به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 4 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

معاون منابع انسانی وزیر ارشاد:کار فرهنگ و هنر باید به اصحاب فرهنگ و هنر داده شود

کد خبر: 8439 - 17 اردیبهشت, 1393

گروه فرهنگی : امروز علی اصغر کاراندیش معاون مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه همایش اصحاب فرهنگ و هنر استان خراسان رضوی سخنرانی کرد.

کاراندیش ضمن تاکید بر این نکته که مقوله فرهنگ و هنر از یکدیگر جدا نیستند، بیان کرد: زمانی مفهوم به مخاطب القا می شود که ما از راه هنر وارد شویم و وظیفه وزارت ارشاد این است که فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی را به مردم از این روش انتقال دهد.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های ما 80 درصد فعالیت ها و تصمیم گیری های وزارتخانه در تهران صورت گرفته  و در تهران 2400 نیرو مشغول به کار هستند که باعث می شوند عمده اعتبارات ما نیز در تهران مصرف گردد.

معاون وزیر ارشاد همچنین اظهار کرد: ما  در شهرستان ها بسیار نیروهای ارزشمند و ناشناخته ای داریم که تصمیم گرفتیم در سال 1393 بسیاری از اختیارات را از جمله صدور مجوز ها را به استان ها بدهیم و اعتبارات لازم را هم به همراه این تفویض ها داشته باشیم.

کاراندیش در ادامه تصریح کرد: کار فرهنگ و هنر باید به اصحاب فرهنگ و هنر داده شود تا فضای رشد و نبوغ به وجود آید. با این روش آثار زیادی تولید می شود که در بین این آثار قطعا آثار فاخری پیدا خواهد شد.

وی ضمن اشاره به محدودیت های مالی، اذعان داشت : از استاندار عزیز خراسان رضوی با توجه به نامگذاری امسال میخواهیم تا بخشی از اعتبارات استانی را به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : در حال حاضر تنها 0.33 درصد از کل بودجه عمومی کشور مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و همه باید توجه داشته باشند که بحث فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار اهمیت دارد.

مطالب بيشتر

بدون نظر