صفحه اصلی / مد و لباس / سرابی در گردهمایی طراحان لباس استان: جشنواره مد و لباس را در تابستان امسال با گستره ملی برگزار می کنیم
طراحی سایت در مشهد

سرابی در گردهمایی طراحان لباس استان: جشنواره مد و لباس را در تابستان امسال با گستره ملی برگزار می کنیم

گالری مشهد تریبون : امروز اولین گردهمایی طراحان پارچه و لباس استان خراسان رضوی در مجتمع امام رضا (ع) مشهد برگزار  شد. در این گردهمایی که با حضور پرشور طراحان، دانشگاهیان و علاقه مندان برگزار گردید، مرتضی دهقانی محمدآبادی مسئول امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی، سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و حمید طباطبایی  معاونت هنری این اداره به همراه سرکار خانم همامی مسئول دبیرخانه و ستاد مد و لباس استان حضور داشتند.

در آغاز این جلسه سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت : چند سال پیش طرح ساماندهی مد و لباس از سمت مجلس شورای اسلامی مطرح گردید که در  نهایت این طرح تبدیل به قانون شد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  مکلف شد تا به این مسئله ورود نماید.

وی افزود: پس از  تصویب این قانون دبیرخانه ای با عنوان مد و لباس در وزارتخانه تاسیس شد و از سال ۱۳۹۰ در این زمینه فعالیت هایی از جمله برگزاری نمایشگاه سالیانه مد و لباس در دستور کار قرار گرفت.  

مدیر کل اداره ارشاد استان خراسان رضوی با بیان اینکه در استان ها هم ساختاری مشابه شکل گرفت، افزود:از سال ۱۳۹۳ دبیرخانه مد و لباس استان خراسان رضوی تحت نظر معاونت هنری شکل گرفت که یکی از اقدامات این دبیرخانه برگزاری چنین نشست هایی با فرهیختگان، هنرمندان طراح و دانشگاهیان و برگزاری نمایشگاه های مختلف می باشد و  با توجه به تشکیل این دبیرخانه جشنواره مد و لباس را در تابستان امسال با گستره ملی برگزار می کنیم.

متولی فرهنگ و هنر استان همچنین بیان کرد: طبق قانون کارگروه مد و لباس باید در استان با ۱۱ عضو حقوقی برگزار شود که متاسفانه تاکنون چنین کارگروهی شکل نگرفته و امید است با تشکیل این کارگروه خلاء موجود پر شود تا از این طریق بتوانیم حمایت های ویژه ای از موضوع مد و لباس تعریف کنیم.

سرابی با اشاره به این موضوع که مد و لباس هم در مباحث دینی و هم در پیشینه باستانی ما وجود داشته است، افزود: ما پیشینه باستانی خوبی در حوزه لباس داریم ولی امروزه با تهاجم فرهنگی غرب مواجه هستیم و وظیفه ما باید ایجاد ظرفیت هایی برای ایجاد لباس های اسلامی ایرانی باشد.

وی موضوع مد و لباس را یکی از شاخصه های سبک زندگی نامید و افزود: موضوع مد و لباس یک رابطه تنگاتنگی با موضوع سبک زندگی دارد و ما با کمک و همیاری همه متخصصان می توانیم در این حوزه گام های خوبی برداریم و اگر اتفاقی خوبی هم در این حوزه رخ دهد قطعا توسط هنرمندان، بخش خصوصی و صاحبان علم و دانشگاهیان ایجاد خواهد شد.

وی در پایان ضمن اینکه نتیجه اقدامات و برنامه ریزی های اداره کل ارشاد در خصوص مد و لباس و حجاب و عفاف در بلند مدت مشخص می شود، خاطر نشان کرد: امیدواریم مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران مانند سایر عرصه های فرهنگی در عرصه حجاب و عفاف و پوشش هم پیشتاز باشد و نقش خود را ایفا نماید.

پس از سخنان مدیر کل ارشاد خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین شیخ زاده مشاور فرهنگی به بیان دیدگاه های خود پرداخت. سپس مراسم تقدیر از فعالان عرصه پوشاک و طراحی برگزار شد و افراد برگزیده لوح های خود را از مسئولین دریافت نمودند.

اما بخش بسیار مهم برنامه حضور حمید طباطبایی معاونت هنری ارشاد به همراه سرکار خانم همامی در بالای سن بود که این دو نفر نظرات مختلف اعضای حاضر در جلسه را می شنیدند و نکات لازم را برای برنامه ریزی های آینده در این حوزه یادداشت می کردند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *