاه توسط صادقی درتاريخ 17 خرداد, 1393 17 خرداد, 1393 12:14 ب.ظ

 4. آفرین بر پژمان شجاع و مردمی

  دیدگاه توسط محمودی درتاريخ 17 خرداد, 1393 17 خرداد, 1393 3:45 ب.ظ