صفحه اصلی / فرهنگی / معاون منابع انسانی وزیر ارشاد:کار فرهنگ و هنر باید به اصحاب فرهنگ و هنر داده شود
طراحی سایت در مشهد

معاون منابع انسانی وزیر ارشاد:کار فرهنگ و هنر باید به اصحاب فرهنگ و هنر داده شود

گروه فرهنگی : امروز علی اصغر کاراندیش معاون مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه همایش اصحاب فرهنگ و هنر استان خراسان رضوی سخنرانی کرد.

کاراندیش ضمن تاکید بر این نکته که مقوله فرهنگ و هنر از یکدیگر جدا نیستند، بیان کرد: زمانی مفهوم به مخاطب القا می شود که ما از راه هنر وارد شویم و وظیفه وزارت ارشاد این است که فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی را به مردم از این روش انتقال دهد.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های ما ۸۰ درصد فعالیت ها و تصمیم گیری های وزارتخانه در تهران صورت گرفته  و در تهران ۲۴۰۰ نیرو مشغول به کار هستند که باعث می شوند عمده اعتبارات ما نیز در تهران مصرف گردد.

معاون وزیر ارشاد همچنین اظهار کرد: ما  در شهرستان ها بسیار نیروهای ارزشمند و ناشناخته ای داریم که تصمیم گرفتیم در سال ۱۳۹۳ بسیاری از اختیارات را از جمله صدور مجوز ها را به استان ها بدهیم و اعتبارات لازم را هم به همراه این تفویض ها داشته باشیم.

کاراندیش در ادامه تصریح کرد: کار فرهنگ و هنر باید به اصحاب فرهنگ و هنر داده شود تا فضای رشد و نبوغ به وجود آید. با این روش آثار زیادی تولید می شود که در بین این آثار قطعا آثار فاخری پیدا خواهد شد.

وی ضمن اشاره به محدودیت های مالی، اذعان داشت : از استاندار عزیز خراسان رضوی با توجه به نامگذاری امسال میخواهیم تا بخشی از اعتبارات استانی را به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : در حال حاضر تنها ۰٫۳۳ درصد از کل بودجه عمومی کشور مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و همه باید توجه داشته باشند که بحث فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار اهمیت دارد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *