به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

نخستین پیست دوچرخه‌سواری بانوان در مشهد افتتاح شد+ تصاویر

کد خبر: 7898 - 4 اردیبهشت, 1393

گروه مدیریت شهری: طی مراسمی نخستین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در بوستان حجاب مشهد افتتاح شد.مدیر امور تربيت‌بدني همگاني شهرداري مشهد در این مراسم گفت: اميدواريم استقبال خوب از اولين پيست دوچرخه‌سواري بانوان در سطح مشهد، مسئولين را به سرمايه‌گزاري هر چه بيشتر در ورزش سوق دهد.

 «حسین نخعي‌شریف» با بیان اينكه در حال حاضر 3 پارك ديگر برای احداث پیست در حال بررسی است، اظهار داشت: امیدواریم در صورت تحقق شرایط مناسب، مسیر رشد ورزش بانوان را با سرعت ادامه دهیم.

 نخعي‌شریف تاكيد كرد: اگر بانوان، سلامت و تندرست باشند جامعه ما نيز سالم و شاداب خواهد بود

 وی با اشاره به فرمايش رهبر معظم در خصوص ترویج ورزش خاطرنشان کرد: ورزش امري ديني است و همه ما وظيفه داريم در راستای امر به ورزش که امر به معروف محسوب می‌شود، گام برداریم.

 وی در ادامه در خصوص ظرفيت بوستان‌های شهر مشهد براي ايجاد پيست‌هاي دوچرخه‌سواري عنوان كرد: مصوبه اي داريم كه بوستان‌های بالاي 5 هكتار مانند بوستان ملت بايد فضاي مختص بانوان داشته و بوستان‌های زير اين ميزان هكتار، بايد فضايي را براي بانوان اختصاص دهند تا با آرامش بيشتري از فضاها استفاده كنند.

 نخعی‌شریف اضافه کرد: در حال حاضر 7پارك را در سطح مشهد داريم كه فضايي براي بانوان جداسازي كرده‌اند، اما تمامي آن‌ها ظرفيت احداث پيست دوچرخه‌سواري را ندارند، اما در تلاشیم تا در بوستان‌های مناطق 4 و 6 این پیست‌ها را نیز راه‌اندازی کنیم

وی با اشاره به تاثير دوچرخه‌سواري بر كاهش ترافيك شهر گفت:براي آقايان هم برنامه‌ريزي خواهيم كرد و مسير ويژه و بسيار خوبي در كوهسنگي براي آن‌ها در نظر گرفته شده است كه پس از اقدامات اوليه و افتتاح آن ادامه اين روند به دست هيئت دوچرخه‌سواري سپرده مي‌شود.

مدیر امور تربيت‌بدني همگاني شهرداري مشهد در خصوص ميزان هزينه‌هاي راه‌اندازی اين پيست گفت: هزينه‌ها بستگي به مسير و مسافت آن دارد و افتتاح اولين پيست دوچرخه‌سواري بانوان در بوستان حجاب كه داراي 3 و نیم كيلومتر مسير رفت و برگشت و داراي 100دوچرخه است که نزدیک به 600میلیون ریال هزینه داشته است.

1

3

4

5

8

7

6

مطالب بيشتر

بدون نظر