به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

دو اولویت کمیسیون اقتصادی تشریح شد/ نخعی راد : معاونت اقتصادی خود را با سیاست های شورای چهارم وفق دهد

کد خبر: 9201 - 6 خرداد, 1393

گروه مدیریت شهری:  علی اصغر لطفی در جلسه 5 خرداد ماه 1393 کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر از ریاست این کمیسیون استعفاء داد و  علی اصغر نخعی راد به عنوان رئیس جدید این کمیسیون انتخاب گردید.

پس از این تغییر و تحول گفت و گویی با نخعی راد مسئول جدید کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گزاری و مشارکت ها داشتیم تا از اولویت های کاری وی در آینده آگاه شویم.

نخعی راد  دراین زمینه به خبرنگار ما گفت :

 اولویت اول ما فعال شدن معاونت اقتصادی شهرداری است تا سرمایه گزاران مدت کوتاهی را برای دریافت پروژه و انعقاد قرارداد سپری کنند و سریعا به نتیجه برسند.

وی در توضیح این اولویت کاری بیان کرد:

 اگر این موضوع حل نشود مشکلات سرمایه گزاری ادامه دارد و این مسئله با همراهی معاونت اقتصادی حل خواهد شد  تا بسته های سرمایه گزاری آماده و مجوز لازم از کمسیون ماده 5 اخذ شود تا وقتی سرمایه گزاران بسته ای را انتخاب می کنند، زمان کوتاهی را تا اجرای قرارداد سپری نمایند.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد در مورد اولویت دوم کاری خود اظهار کرد:

بسته های سرمایه گزاری آینده در سایتی که توسط معاونت اقتصادی طراحی می شود به صورت عمومی اطلاع رسانی خواهد شد تا هر سرمایه گزار با ورود به این سایت، توان سنجی شود و بتواند به راحتی بسته خود را انتخاب نماید.

وی ادامه داد :

به همین منظور ما آیین نامه هایی را تحت عنوان جذب سرمایه گذار تهیه کردیم که در کمیسیون مشارکت های اقتصادی و برنامه ریزی و بودجه  تایید شده است که پس از تصویب این آیین نامه ها توسط شورای شهر، جذب سرمایه گزار به شکل دلخواه شورا چهارم صورت می گیرد.

نخعی راد ضمن بیان این نکته که شورای چهارم به دنبال فراهم کردن سرمایه گزاری برای سرمایه گزاران همه کشور است، تصریح کرد:

ما نمی خواهیم سرمایه گزاری به سرمایه گزارانی که قبلا با شهرداری کار می کردند محدود شود و همه سرمایه گزاران در شرایط برابر و مساوی باید فرصت در اختیار داشته باشند، همه این تدابیر برای این است که سرمایه گزاران بیشتر در شهر مشهد حضور داشته باشند تا از این طریق بتوانیم مشکلات شهر مشهد را کم تر نماییم.

مسئول نظارت عالیه شورای شهر مشهد ضمن تایید انتقادات مسئول قبلی کمیسیون به معاونت اقتصادی شهرداری، افزود :  

باید مشکلات معاونت اقتصادی را هم در نظر بگیریم. به هر حال با آمدن شورا و شهردار جدید سیاست ها تغییر کرد و این معاونت باید خود را با سیاست های شورا وفق می داد. یکی از سیاست ها این بود که فرصت های سرمایه گزاری باید عمومی مطرح شود تا همه  مطلع باشند که در دوره قبلی مدیریت شهری یک چنین روالی در دستور کار نبود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر همچنین اذعان داشت:

بر اساس سیاست های شورای چهارم هر نوع سرمایه گزاری باید همراه با پیوست فرهنگی باشد که به دلیل اینگونه سیاست های جدید،  معاونت اقتصادی زمانی را برای وفق دادن خود با این سیاست ها نیاز داشت که امیدواریم با توجه  به کارهایی که  انجام دادیم مشکلات مرتفع شود. یکی دیگر از دلایل مشکلات گذشته رکود اقتصادی کشور در سال گذشته بود که در چنین شرایطی سرمایه گزاران ورود نمی کردند.

نخعی راد افزود :

امیدواریم روند هماهنگی و وفق دادن معاونت اقتصادی با سیاست ها و دغدغه های شورای چهارم با سرعت پیش برود و اگر  این معاونت نتواند به شدت و با سرعت خود را وفق دهد و ضعف دیده شود، قطعا از شهردار محترم برای رفع مشکل استمداد خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر داشتن سه مسئولیت در شورای شهر و نبود وقت کافی برای ریاست کمیسیون بیان کرد:

من با وجود دو مسئولیت قبلی در کمیسیون مشارکت ها بیشترین وقت را می گذاشتم و با  همان میزان وقت  می توانم کمیسیون را مدیریت نمایم و در این زمینه از سایر اعضا کمیسیون قول گرفتم که فعال باشند و با قدرت بیشتری کار را پیش ببرند.

 نخعی راد در پایان خاطر نشان کرد :

یک قسمت از کار ما در نظارت عالیه، امر به معروف و نهی از منکر است که حضور آقای لطفی در این بخش می تواند کمک کننده باشد، با این حال با توجه به مسئولیت جدید اگر قرار باشد لطمه ای به سایر مسئولیت های قبلی وارد شود، کارهای دیگر را سبک می کنم.

________________________________

گفتنی است علی اصغر نخعی راد هم اکنون به علاوه ریاست کمسیون امور اقتصادی، مسئول عالیه نظارت شورای شهر است و عضویت کمیسیون برنامه بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر را نیز دارا می باشد.

________________________________

مطالب بيشتر

بدون نظر